Jump to content
FAS Goran
kozzz

Lancia Nuova Delta 1.4TJet 120 - lupkanje prednja suvozačeva strana

Recommended Posts

3 hours ago, kozzz said:

Nasao sam deo, oko 7000din

Obrati samo paznju na proizvodjaca - pisano nasiroko godinama unazad, da nikome ne "udaram" (anti)reklamu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/28/2020 at 11:04 PM, Ivan said:

Obrati samo paznju na proizvodjaca - pisano nasiroko godinama unazad, da nikome ne "udaram" (anti)reklamu.

Stigao mi je deo napokon... marka je Impergom (IT). Najverovatnije stizem za vikend da ga zamenim pa javljam stanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle zamene nosaca, nista novo... suvozaceva strane i dalje je lupkala po neravninama.

Stari nosac je procureo i u skorije vreme bi mi sigurno pravio probleme tako da nije bas uzalud zamenjen.

U zelji da obavezno nadjem sta prouzrokuje lupkanje podigao sam ceo prednji deo auta i sve delove ponovo po 4-ti put testirao i napokon sam, tek kada sam rukama okretao tockove skroz na levo-desno pronasao sta lupka... u pitanju su kljesta koje drze polocice kocnica i koje se samo sa unutrasnje strane i samo kada je tocak okrenut skroz na desno, tresu kada ih bas jako energicno rukama prodrmam (4-ti put).... Eto tako...

 

PS. Odvrnuo sam srafofe i ubacio sam novu mast koje skoro da je uopste nije vise bilo i sada vise ne lupka nista.

Edited by kozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

46 minutes ago, shakalkv said:

Kako si zadovoljan sa ovim Impergom nosacem? Oko 6000 dinara vidim da su.

Pa za sada je sve u najboljem redu, koliko ce trajati to ne bih mogao reci... Na oko izgleda da je dobro uradjen, da su kvaliteni materijali korisceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod nosača, Akron koji sam u ovoj temi pominjao, ispustio dušu nakon godinu ipo i nekih 60k km. Počeo je da pravi probleme još pre 7-8 meseci ali sam mislio da nije do njega pošto je "nov". Na kraju je toliko prozviždao da se ceo auto tresao, sva stakla su se tresla i vibrirala, a zvuk je bio kao da se ceo auto bukvalno raspada.
Uzet Ricambi nov, 110e, auto ponovo bukvalno prede, nečujan je kao kad sam ga kupio.
Razmišljam se da kupim još jedan za rezervu jer su jako retki a Delta će ostati u familiji.

Gesendet von OnePlus 8T mit TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenormalno kako jedu nosace. Ja sam uzeo original, videcemo koliko ce da potraje :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam ali verujem da je tako.

Ja sam primetio da je iscureo Glikol ima više od po' godine.

Nema izraženih simptoma već sitno podrhtavanje na ubrzanju.

Preventivno da ga zamenim kako ceh nebi bio + poluosovina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, kod mene se cuje isto sa suvozaceve strane ali je zvuk kao da lupka neka platika ali je znatno tise i manje ucestalo. Ima li neko ideju sta moze da bude u pitanju? Ne znam da il ima veze sa time ali pre nego sto se culo, auto je bio zatrpan snegom. Da li je mozda nesto koglo da upadne kroz one resetke iznad haube? Koliko sam video veliki su otvori

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aca16

Zavisno koliko je bio zatrpan, ovaj sneg je bio mokar i nezshvalan zbog tezine. Ima clanova kojima su popucali ruke zadnjeg brisaca od tezine snega, pa nije iskljuceno da je neka zabica na prednjoj masci malo popustila. Obrati paznju da li zavibrira ta plastika, to ti je dobar znak da su zabice malo popustile sto od snega, tokom vremena, drmanja i hladnoce. Pogledaj plastike koje su ti dostupne, tipa kod suvozacevih nogu, tvojih nogu, plastika branika (maska) i korube. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pronasao odakle se cuje zvuk. Sve deluje ok. Zvuk deluje kwo da plastika udara u delu kod soferke. Plastika table je fiksirana koliko vidim i nema lusta. Jedino sam primetio da plastika oko izduva ventilacije ka soferki moze da se blago pomeri. Da li neko zna da li se ona skida kada se menjaju filteri i da li je kod nekoga ona lupkala i kako je to resio?

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Aca16 said:

Zvuk deluje kwo da plastika udara u delu kod soferke. Plastika table je fiksirana koliko vidim i nema lusta. Jedino sam primetio da plastika oko izduva ventilacije ka soferki moze da se blago pomeri. Da li neko zna da li se ona skida kada se menjaju filteri i da li je kod nekoga ona lupkala i kako je to resio

Paz da te srcka ne strefi - zamena motorica klime

(osobe sa slabim srcem da ne otvaraju) 

 

I tako, ako zelis bas da se zanimas skidanjem table i vent otvora da malo fiksiras. Delta se isto razbucava kao Bravo tako da je postupak isti. 

 

A da ih malo 'pritisnes' eto malo da nalegnu tako hladni i bude sve ok dok ne bude 45C leti pa se materijali rasire malo i vent.otvori poiskacu ko kokice :D

 

mislim, probaj, ne skodi :)

 

PS

Ne skida se nista kod soferke pri zameni filtera, filter za kabinu se nalazi kod suvozaca, tj njegove leve noge, skines plastiku do konzole i skroz u dubini, moze se napipati... Kao i mnostvo drugih plasticnih stvari tamo lociranih ho ho ho :D

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ide kod Nese sad za koji dan na veliki servis pa mozda on pronadje sta je problem. Rasturanje ostavljam kao zadnju opciju ako bas mora a nadam se da nece morati

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...