Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
darkwarrior

Fiat Punto mk.1 struja za auto gas (plin)

Recommended Posts

Imam jedan specifican problem sa plinom na autu Fiat Punto 1, 40kw '98 godiste, monopoint, u pitanju je obican plin, elektronski isparivac. Desava se da se u toku voznje cuje cak-cak, kao kada se prebacuje sa benzina na plin, i u tom trenutku auto izgubi snagu, i posle sekunde ili nastavi da radi ili se ugasi. To caktanje se desava bez pravila, nekad moze par kilometara da se vozi bez problema, a neki put cakne par puta za manje od 1km.
Auto je bio kod plindzije, on je prvo mislio da je problem neki slab kontakt, pa je dodao kod bobina neku zicu, i obmotao oko kabla koji ide na svecice.
Kada smo videli da nije u tome problem, skinuo je prekidac sa kojim se prebacuje sa benzina na plin i prespojio nekom malom zicom, kako bi uklonio mogucnost da je prekidac neispravan. I dalje postoji isti problem, drmao je kontakte, i po njemu je sve ok, a takodje to isto misli i elektricar.
Da li neko zna do cega moze da bude problem?
Na slici ispod vidi se neki deo, u koji izgleda da prvo idu kablovi iz boce, pa posle idu dalje, da li moze do toga da bude? Ako moze, da li postoji mogucnost da se + i - prevezu na neku drugu stranu
?

 

Plin.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je elektroventil za tng, probaj odvrni te srafove koji ga drze za sasiju i ocisti

Edited by Desmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update: Da bih iskljucio mogucnost da masa nije dobra povezao sam kablom direktno na minus na akumulatoru onu malu crnu zicu koja je pricvrscena na metal na zadnjem delu elektroventila, vidi se na prvoj slici ta zica, pustio da radi na leru oko 5min, ali je ponovo sam od sebe caknuo i ugasio se.

Uopste vise ne znam do cega moze da bude.

Elektricar je napomenuo da mozda moze da bude do senzora radilice, ali ne znam da li stvarno moze da bude to u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...