Jump to content
FAS Goran
Tipo95

Raspored domaćeg relija

Recommended Posts

POzdrav, da li ima negde na forumu aktivna tema koja se bavi domaćim relijem i rasporedom trka. Prenki danas sam zakačio reportažu iz Zajačeara i pomenuše 29 i 30 je sledeća trka u Soputu i ja kucam po netu i nigde ne nađoh tu info. 

 

Na ovom sajtu sam našao izveštaj iz Zaječara, izgleda da je to zvanična stranica relija, ali u kalendaru nema tog Sopota što su pominjali, mada verujem da zbog korone i kalendar pitanje da li je ažurna, pa rekoh da li nego ovde ima svežiju info 

 

https://rallymagazin-rs.weebly.com/vesti

 

 

Inače, Sopot koji su pominjali, to  je neki deo Avale= 

Evo nađoh na ovom sajtu link sa pdf rasporedom, ima sopot :)

 

image.thumb.png.d35f68c1788b64112db5c21d81aa4061.png

Dožoh i do detaljnijih info :) nije ovo srpski reli pa zato nije bio u tabli našeg prvenstva 

 

image.thumb.png.a884b1fa88f6aa9760b26eb6a2b1b9ca.png

 

 

TO je znači Kosmaj, lepo 

http://www.cez-motorsport.com/files/upload/_hc-srb-sopot-20.pdf

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tipo95

 

Deder polako... mešaš brdo i reli. Dve različite discipline. 

 

Kalendar koji si našao na sajtu SAKSS-a jeste zvaničan, ali je daleko od konačnog. Mnogo se menja, otkazuje i možda se nešto doda u rezervnim terminima.

 

U Zaječaru je vožena prvo brdska trka 8 i 9 avgusta, a sada za vikend -15 i 16 je vožen i reli. 

Sopot je opet trka u disciplini brdo pa je zato nisi našao kad si pretraživao "reli Sopot".

 

Reli u ZA i brdo Sopot se boduju i za CEZ (Central European Zone) i za naš šampionat pa su zato međunarodne trke. 

 

 

Sve u svemu jad i beda i pre korone, ali ko voli može lepo da provede vikend uz takmičare i trkačke automobile...

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, nisam bio na trakama (da kažem uopšten termin) od poslendjih kružnih trka na ušću.... tako da nije ni čudo što nisam u toku sa terminologijom :) pa bih otišao malo sa klincima do Sopota. A i mislio sam da je to isto, tj. da se to ranije kod nas zvalo brdska trka, avaala, tara... a sad po novom wrc i sl. rally. A u čemu je razlika, oba se voze na vreme? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je dramatična, reli je najkomplikovanija i najzahtevnija disciplina, dok je 'brdo' ili ti brdske trke najjednostavnija takmičarska auto disciplina. Tu ne računam ove novo komponovane kao što su slalom, auto kross, ili ne daj Bože "digital motor sport". U prave, old skul discipline brojimo tri - reli, krug i brdo. 

 

Reli se vozi na putevima i ulicama koje su namenjene za redovan saobraćaj gde se za specijal zatvori saobraćaj i vozi se na vreme, a vezne deonice su otvorene za saobraćaj pa reli automobili moraju da budu registrovani. Samo i jedino na reliju imaš suvozača. Vozi se 'na vreme'.

 

Krug je jasno, vozi se na trkačkoj stazi kojih kod nas nema pa mi vozimo na aerodromima, vojnim poligonima i zatvorenim saobraćajnicama (Ušće, Mišeluk, ...). 

 

Brdo je zatvoreni put za redovan saobraćaj ali mora da ima određen nagib i vozi se samo u jednom smeru - uzbrdo. Takođe se vozi 'na vreme'.

 

 

Kao gledalac na brdu nađeš sebi najlepše mesto, zauzmeš busiju i ceo dan trkački automobili prolaze pored tebe. Na kosmaju bi ja gledao 2, 3 krivinu kod manastira, ili 4 gde baš brzo dolaze ako ne bude nekih veštačkih usporenja. Ne znam kakav je prilaz stazi kroz prirodu pa sa klincima povedi računa da budeš na mestu sa kog možeš lako da odeš kad hoćeš pošto se staza zatvara na ceo dan održavanja treninga (u subotu) i trka (u nedelju).

Ponesi stolice, suncobran, kišobran, dovoljno tečnosti i grickalica i uživajte  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/19/2020 at 3:31 PM, PremieRacing said:

Kao gledalac na brdu nađeš sebi najlepše mesto, zauzmeš busiju i ceo dan trkački automobili prolaze pored tebe. Na kosmaju bi ja gledao 2, 3 krivinu kod manastira, ili 4 gde baš brzo dolaze ako ne bude nekih veštačkih usporenja. Ne znam kakav je prilaz stazi kroz prirodu pa sa klincima povedi računa da budeš na mestu sa kog možeš lako da odeš kad hoćeš pošto se staza zatvara na ceo dan održavanja treninga (u subotu) i trka (u nedelju).

Ponesi stolice, suncobran, kišobran, dovoljno tečnosti i grickalica i uživajte  :thumbsup:

Hvala na ovim savetima, i  pojašnjenjeima oko tipa trka. Ne znam kako mi nije stigla nitifikacija pa tek danas vidim ovaj odgovor... Bilo kako bilo bio sam na kosmaju, za sledeću sezonu treba se bolje pripremiti i informisati, a i drugi sin će biti stariji, pa možemo duže da ostanemo, ali svakako je bilo lepo za njih, lepo vreme bilo, išao sam iz Aranđelovca pa sam došao na cilj trke, pa smo se spustili na poslendji pravac pre cilja, nema krivina tj. ima izlaz iz brze krivine, ali je brz prolzak pred cilj, kroz velike krivine sam mogao samo da čujem kako prolaze :) ali smo zato kad je bio neki zastoj uspeli da se izvučemo do cilja i da odemo pošto je mlađem bilo vreme za spavanja. Sledeći put zdravlje boze dobro mesto na vreme i polako... 

Edited by Tipo95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...