Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Velika Britanija 2020

Recommended Posts

Slazem se, plus na to mislim da cesca zamena guma nekako rezultuje vecom neizvesnoscu zbog veceg broja taktika... To mozda daje mogucnost nekim slabijim timovima da nadmudre vece i brze (kad vec ne mogu da ih dobiju na brzini). 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam i dolivanja goriva, to je tek bila zurka :D .

Apropo brzine, u trenutku obilazenja Leclerca pred sam kraj (za 3. mesto), Kim je nagurala 340 km/h.

Evo i dobitne kombinacije. Pronadji jedinog uljeza u vidu tri pit-stopa + samo 14 krugova na tvrdoj komponenti + prelazak na najmeksu. Slucajnost? Ne bih bas rekao... Zao mi je zbog zasluzene, a RP timski upropascene 5. pozicije.

Leclerc izgurao 34 kruga na tvrdoj, uz samo jedan pit.

Jedno jedino odustajanje, za ovakvu trku odlicno:

 

Ee_QD92XsAM2Q4k.jpg.2831743f2506a6ee20312b0297ac8e1e.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicna trka,jedino sto gledam na nemacki RTL,a svaka cast Maxu i ekipi Red Bul,koji su pobedili Mercedes i odlicnom voznjom Maxa i pre svega cuvanju guma,,sad dal je do aerodinamike il sto su rekli iz mercedesa da su prepumpali gume,al su im na kraju trke bile skroz sjebane gume,dobro pa im nisu pukle kao na prosloj trci.

Odlicnu trku imali su i Mclaren i Racing point,pa cak i Reno ima dobar tempo,Rikardo napravio gresku,okrenuo se

Vetelinka je ocajna il da mu skroz skrešu platu il da ga oteraju pre vremena,Leklerk odlican,kao i uvek

Zaista je ferarijev motor ocajan i Alfa i Has su bas spori,cak se i wilijams ubrzao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini način koliko toliko da spasu šampionat ovo što su uradili sa gumama,pa moraju 2-3-4 puta da ih menjaju.Ferariju dobro došao slab motor,nemogu ni gume da iscepaju.Mogli su na jednom setu celu trku.Maksu i Red Bull u svaka čast. 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Max jeste vozac dana verovatno, ali po meni je Lekler vozac dana, tacnije najbolji vozac oba vikenda.. Ferrari je uzasan ove godine, sporiji su od Force Indie a koliko vidim Reno i Meklaren su tu negde sa njima ako ne i bolji. Tacnije, definitivno jace agregate imaju. Zasto sve ovo pricam, zato sto je decko izvukao maksimum iz ovog bolida u ove dve trke.. Prosto neverovatno, od cuvanja guma, borbe za pozicije, itd itd.. Podseca me na Alonsa, kada je u onoj kanti izvlacio maksimum u svakoj situaciji. To sve potvrdjuje njegovo radovanje za P4 u Ferrariju i cinjenica da svi znaju kakvo djubre od bolida imaju za ovu sezonu. Svaka cast mali, bas se radujem njegovim pobedama i nadam se titulama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj Boze da si za Leclerca prognozer kao za ovo danas :P :

11 hours ago, dekirs said:

Nece Hulk biti na podijumu, mislim da ce RIkardo imao je dobar race pace na treninzima.

A u stvarnosti :D :

 

ezgif.com-optimize.thumb.gif.b0b89b9f3e97bf946f74653a51742d62.gif

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si video taktiku za njega, nije ni cudo - 3 pit stopa, od toga 3 stinta sa koriscenim Medium i samo 9 krugova na novoj, tvrdoj komponenti :blink: .

Ista ekipa, na startu za 6 mesta losiji Ocon - na kraju 6 mesta iznad njega. Samo jedan pit, koriscene nove Medium i nove Hard 30 krugova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova sezona nije za gledanje. Tu jedino Max može da mrsi račune, ostali samo da glume mrvojede .

 

dtefdwoyhgxy.thumb.jpg.4b8061b9ffc7d3e75f4688788471e783.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valteri kritikuje strategiju: Mercedes je zaspao

 

205689-botas.jpg

 

Valteri Botas je kao trećeplasirani završio Veliku nagradu 70. godišnjice Formule 1 u Silverstonu iako je imao pol poziciju i bio vodeći na početku. Kako prenosi Sport Klub, ekipu Mercedesa je nadmudrio Red Bul po mišljenju Botasa koji kritikuje strategiju svoje ekipe. Dok je Luisu Hamiltonu glavni krivac Pireli koji je podigao pritisak u pneumaticima, Valteri Botas ne misli da je to glavni krivac što je on sa prve pozicije na početku završio kao trećeplasirani.

 

''Veoma frustrirajuće, jer sam počeo sa pol pozicije i završio sam treći, to nije idealno. Kao tim smo spavali u nekom trenutku, kada je Maks izašao ispred nas i moja strategija je bila daleko od idealne tako da moramo da učimo od onoga danas. Trudio sam se, da je bilo šanse bio bih uz Maksa ali kako bih počeo da guram gume bi se raspale. Bila je velika potrošnja guma i deluje da Red Bul nije imao uopšte problema tako da je jasno da su tu narpavili razliku'', rekao je Botas. Valteri je sada treći u generalnom plasmanu sa 73 boda, vodeći Hamilton ima 107, a Maks Ferstapen 77.

 

Luisu kriv Pireli: Toliki pritisak, gume kao baloni

 

Neko će reći po izjavi Luisa Hamiltona posle trke za Veliku nagradu 70. godišnjice Formule 1 da Britanac ne zna da gubi, ali je činjenica da je Mercedes imao velike probleme sa pneumaticima na drugoj trci u Silverstonu. Šestostruki šamoion sveta to posle trke nije mogao da ne pomene. Prošle sedmice je na Silverstonu Pireli imao veliki problem jer su u poslednjem krugu pukle gume na tri bolida, uključujući Hamiltonov. Luis je tad odvezao poslednji krug na tri zdrave gume, a ovog puta je Pireli to izbegao veoma visokim pritiskom u pneumaticima. U takvoj situaciji se Red Bul mnogo bolje snašao pa je Maks Ferstapen mogao da kontroliše trku.

 

''Kada pogledaš njihove gume, oni su imali mnogo manje problema od nas. Definitivno nismo očekivali da se toliko troše gume. Zahvalan sam što smo uspeli da završimo trku. Imao sam potrošnju guma na samom kraju, ali sam prilično jako gurao da bih stigao momke ispred'', rekao je Hamilton koji je uputio dodatne kritike Pireliju. ''Ne znam šta se desilo, alio siguran sam da će tim to probati da reši. Pireli je imao problema zbog prošle nedelje i sledećeg vikenda su samo podigli pritisak tako da su gume sada kao baloni. Nikada nisam vozio na tako visokom pritisku. Ne bih se iznenadio da je to bilo samo za nas tako, ali ne znam da li je iko imao takvu potrošnju kao mi i to ćemo razmotriti'', rekao je Luis.

 

Lekler: Četvrti sam, a osećaj je kao da sam pobedio

 

Jedan od najvećih dobitnika na Velikoj nagradi 70. godišnjice Formule 1 u Silverstonu je bio Šarl Lekler. Vozač Ferarija je počeo kao osmi ovu trku, a završio je četvrtoplasirani, tik iza podijuma. Sa strategijom od samo jednog stajanja Lekler je uspeo da preskoči izuzetno dobre bolide Racing Pointa i da ostvari veliki broj poena. Plasman je bio veoma neočekivan s obzirom na to koliko je Ferari loš ove sezone, pa i nije čudo što mladi Lekler smatra da je četvrto mesto ravno pobedi.

''Ekstremno sam srećan, osećaj je kao da sam pobedio. Nije sjajno reći to kada završiš četvrti ali realnost je da nismo brzi bili danas, ali danas je to impresivno. Ne znam gde smo našli ritam ali bili smo veoma brzo na tvrdim gumama, posebno na kraju. Ekstremno sam zadovoljan'', rekao je Šarl Lekler. Ferarijev vozač je bio na samo jednom stajanju dok su drugi vozači napravili najmanje dva. ''Juče je bio veoma težak dan ali danas je bio dobar. Svi su bili uplašeni zbog prošle nedelje sa pucanjem pneumatika, ali danas su radili. Srećan sam sa napretkom koji smo napravili''. Lekler je posle ove trke četvrti u šampionatu vozača, odmah iza Hamiltona, Ferstapena i Botasa.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

''Veoma frustrirajuće, jer sam počeo sa pol pozicije i završio sam treći, to nije idealno."

Jos kada ne bi znali ko je ovo iznad izjavio, pa i da mislis da se uopste nesto pita :D . Da se nije sklonio, mozda je mogao da bude i drugi, pa bi mu lakse palo :) . Vise se koprcao i borio Leclerc sa inferiornim bolidom i na matorim gumama. Za neke je jednostavno bolje kada cute i rade ono za sta su placeni, isto vazi i za Vettela u trenutnoj situaciji.

A nisam ni sumnjao ko ce prvi da place zbog guma... Sledeca staza je Catalunya, manje zahtevna za gume, preticanja moguca maltene samo na startno-ciljnom pravcu. Videcemo sta ce Pirelli osmisliti, ali mislim da ce od kljucne vaznosti biti rezultat Q3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...