Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Biseri kupoprodaje

Recommended Posts

20 hours ago, vagenovac said:

Sto si oterao tog lika pricaj, zanima me :)

Pazi, trazio si.

 

Zove lik, 20 min me ispituje, dolazi sa dva druga u dogovoreno vreme (iz Titela je/su), gledaju oni, gledaju, drmusaju tockove (kola stoje parkirana), obilaze ga, komentarisu znas ima ovo na braniku, pa ima sa druge strane od kamencica, pa ima na na haubi na par mesta...i tako.

Zatim pita za broj motora, ja mu pokazem gde se nalazi, pise 939.....vidi se iz aviona, on kaze ali ja tebi ne verujem da je bas to broj motora i to bi da proverim na tehnickom, proba on auto, dok je vozio bukvalno sam se us*ao koliko covek nije siguran dok vozi (45 min su se zadzali sa probnom voznjom od par KM).

Kad smo se rastajali kaze on, komsija njegov, pican za kola inace ima isto 159 i njegova mu je reper za ispravnu, jer ga on poznaje i ako se nije nikada vozio u njoj, pa ce on njega da pita i sa njegovom moju da poredi, uglavnom kaze zovem te uvece.

Zove me uvece, opet 20 min naklapanja, kaze moja je ko njegova, samo je na toj mrvicu vise "mesa" na diskovima, dolazim ujutro u 9h jos jednom da je pogledam, proverimo broj, ali kaze imam jedan problem, cena ti je na oglasima 3899e a ja imam 3300e (realno nisam ni mislio da mogu dobiti 3900 i naravno da sam mislio da spustim cenu malo), tuc muc dodjemo do 3600e i to je to kao.

Zove sutra u 11h (rekao dolazi u 9h, morao je do NS jos jednom komsijinu da proba), ispred banke sam (kredit je uzeo valjda), zove u 11:45h usao sam u banku, zove u 12:30h izasao sam iz banke....svaki put gomila debilnog naklapanja i po 7-8 min razgovora.

Kaze u poslednjem razgovoru sledece:

Dolazim, pa da odemo na tehnicki brojeve da proveri, pa kod majstora (idelano bi bilo da imam neku napismenu servusnu knjizicu ako moze da bude overena), pa u agenciju da napravimo ovlascenje, (a u oglasu stoji prevod odmah), pa kod notara da ga overimo i da mi plati u dinarima jer se dinarom placa u SRB, i to po srednjem kursu NBS.

I uz to non stop spominje kako mu se moj auto svidja i kako ni jedan drugi sem komsijinog i mog nije probao.....prekida vezu.

Razmisljam se, ma nije nego, zovem ga, jesi krenuo, kaze evo sad sam sipao gorivo i krecem, nemoj rekoh, imas gorivo, imas net, imas telefon. Nadjes u tvojoj blizini jos 5-6 kom 159,  pogledas svaku, posto kazes nisi probao ni jednu nikada, pa kad vidis sta ima tamo a sta ima kod mene, i odmah ti bude jasno sta ja prodajem...kaze ali sipao sam gorivo u svoj auto, krecem i hocu tvoju da kupim. Reko nemoj kretati, necu da ti ga prodam, nije ovo auto za tebe, ti bi nov za 3600e i to imas samo u salonu, ne bas za te pare vec za 10x vise ali imas.....da ne duzim, 5 min mu ja objasnjavam da necu da mu prodam auto.

I sad on meni nista ne veruje, a ja njemu treba da verujem da neku kaznu necu dobiti ili da u 400 i kusur komada novcanica od po 1000 din nema neka fals....

Toliku dozu straha, ne poverenja, ne sigunosti kod nekoga ja u zivotu nisam video.

Mogu da zamislim koliko bi me tek kasnije zivkao da je kupio.

Izostavio sam sigurno deo a i mrzi me da kucam vise.

19 hours ago, danijel55 said:

Svakakvih prica ima. Ja gledao e90,oba branika zagrebana, vrata suvozaceva i blago zagrebana polustranica i ja mh kazem. Odmah krece prica nije to nov auto. Ja reko ni moja e46 nije nova, al eto ima tacke od kamencica po haubi i braniku ostalo bez ostecenja, tu covek ostaje bez teksta. 

 

Ne razumem stvarno sklop coveka koji ocekuje da na 10-12-14 godina starom autu nema bas nikakvih ostecenja, prosto mora, auto se vozi.

Ali opet zna se sta je čvrknuo kamen a zna se sta je ostecenje od bandere ili ne daj Boze bankine....

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, knezevic76 said:

Ja bih tog kupca otkačio već na spominjanje mesa na diskovima, sve I da mi gori za novac.

 

Ja mislio urazumice se.

:wallbash:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo poslednje ti je 200% tacno.

Imam par drugara ali i brata koji kupuju kola sa parama koje nemaju, to je tek dubioza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je samo za kola. Meni ljudi za gume od 5000din,dodju i kazu moras to jeftinije da mi das. Ima tamo jeftinije, ja samo kažem gde ima tu i kupi. Da ne pricam sto ljudi zovu, pa iz ciste dosade pitaju,pa im bude problem za 500-600din postarine. 

Svi bi da kupe dzabe, a da prodaju dobro.I ono moje vredi, a tudje nista.Znam kad sam prodavao libru, svi su govorili da sam lud oko cifre.Onda kad je otisla, onda sam ja bio srecnik itd itd itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo da se uzme sto jeftinije i da se hvali kako se dobro proslo. I za Stila me pitalo milion njih (znaju kako ga pazim i odrzavam) a kad cuju cenu kuknjava kako je mnogo. Idi brate na plac pa kupi krsinu za manje i cao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, Nissan bio cenjen 6000. Naravno nije bila fiksna cena. Dolazili, nudili 4000-5000 , naravno peprodavci a bilo je i raznoraznih vojnih lica kojima se nije svidelo što na motoru ima masti na jednom crevcetu (motor nije pran nikad) ili se mrda maglenka milimetar u stranu itd.
Jedan je skinuo poklopac motora i kod čepa za ulje bilo masno, od prošlog malog servisa, pa je zvao svog majstora koji mu je opet sugerisao da se cena spusti minimum 500€ jer to dizne puštaju I ko zna šta još može biti.
I tako prolazilo vreme a mi kaparisali BMW pa malo bila frka i za lovu i spustimo na 5500€ na oglasima..
Taman dan pred kupovinu BMWa pojavi se lik sa suprugom, njemu se sviđa taj MK1 a gledao je i novije al mu nisu nešto. Priznao da se ne razume ništa oko motora, mehanike i ostalog , bilo mu je bitno da ima IsoFix .
Seo, vozio, nameštao položaj sedišta, proverio sve dugmiće i padne dogovor da se odveze u ovlašćeni servis na proveru.
U servisu pregled, bio petak, u 40 tačaka, auto nema grešku, malo nešto masno ispod menjača. Rekli mu iz servisa da je auto dobar, da ostavi preko vikenda da operu motor, menjač i da provere dal curi negde i da mu ubace novi softver , jer je trenutni stari.
U ponedeljak, sve gotovo, ovi iz servisa nakon testiranja potvrdili da su motor i menjač bez greške, ubačen novi softver i padne potpisivanje ugovora.
Prodat za 5300€.
E sad vrhunac.
Sreda pre podne, zove novi vlasnik i moli nas da poništimo ugovor uz poveću finansijsku nadoknadu.
Navodno, nešto mu se ne sviđa u vožnji, nešto mu sumnjivo.
Naravno, nismo pristali jer je auto već dva dana kod njega plus je bio u servisu, plus menjan softver itd.
Kaže čovek OK.
Zove lik popodne i moli nas da poništimo ugovor I potpišemo novi sa čovekom koji će da otkupi od njega Kaškaija, naravno preprodavac.
Našli se sa njim i dok čekamo novog kupca, preprodavca, pitamo ga zašto to radi i za koliko ga je prodao.
Kaže lik, prodao ga za 3600€ !!!!!!!
Neverica. Alo rođače, za tu razlliku koju si izgubio možeš komplet motor, menjač, kardan da zameniš i još da ti ostane!
Naravno, preprodavac je zadovoljno trljao ruke a meni krivo što nisam znao da će da ga proda za te novce, da ga otkupim ponovo .

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Ivan BG said:

Ne razumem stvarno sklop coveka koji ocekuje da na 10-12-14 godina starom autu nema bas nikakvih ostecenja, prosto mora, auto se vozi.

Ali opet zna se sta je čvrknuo kamen a zna se sta je ostecenje od bandere ili ne daj Boze bankine....

 

Treba moj auto da vidiš, mažen, pažen, garažiran, rukavice za pranje ga dotakle 3x u životu, ostalo puške. Po preuzimanju je urađen komplet detailing i popravak silnih oštećenja usled transporta i dekonzervacije, prosto sam hteo savršen auto. 

 

U salonu su sva kola izgrebana što ih čistačice briskaju, ja se zgrozim kad vidim na šta im liče piano black delovi (gore nego kod mene sa 0km, a kod mene je već puno svakakvih ogrebotina). O haubi, šoferci, branicima da ne pričam (imam i liniju od očnjaka kera na donjoj strani branika), plus oštećenje na vratima od nekog parkinga, iako viđa javne parkinge 1x mesečno plafon. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj kaškai najbolja priča prodaje kola svih vremena.

 

Baci čovek dva soma, zašta? Mada je sam početak nenormalan, noviji QQ mu se ne sviđa, pa će kupiti stariji. Tačno uvertira u neko ludilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djomla said:

Šta se ljudima dešava u mozgu jbt?! emoji15.png
Alo @MS PK reaguj admiRe, otvaraj novu temu, roknuće nas IvanBG emoji2.png

Opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...