Jump to content
FAS Goran
Ivan

F1: Velika Britanija 2020

Recommended Posts

Zvanično ime: FORMULA 1 PIRELLI BRITISH GRAND PRIX 2020

Lokacija: Silverstone Circuit, Northamptonshire, Engleska

Datum: 31. jul-02. avgust 2020.

 

Petak 31.07.2020.

Prvi trening: 12:00h – 13.30h

Drugi trening: 16:00h – 17.30h

Subota 01.08.2020.

Treći trening: 12:00h – 13.00h

Kvalifikacije: 15:00h – 16.00h

Nedelja 02.08.2020.

Trka: 15:10h

 

VN-Velike-Britanije-e1579431361139.thumb.png.d1364af9d60cb9fd1a628d51ef55002a.png

 

Broj krugova:     52
Dužina staze:     5.891 km
Dužina trke:       306.291 km
Broj trka:           67
Prva trka:          1950.
 

Staza na kojoj je sve počelo. Jedna od svega 3 staze koja se vozi od samog početka i staza koju većina vozača obožava. U poslednjih nekoliko godina Silverstone je bio na listi za odstrel, trebao je biti zamenjen u kalendaru F1, ali napori koje su uložili čelni ljudi staze kao i sama tradicija sačuvale su joj mesto u šampionatu F1 na još neko vreme.

Jedna od najčuvenijih svetskih autodroma je britanski  SilverstounAutodrom Silverstoun prešao je dug put od vojnog aerodroma, pa do trkačke staze. Danas je staza o kojoj se mogu pisati tomovi knjiga. Prvi Gran Pri je održan 13. maja 1950. godine, a pobedio je Đuzepe Farina u Alfa Romeu.

 

2005_British_GP-300x217.jpg.184aa68bd5ca4bed3142783199ec6dee.thumb.jpg.62f2196da27c77c690d8965ecd38286d.jpg 2010_British_GP_start-300x217.jpg.be7b4cc7d26816ce6bf19c5706230289.thumb.jpg.ce81d350ac90db82e9691e9674715c7f.jpg

 

Osim redovnog održavanje piste, tokom 60-tih godina pista je malo promenila svoje lice. Promene koje su nastale primile su simpatije Hila, Brabhama, Klarka i Stjuarta. Stjuart je, upravo, na Silverstonu osvojio svoj drugi GP Velike Britanije na putu do svoje druge titule svetskog šampiona. Tih godina su renovirane garaže u pit-lane-u, a svedoci F1 prisećaju se dolaska nove mlade zvezde, a ime mu je Hant.

Silverstoun je pretrpeo nove promene 1991. i 1994. zbog nesrećnih slučajeva iste godine u Imoli, ali uprkos promenama “engleski trkački hram” zadržao je epitet jedne od najbržih staza u F1 kalendaru.

U novom milenijumu britancima je zasijala jedna nova zvezda, Luis Hamilton, koji je bio pobednik VN Velike Britanije 2008. u svom McLarenu.

 

GBR-map.jpg.5268ea817dbb085568d2e194e1bb113e.thumb.jpg.05fe9fd279697655069248d300277550.jpg

 

Koriscen materijal sa: GB19@FLCS

Share this post


Link to post
Share on other sites

POTVRĐENO: Perez pozitivan, propušta VN Velike Britanije

 

perez_test_problem.jpg.28fed3c0bfea07a45353bb295ac61e08.jpg

 

Meksički vozač imao je i drugi pozitivan test po dolsku u Veliku Britaniju.

 

AŽURIRANO

U toku današnjeg dana sitigo je rezultat i drugog Perezovog testa na korona virus, koji se pokazao kao pozitivan. Meksikanac će se i dalje nalaziti u samoizolaciji koja će biti nagledana od strane nadležnih službi u Velikoj Britaniji.

Za sada još nije poznato ko će zameniti Sergia Pereza u bolidu Racing Pointa, a kao moguće opcije pominju se Mercedesovi test vozači Esteban Gutierrez ili Stoffel Vandoorne.

 

Ranije … u toku današnjeg dana …

Danas je po rasporedu održana konferencija za štampu na stazi Silverston, na kojoj je trebalo da prisustvuje i Sergio Perez. Ipak, zbog problema sa testom na korona virus vozač Racing Pointa nije se našao na stazi i stavljen je u izolaciju.

U ovom trenutku čeka se rezultat drugog testa na virus, pa je tako trenutno njegov nastup na VN Velike Britanije pod znakom pitanja.

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba Silverstona definitivno bez publike

 

168011-silverstone.jpg

 

Britanski Gran pri u Formuli 1 je uvek jedna od najvažnijih trka u sezoni, a ova će biti kao nijedna druga. Kako prenosi Sport Klub, prvi put će se u Engleskoj voziti dve trke F1, ali obe će biti održane bez prisustva gledalaca duž staze Silverston. Gran pri vikend je decenijama bio velika zabava za navijače iz celog sveta, a samo prošle godine trka je privukla više od 140 hiljada gledalaca. Svetski šampion Luis Hamilton drži rekord po broju pobeda (ukupno šest) i ima pet trijumfa u poslednjih šest sezona. Britancu je potrebno da upiše još pet pobeda, kako bi izjednačio rekord Mihaela Šumahera od 91 trijumfa u F1. Posle tri trke na startu sezone, Hamilton vodi ispred Valterija Botasa sa pet bodova prednosti.

 

Druga trka u Silverstonu na programu je 9. avgusta i biće poznata kao ''Velika nagrada 70-godišnjice'', pošto će obeležiti prvu trku Svetskog šampionata u Formuli 1, koja je održana 13. maja 1950. godine baš na Silverstonu. Toj trci je, po pisanju BBC-a prisustvovalo 100 hiljada gledalaca. Sva dešavanja iz Engleske gledaćete na kanalima Sport Kluba već od petka u 12 časova, kada je na programu prvi trening.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verstappen prvi na prvom treningu za VN Velike Britanije, odličan debi Nica Hulkenberga

 

verst_silv_fp1.jpg.30dd4ae916c7c696cf631fa8462437f8.jpg

 

Vozač Red Bulla imao je najbolje vreme na otvranju vikenda na stazi Silverston.

Toplo i sunčano vreme dočekalo je ceo karan na Silverstonu. Temperatura staze pred početak treninga bila je 37 a vazduha 29 stepeni dok oko ovog kompleksa nije bilo nikakvih oblaka. Pošto je još aktuelna vest da Sergio Perez zbog pozitivnog testa na korona virus neće se naći na obe trke na Silverstonu, kao zamena stigao je Nico Hulkenberg.

Posle instalacionih krugova vozači su se vratili u garažu, ali su timovi doneli određene nove delove zbog čega smo mogli da vidimo da Red Bull i McLaren nose dodatne senzore na bolidu. Za to vreme Racing Point je sređivao bolid za Nica Hulkenberga koji se posle 10 minuta od početka pojavio na stazi. Prvi mereni krug danas na Silverstonu postavio je Kimi Raikkonen – 1m32.661s. Ubrzo zatim i ostali vozači krenuli su da izlaze na stazu ali je Kimi Raikkonen imao momenat kada se okrenuo i završio u pesku. Momenat kasnije problem sa zadnjim levim pneumatikom imao je Antionio Giovinazzi zbog čega je izbačena crvena zastava.

 

U ovoj pauzi stigla je i potvrda od Ferarija da će Vettel propustiti ostatak treninga zbog problema sa rashladnim sistemom. Po objavi zelene zastave ostalo je još 50 minuta do kraja sesije a trenutno najbolje vreme imao je Max Verstappen od 1m29.124s sa tvrdim pneumatikom. Ubrzo zatim Valtteri Bottas našao se na vrhu sa svojim učinkom od 1m28.869s sa mekim pneumatikom dok je Nico Huleknebreg zabeležio deseto vreme sa 1.2 sekunde zaostatka. Takođe, Hamilton je u tim momenzima dodao gas, pa je uspeo da dođe do prvog mesta (1m28.343s) sa najmekšim pneumatikom. U tim momenzima i Verstappen je odradio dobar krug sa pola sekunde zaostatka ali sa najtvrđom komponentom.

U poslednjih pola sata Verstappen se pojavio sa mekom gumom i tako ponovo se vratio na prvo mesto – 1m27.442s. Tada je Chalrles Leclerc došao do petog mesta sa medijum pneumatikom, gde je imao zaostatak od od skoro osam desetinki za Holnađaninom. Veliki broj vozača je u završnih deset minuta koristio meke gume dok su vozači Alfa Romea imali medijum komponentu dok se Mercedesov dvojac odlučio da testita meki i medijum pneumatik.

Na kraju prvo mesto ostalo je vlasništvu Verstappena ispred Hamiltona i Strolla, dok je Albon bio četvrti. Tek na petom mestu bio je Leclerc, šesti Bottas, sedmi i osmi su Okon i Ricciardo dok je na deveti bio Hulkenberg i to ispred Kvyata.

 

EeQHlFBWkAEhMhM.png.b29c7aff50505e9a0e7e28c281acc486.png

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je Hulk, šteta što nikad nije dobio šansu u boljem timu.Mada Rejsing Point nikad jači.

Nove felne 18 inča naspram 13 inča. Izgledaju super na F2. Ne bi bilo loše da ih i u F1 stave od sledeće godine:

 

2020-18-inch-and-2019-13-inch-.jpg Pirelli-18-inch.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa tako meni nesto slicno je na autu:Dnapred 205 50,a nazad 195 65:lol:,kao  kad se uporede ove dva tocka

a dobro izgleda na F2,al mislim da ce F1 izgubiti tu draz,da ce izgubiti prepoznatljivost koju ima godinama,pa i decenijama

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, silenci said:

al mislim da ce F1 izgubiti tu draz,da ce izgubiti prepoznatljivost koju ima godinama,pa i decenijama

Vi kao da se ne secate sta se sve kotrljalo F1 pistama :) ?

Stariji ce se setiti bisera koji su pravili Ligier ili npr. Tyrell sa 2 para tockova napred :D :

 

Ensign-N179.thumb.jpg.e8de72a4b8c42373e471690a1d5d3a83.jpg Ligier-JS5.thumb.jpg.2e9fb3d2bd97a981b9d309393eedd78b.jpg Tyrrell-P34.thumb.jpg.250052d84fd80fe1b77c3bb74ec1d9ce.jpg

 

Pa 18'' felne mu u poredjenju sa ovim dodju kao remek delo :) , a i mislim da ce odlicno i futuristicki stajati.

A od ovih grdoba, mladji ce se setiti "cuvenog" FW26 iz 2004. (sa Montoyom) i Sauber BMW-a iz 2008. cini mi se:

 

a0c1bee3c4869c557d714603a5f6c642.thumb.jpg.fc23e5a1a7bcf31ced2f71c2a23f759f.jpg wallpapers_bmw_formula-1_2008_2_b.thumb.jpg.23b649c80d1023425ec171ab876ab502.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamiltonu nova pol pozicija na domaćem terenu

 

Luis-Hamilton hungary.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, Luis Hamilton po sedmi put u karijeri startovaće sa pol pozicije na Velikoj nagradi Britanije, koja se ove godine vozi kao četvrta trka sezone Formule 1. Britanac je na domaćem terenu, na stazi Silverston do najbolje startne pozicije došao krugom od 1:24.303 minuta, ispred svog timskog kolege Valterija Botasa. Treće mesto na startu trke, u nedelju od 15:10 zauzeće Maks Ferstapen u bolidu Red Bula, koji je bio više od sekunde iza Hamiltona.

 

Sama borba za pol poziciju svodila se na dva imena - Hamiltona i Botasa. Iako je Finac ozbiljno pretio tokom većeg dela kvalifikacija, u samom finišu nije mogao da pripreti šestostrukom svetskom šampionu, koji ga je pobedio za tri desetinke. Britanac je pol poziciju upisao uprkos velikoj grešci koju je napravio u drugom delu, kada se okrenuo na stazi i potpuno uništio pneumatike. To je ujedno izazvalo drugu od dve crvene zastavice koje su istaknute tokom kvalifikacija.

 

Ostali vozači nisu mogli da pariraju dvojcu Mercedesa, a u prilog tome ide činjenica da je Ferstapen na trećoj poziciji bio sekundu iza Hamiltona. Desetinku sporiji od Holanđanina bio je vozač Ferarija Šarl Lekler, kojeg su pratili Lando Noris u Mercedesu i vozač Rejsing Pointa Lens Strol. Monegašanin je, inače, pod istragom jer su ga mehaničari prerano pustili iz boksa, tačno ispred Strola. Sedmo mesto na startu zauzeće Karlos Sains junior u drugom Meklarenu, ispred dvojca Renoa Danijela Rikarda i Estebana Okona, i drugog vozača Ferarija Sebastijana Fetela.

 

Pored Hamiltona prekid kvalifikacija izazvao je i vozač Vilijams Nikolas Latifi svojim okretanjem u prvom delu. Za Kanađanina je rezervisana poslednja pozicija na startu, a pored njega tada su eliminisani vozači Hasa i Alfa Romea. Kevin Magnusen je bio prvi ispod crte, ispred Antonija Đovinacija, Kimija Raikonena i Romana Grožana. Drugi deo je doneo zanimljivu borbu i Hamiltonovo okretanje na stazi, ali ne i iznenađenja. Vozač Alfa Taurija Pjer Gasli bio je najbolji među vozačima koji su eliminisali, a pratili su ga Aleksander Albon iz Red Bula, Niko Hilkenberg u bolidu Rejsing Pointa, timski kolega Danil Kvjat i vozač Vilijamsa Džordž Rasel. Kvjat je zbog promene menjačke kutije kažnjen pomeranjem pet mesta unazad, pa će zbog toga za po jedno mesto na startu trke napredovati Rasel, Magnusen, Đovinaci, Raikonen i Grožan.

 

Kvjat dobio kaznu, Renault prekršio policijski čas

 

Danil Kvjat je dobio kaznu pomeranja pet mesta unazad na startu Velike nagrade Velike Britanije zbog menjanja menjača. Takođe je i Renault imao problema zbog šasije Danijela Rikarda.

Na bolidu ''Alfa Taurija'' kog vozi Danil Kvjat je uočen problem sa menjačem. Zbog toga je taj deo automobila morao da bude promenjen i Kvjat će zato dobiti kaznu pomeranja pet pozicija unazad. Inače taj problem postoji i kod Pjera Gaslija, ali Francuz neće dobiti kaznu tako što ima mogućnost da napravi promenu menjača jer nije završio trku u Mađarskoj. ''Dobar produktivan dan. Jedino nismo imali sreće sa crvenom zastavom jer sam tada bio na brzom krugu i novim gumama. Naučili smo dosta toga danas'', rekao je Kvjat posle prva dva treninga u petak.

I u Renou je otrkiven problem između petka i subote. Mehaničari su uvideli pukotinu na bolidu Danijela Rikarda, pa je zato šasija morala da bude zamenjena. Zbog toga su menahaničari prekrišili policijski čas zbog čega neće biti kažnjeni. Po pravilima svaki tim može da prekrši policijski čas dva puta pre nego što dobije kaznu. Rikardo je na prva dva treninga imao odlične vožnje i zaostajao je svega 16 hiljaditinki za timskim kolegom Estebanom Okonom.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Ivan said:

Vi kao da se ne secate sta se sve kotrljalo F1 pistama :) ?

Stariji ce se setiti bisera koji su pravili Ligier ili npr. Tyrell sa 2 para tockova napred :D :

 

Ensign-N179.thumb.jpg.e8de72a4b8c42373e471690a1d5d3a83.jpg Ligier-JS5.thumb.jpg.2e9fb3d2bd97a981b9d309393eedd78b.jpg Tyrrell-P34.thumb.jpg.250052d84fd80fe1b77c3bb74ec1d9ce.jpg

 

Pa 18'' felne mu u poredjenju sa ovim dodju kao remek delo :) , a i mislim da ce odlicno i futuristicki stajati.

A od ovih grdoba, mladji ce se setiti "cuvenog" FW26 iz 2004. (sa Montoyom) i Sauber BMW-a iz 2008. cini mi se:

 

a0c1bee3c4869c557d714603a5f6c642.thumb.jpg.fc23e5a1a7bcf31ced2f71c2a23f759f.jpg wallpapers_bmw_formula-1_2008_2_b.thumb.jpg.23b649c80d1023425ec171ab876ab502.jpg

to si lepo napisao,bice futursitički izgled,al nekako meni se vise svidjaju ovakve kakve jesu

al bilo je raznih egzibicija sa izgledom,sve za bolju aerodinamiku

 

f1-monaco-gp-2001-jos-verstappen-arrows-asiatech-a22-8438119.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pirelli predlaže taktiku sa jednim zaustavljenjem

 

Ukoliko temperature bude slične onima kao na kvalifikacijama italijanski dobavljač previđa da trka može da se završi sa jednim stajanjem. Po teoriji najbrža strategija za 52 kruga na trci u Silverstonu bila bi ona sa jednim stajanjem. Ovaj scenario bi bio moguć ako bi se trka krenula sa mekim gumama koje bi se oko 18. do 22. kruga zamenile za tvrdu komponentu. Druga najbrža opcija je ona sa dva zaustavljanja, kada bi se posle 16. ili 18. kruga meki pneumatik zamenio za isti meki koji bi trajao baš isto i onda bi se vozač prebacio na medijum ili čak tvrdu gumu. Treća opcija koju Pirelli preporučuje je onda da se krene sa medijum gumom koja bi se promenila oko 21. do 24. kruga za tvrdu.

 

Ovo je spisak raspoloživih pneumatika po vozačima:

 

gume britanija 2020.jpg

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshaoct said:

Pirelli predlaže taktiku sa jednim zaustavljenjem. Ovaj scenario bi bio moguć ako bi se trka krenula sa mekim gumama koje bi se oko 18. do 22. kruga zamenile za tvrdu komponentu.

Italijanski dobavljač previđa da trka može da se završi sa jednim stajanjem

Kakav momacki promasaj kod procene guma :D i koji haos zbog toga na kraju. Jos je onoliko krugova, iz dva cuga, Safety car bio na stazi.

Da nije bilo Leclerca, taman bi se sa sve ovom procenom iznad "Italijani" proslavili ovog vikenda. Na stazi Gasly isamarao Vettela, Latifi Raikkonena. Vettel zbog problema ostalih sa gumama ni kriv ni duzan dodje do jednog boda i 10. mesta sa kog je i startovao. Alfe opet bez bodova, na 14. i 17. mestu (uz tri odustala vozaca drugih ekipa).

'Ajde sve, rezultati, dominatnan bolid - ali ne mogu da verujem da Kim ovako maltene uvek uke*a sreca :D (kao i juce kada se okrenuo u kvalifikacijama).

Da popucale gume nisu napravile 2-3 interesantna minuta pred kraj - trka kao i svaka druga koju cemo gledati ove sezone i jedino sto je intresantno je borba par vozaca za srednji dom. Raduje napredak fabrickog Renoa, uz ove sezone solidni McLaren i Racing Point, kojima se polako priblizava i Alpha Tauri (i nazalost u nekim trenucima Ferrari). Nezvanicni rezultati za GB 2020:

 

Untitledcc.thumb.png.72b44f8d7ee9946f0f508185396ecc2b.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje da problem nije bila potrosenost gazeceg sloja? Deluje kao strukturalni problem u samom boku, koji je izazvao cepanje i odvajanje zbog prilicnih sila na Silverstone?

 

EebPLBsWoAAehPO.jpg.d1b7be3d5b852de541b10ac8c569c6f0.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton: Ništa nije ukazivalo na problem sa gumama

 

hamilton britanija 2020 01.jpg

 

Britanac je rekao da ga je iznenadilo pucanje gume u poslednjem krugu trke.
''Do poslednjeg kruga je sve išlo kako treba. Valtteri je pritiskao i kada sam čuo da mu je pukla guma, pregledao sam svoje i sve je delovalo kako treba. Čak sam i usporio, ali se onda u poslednjem krugu cela guma izduvala. Grozno sam se osećao u tom trenutku. Ekipa mi je davala informacije o prednosti. Bilo je baš nezgodno u poslednjih nekoliko krivina, ali je bolid izdržao. Nikada nisam bio u ovakvoj situaciji. Nisam čak ni pokazivao neke preterane emocije jer sam bio u šoku zbog svega što se desilo'', izjavio je Hamilton.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

 

Verstappen: Zadovoljan sam drugim mestom

 

max britanija 2020.jpg

 

Holanđaninu je za malo izmakla pobeda na Silverstonu, ali nije bio nesrećan zbog toga.
''Imao sam sreće, ali na kraju i nisam. Mislim da je Mercedes bio prebrz u trci svakako. Ja sam još desetak krugova pre kraja primetio da prednja leva guma ne izgleda dobro i prijavio to preko radija. Potom je Valtteriju pukla guma i odlučili smo da promenimo gume kako bi smo pokušali da zabeležimo najbrži krug. Onda je i Lewisu pukla guma, ali zadovoljan sam i drugim mestom'', izjavio je Verstappen.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

 

Leclerc: Iskoristili smo priliku koja se ukazala

 

ferrari britanija 2020.jpg

 

Monašanin se po drugi put ove godine domogao podijuma, pošto je profitirao nakon pucanja gume Valtterija Bottasa u finišu trke.
''Bila je jako nezgodna trka. Usporio sam čim sam čuo da je Bottas imao problem sa gumom. Onda je ista sudbina zadesila i Carlosa koji je bio iza mene i imali smo sreće što se problem nije pojavio i kod nas. Što se nas tiče, mislim da nije moglo bolje od ovoga. Jako sam zadovoljan balansom i time kako sam čuvao gume tokom trke. Bolid svakako nije dostigao svoj potencijal, ali smo iskoristili svoje prilike i to je pozitivno'', izjavio je Leclerc.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Da popucale gume nisu napravile 2-3 interesantna minuta pred kraj - trka kao i svaka druga koju cemo gledati ove sezone...

I verujem da baš zato sada najviše boli glava ljude iz Red Bull-a jer su oni onim ''besplatnim stajanjem'' na samom kraju trke faktički sami sebi oteli pobedu...jednu od retkih mogućih ove sezone kako izgleda. Tih 30 sekundi koliko je Hamilton imao prednosti kad se i njemu raspala prednja leva ne bi postojale da Max nije išao u boks nakon što je Botas završio...al' jbg-a, nisu mogli znati da će i Hamilton 100% imati isti problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi bilo kad bi bilo ;) .... Ko zna kakve su gume bile i kod Maxa u trenutku zamene.

Mada, gledano sa stanovista Red Bull i kako bih i ja gledao - kada je Hamilton u pitanju, Mercedes radi kao svajcarski sat ko zna koliko unazad. Logicno je bilo, posto su imali dovoljnu prednost u odnosu na Leclerca, da sa novim gumama Max pokupi taj jedan bod za najbrzi krug. Kao sto su uostalom radili uspesno ko zna koliko puta do sada. Verujem da je retko ko mogao da predvidi onakav ishod sa gumama kod onolike prednosti Hamiltona, a i Max stvarno nije delovao previse potresen zbog toga sto je "ispustio" pobedu.

Jedino sto ovoga ke*a sve zivo, da je to neverovatno :D . Jednostavno mu se namesta da poobara sve moguce rekorde.

Btw, Kim je bio i "driver of the day" :crazy: , za mene je to Ricciardo, odlicno se borio :thumbup:.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Ivan said:

Sta bi bilo kad bi bilo ;) .... Ko zna kakve su gume bile i kod Maxa u trenutku zamene.

Da, ono moje gore jeste ono klasično ''general posle bitke'' :D al' jbg-a, sigurno i oni o tome razmišljaju.

 

19 minutes ago, Ivan said:

Verujem da je retko ko mogao da predvidi onakav ishod sa gumama kod onolike prednosti Hamiltona...

Bila je ona grafika kad je Max išao u boks (ranije su govorili da nije baš u procenat pouzdana), i po toj grafici prednja leva kod Hamiltona je u tom trenutku bila bila na 10%:

 

podatak hamilton guma.jpg

 

E sad, kontam da timovi imaju u bilo kom trenutku na raspolaganju kompletnu grafiku kao i mi u prenosu, plus još ko zna koliko puta više podataka koji ne idu u prenos...tj. verovatno su i oni znali za tih 10% kod Hamiltona kad su pozvali Max-a da uđe u boks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na sve to su Hamiltonu porucili da uspori, imao je ogromnu prednost, znaci laganica u tom zadnjem krugu. Licno, nije mi bilo na kraj pameti da tako nesto moze da se desi bas njemu i jos gore ovakvoj masineriji od ekipe Merca i to x2 :) .

Mnogo mi je interesantnije ovo oko Pirellija i njihove greske u proceni. Ta komponenta mora da izgura 40 krugova, a na grafici vidimo da su u tom trenutku imale 36. I od toga jos treba oduzeti ono krugova sto je vozeno iz dva cuga iza Safety car... Bas zestoka greska u proceni, ali opet kazem, koliko sam gledao i kacio onu sliku - te najopterecenije prednje leve gume deluje da se nisu izlizale po gazecem sloju, vec kao da su popucale maltene po boku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Jedino sto ovoga ke*a sve zivo, da je to neverovatno :D . Jednostavno mu se namesta da poobara sve moguce rekorde.

Neverovatno, ali svaki put je tako. Ok, sve ostalo, uhodan tim, dobar bolid, njegovo znanje, ali redovno se desava i da ima bas tih cisto srecnih okolnosti. 

 

Od 3 pucanja, jedino njemu bez posledica po poredak... 

 

I meni je Ricciardo bio odlican bas, drago mi da se Reno malo povratio :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dani za malo podijum, odlican.

Ocon je isto dobro tukao :) , borio se, grizao, na kraju 6. mesto. 20 bodova za Rendzulu juce, nije za bacanje :) .

Russell takodje dobar na 12. mestu, ispred obe Alfe, Haas-a (da ne racunamo odustajanja)...

Razocaranja svakako Vettel koji realno nije ni zasluzio taj 1 bod, ali mu se otvorilo sa 2 gumi defekta vozaca ispred u samom finisu. Takodje Albon i Stroll, Alfe ove sezone u debeloj krizi sa samo 2 osvojena boda (setimo se samo Kimijevog starta prosle sezone)... Ispod su Haas sa 1 bodom i Williams jos uvek sa krompiricem. Od vozaca, sa krompiricem su (naravno pored Russella i Latifija), jos Kimi i Grosjean.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, a steta jer se nije snasao u F1 kako se to ocekivalo od njega... Bio je clan Renault akademije za mlade, osvojio prilicno titula u nizim kategorijama, debitovao (doduse na jednoj trci) za Renault u F1 sa 22 godine... Cak je korektno krenuo sa Kimijem u Lotus-Renou cini mi se 2012., iste godine imao prvi podijum, najbrzi krug...

Ali od tada krece sve nizbrdo, ko je pratio seca se gomile gresaka, gafova, prgave voznje, svadja sa ekipom... Najupecatljivije mi je kada se u Bakuu pre 2 godine, iza Safety car, sa 6. mesta nicim izazvan spucao u zid. Pa je iza toga nastala citava sprdnja po netu, jer je krivio Ericssona koji nije bio ni na vidiku :D . Koliko se secam, cini mi se da je nesto slicno uspeo i u Madjarskoj neku godinu ranije (takodje iza Safety car). Mali ali interesantan off, akcija iz Azerbejdzana. Na drugim klipovima mogu da se vide lica mehanicara i vodjstva ekipe - neprocenjivo :) :

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...