Jump to content
FAS Goran
M1K194

Fiat Punto mk.2b 1.2 8v - neprijatan miris iz ventilacije kada stoji u mestu

Recommended Posts

Pozdrav svima, vozim Punta mk2b 1.2 8v i da ga ne ureknem, lepo ide i sve je okej, samo mi se pojavio problem da smrdi iz ventilacije, nebitno da li hladi ili greje ali samo kada stojim u mestu i kada je na radnoj temperaturi. Nije onaj smrad buđi od klime, nego neki težak smrad, mislio sam da je auspuh, u auspuh servisu čovek rekao da je sve okej, a moj majstor misli da se skupilo smeće pa smrdi ventilacija, ali ne smrdi kada je dat kontakt, nego samo kada motor radi i kada je u mestu.
Da li neko ima ideju šta bi moglo biti?

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Začepe se one rupe za odlivanje ispod brisača i počne da truli ,navata fungi (gljivice) i uvlači unutra....bude i drugih živuljki
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreni redom. Vecinu mozes sam.

Proveri kanal ispod haube i odvod vode, mozda nesto tu trune.
Sa strane suvozaca otvori, pridji ventilatoru klime, ocisti... Mozda se nakupilo

Mozda su ti nagoreli neki kablovi... Elekrro motor klime... Pa proveri
Izvrsi dezinfekciju kanala klime
Postoji jaka razlika u mirisu, dal nesto trune, ili elektro instalacija se pregreva pa mirise...

Vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu gljivice, ne trune ništa, ti odvodi su super čisti jer ih pazim. A po mirisu bi rekao da je neko ulje, samo ne vidim da je nešto negde previše masno. Menjao sam dihtung poklopca ventila pre 5 meseci, tu ima malo ulja, ne znam da li majstor nije očistio ili je opet otišao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti gubi antifriz? Ako smrdi samo dok radi moguce da mali hladnjak malo vlazi pa smrdi antifirz. Mada na hladjenju ne ide vazduh preko njega ali provuce se, ko zna... proveri.

 

I svakako zameni filter kabine i dezinfikuj sistem, proveri da se u usisu kod haube nije nakupilo trulog lisca itd... i da li nesto vlazi na motoru naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1
Možda malo gubi antifriz, a sve ostalo je čisto, ispod haube nema smeća, ali je malo zauljen motor od pre menjanja dihutnga poklopca ventila. Kako mogu da vidim jel tamo pušta antifriz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice onda da je do toga.

A to da li je konkretno do njega ne mozes videti nikako dok ne iscupas i sam hladnjak, a onda ga valja i promeniti posle tolike muke jelte(ne bi trebalo da je skup, 2500-3000din nov).

Meni je na bravu zamena prosla laganica(ako zanemarimao malo valjanja pored auta u sred zime, gadjanje ugla itd :D ) ali na puntu vec ne znam tacan pricnip. Nadam se da ne mora da se cupa cela kontrolna tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela komandna tabla mora dole...


Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našli smo tragove ulja dole i našli da se sliva iz semeringa radilice. Sredio sam to, očistio većinu ulja što se videli, ali i dalje po malo smrdi u mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da sam rešio problem promenom creva iberlaufa i boljim fiksiranjem filtera vazduha koji je do sada bio klimav, jer jedan šraf nije bio dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...