Jump to content
FAS Goran
kozzz

Lancia Nuova Delta 1.4TJet 120 - lupkanje prednja suvozačeva strana

Recommended Posts

Narocito na malim neravninama lupka. Isto se samo na kratko zacuje lupkanje prilikom zamene brzina kod ostre voznje, u momentu kada pustim stisnuto kvacilo i ponovo dam gas. Zamenjen donji nosač motora i stabilizatori.

Majstor jos sumnja na nosač sa suvozačeve strane (a mozda i onaj ispod akumulatora) ili na šolju amortizera.

Jel imao neko slična iskustva?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako majstor nije siguran sta je, zakazi kod Gorana na Altini da ti pogleda, sredi. Imas i ovde njegovu temu pa postavi tamo snimak. I uploaduj na YT jer je dostupnije svima, nece svako da skida na svoj komp ili mobilni, zavisi kako otvara forum. 

Sa tim mozda je ovo, a mozda je i ovo moze potrajati ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je solja. Ona upravo tako

lupka a najteza je za dijagnostiku jer mora da se rascerupa pola trapa da bi se utvrdilo da je ona a vecinu majstora bas zabole kara da to rade. Pa obicno tipuju na sve blize i lakse, tipa nosac ovo ono a na kraju bude solja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado bih otisao kod Gorana ali nisam u mogucnosti.. auto je u inostranstvu i vecinom radim sve sam na njemu.

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kozzz

 

Ovako sa snimka, čini mi se da se slično čuje i letva volana.

Gledajući sad na brzinu slične teme po Forumu, pominjale su se i gumice balans štangle...al' najviše šolja amortizera kao što su i ovde ljudi rekli.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spona letve volana (ili sferni zglob, ako se tako zove) - deo između letve volana i kraja letve volana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lupklalo na silasku sa ivicnjaka, lezeceg policajca i vecim rupama ali pri maloj brzini. 5 majstora gledalo, samo jedan nasao da su zadnji sileni na viljusci (ima valjda 2 silena po viljusci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da sam pronasao koji deo prouzrokuje lupkanje.. Desni nosac motora je procureo pa je najverovatnije on uzrok. Evo par slika:

hhhh_(1).jpg

hhhh_(2).jpg

hhhh_(3).jpg

On 8/24/2020 at 10:32 AM, andreja.micovic said:

Gumice balans stangle? 
 

Nisu one proverio sam ih.. isto i kuglu i silen blokove... nista ne mrda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da je na svakom T-Jetu problematican taj desni nosac motora? Evo treci si, samo iz moje evidencije... :(

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, TheWickerMan said:

I ja sam četvrti :D 13k je bio Akron u KitKomercu.
@kozzz reče da živiš u inostranstvu. To je ovaj?
https://www.ebay.de/itm/124104740521

Gesendet von Mi Note 10 Lite mit TT
 

Da u Grazu sam... taj deo je, pricao sam sa prodavcem, ne salje nazalost za Austriju... (Moze samo DE)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra ideja ali nazalost nemam nikoga u DE ko bi se cimao za tako nesto... nacicu vec negde taj nosac... tj nasao sam ali samo za modele posle 2010 a moja Delta je 2008 pa kao navodno nesto ne pase...

On 8/24/2020 at 10:32 AM, andreja.micovic said:

Gumice balans stangle? 
 

Evo ih, nema mrdanja..

 

Evo ga i Silen...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, kozzz said:

a moja Delta je 2008 pa kao navodno nesto ne pase

Na forumu ne postoji navodno :D ... Uneses svoj VIN u ePer, nadjes nosac, uzmes njegov SN i vidis Compatibility listu i Replacements za taj deo.

Tj. koje su sve revizije iza te i da li nesto pase i sa drugih modela (sto je u grupaciji tih godista vrlo cest slucaj). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je ePER?

  http://eper.fiatforum.com/

 

Ovaj online ne radi.. izgleda da cu morati da ga skinem i instaliram...

Evo ga proradio je.. ali je ePER 2004 a moj auto 2008... imate neki bolji link?

Ovde gde pise:  Drive L/R:    SX   DX  Verovatno se misli na kojoj je strani vozac? A jel SX leva strana i DX desna?
Edited by kozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj radi, ali smara opasno :) , neki antivirusi ga prepoznaju kao Threat.

Imas ePer i na poljskom forumu (kucaj "ePer Polska") - nema gluposti ali je poprilicno opterecen u radno vreme, cesto izbacuje pa moras da budes brz (najbolje pamti link do koga stignes). Oba su poprilicno sveza za ove nase modele, tek od restyle 500L i Tipa krecu "problemi" da ih nema u toj verziji. Taj ePer na "fiatforum.com" ti je bas bajat, da, SX levi volan, DX desni (sinistra/destra).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam deo, oko 7000din u Pancevu, Jabucki put... usamljena zgrada, firma je wint ili wit ili tako nesto slicno, ne znam tacno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...