Jump to content
FAS Goran
Darko_gr

Fiat Stilo 1.9 mjtd 120 3P

Recommended Posts

Sve sam razumeo. 

Za sad necu dirati nista oko zmigavaca. Nije nesto sto mi mnogo smeta. 

 

Da. Cooler se cuje kao sustanje vazduha. Onda je sve ok i mislim da nema potrebe da otvaram.

 

Nego narezao sam prvi mp3 za njega. Izbaci mi cd error. Kad smo probali kod prodavca on stavio svoj mp3 i sviralo je. 

Dal moze biti greska do brzine narezivanja? Stavio sam na max u programu 24x?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet videh Stila juce, bio parkiran ispred moje zgrade. Ne secam se kad sam video neki auto, pogotovo malo stariji, da toliko sveze izgleda. Nista posebno nema od nekog stylinga, tako da kazem, a opet se razlikuje od svih ostalih Stilaca, ne moz ga pomesati s nekim drugim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocuvanost, utegnutost i cistoca su uvek 'trendy' :)

 

Nista ne moze pomoci autu da izgleda lepo, kao vracanje (ili cuvanje) originalnog sjaja :) Apsolutno vazi za svaki auto, bilo koje marke, ere, klase... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Darko_gr said:

Dal moze biti greska do brzine narezivanja? Stavio sam na max u programu 24x?

Nikako, upravo kontra. Stavi na najmanju mogucu brzinu, to je i preporuka, uredjaj je starije generacije. Sa brzinama narezivanja od par x, nisam nikada imao problema.

E sad, sa CN+ sam se zaje*avao tamo od 2010. Zadnji put sam sa uredjajem imao kontakt na svom autu, a njega sam prodao pre 3 godine... Pitanje sta sad sa ovim softverima i mozes da stavis za najmanju brzinu narezivanja.

Apropo izgleda - uvek ce mi pre paznju privuci neki lepo odrzavan i ocuvan Stilo, pogotovo sa fabrickom Abarth, GT ili Schumi optikom. U odnosu na wannabe racere i gedore. Sto i nije redak slucaj sa 3 Porte, od kako im je ljosnula cena i klinci poceli da ih kupuju i kite "smajling" detaljima kao novogodisnje jelke.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/24/2021 at 9:56 AM, rkoma1986 said:

Opet videh Stila juce, bio parkiran ispred moje zgrade. Ne secam se kad sam video neki auto, pogotovo malo stariji, da toliko sveze izgleda. Nista posebno nema od nekog stylinga, tako da kazem, a opet se razlikuje od svih ostalih Stilaca, ne moz ga pomesati s nekim drugim 

Izgleda parkiram cesto ispred tvoje zgrade (gde god da je) :)

hvala na lepim recima za auto. Trudim se da takav ostane i da ga unapredim.

 

Za sada navi uredjaj radi odlicno. Prezadovoljan sam :)

Uspeo sam da narezem diskove i radi čitač korektno. 

 

Da li neko ima ideju cime zalepiti/montirati dodatni fabricki kačket spojer na gepek? Izgleda da sam ga nasao u boji auta. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izgleda parkiram cesto ispred tvoje zgrade (gde god da je)
hvala na lepim recima za auto. Trudim se da takav ostane i da ga unapredim.
 
Za sada navi uredjaj radi odlicno. Prezadovoljan sam
Uspeo sam da narezem diskove i radi čitač korektno. 
 
Da li neko ima ideju cime zalepiti/montirati dodatni fabricki kačket spojer na gepek? Izgleda da sam ga nasao u boji auta. 

Lepak za sofersajbne.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Darko_gr said:

Da li neko ima ideju cime zalepiti/montirati dodatni fabricki kačket spojer na gepek? Izgleda da sam ga nasao u boji auta. 

 

 

Lepak za soferke...

 

@Flex par sekundi razmaka :)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)
Leci ce mu spojler vrhunski. I ja sam planirao da montiram na mom ali je otisao u medjuvremenu. Super detalj.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto puta sam rekao da 3v Stilo bez lepih alu-felni, kacketa i tamnih stakala nije Stilo :) . Kacket mu bas daje smeka pozadi. Fabricki spojler nije veliki, ali foru daje i senka koju svojim oblikom baci na zadnje staklo.

Sto ljudi vec rekose - lepak za soferke i nema greske. Licno sam koristio 3M, samo lepo zastititi okolo i montirati uz pomoc jos nekoga. Posle mozes da se kesas na kacket :) , kako dobro drzi. Doduse, mi smo tada masovno kupovali Nemanjine aftermarket, koji su na krajevima i po sredini imali dodatne povrsne za lepljenje. Originalni se srafio sa 2 rupe kroz staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam koristio taj lepak. Da li na nesto treba da obratim paznju? Kako se koristi? 

 

A 3m dvostrane lepljive trake to ne bi drzale pouzdano? 

 

U pitanju je OEM spojler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM spojler je dosta tezi i namenjen fiksiranju kroz staklo. Tako da se licno ne bih bas igrao sa obostrano lepljivom trakom.

Zato sam i uzimao aftermarket, lagan je (od poliestera) sa dodatnim povrsinama upravo za lepljenje. Tj. maltene svi mi bivsi vlasnici forumasi, dok je Stilo bio udarno aktuelan.

Sto se montaze tice, lepo ocistiti povrsine. Drugar koji mi je farbao spojler mi je dao i neki prajmer, mada moze i bez toga. Zastiti lepo novinama sve povrsine okolo i pazljivo obrisati visak po spajanju. Povesti racuna i o sopstvenim rukama :D , neke rukavice nisu losa stvar. Ja sam se zaje*ao i cistio prste danima posle. Ali vredelo je :D , evo kako je cucao aftermarket kod mene:

 

130820152971.jpg.bf9fa226ec93f3bc77260d167dc57849.thumb.jpg.577c8d290b384532bdef470518e5ac2a.jpg 130820152983.jpg.86ed40a0c479291796c22d01357d09d5.thumb.jpg.ae8df206ddf3aed51ad84fbc4698d323.jpg 190220163619.jpg.baf07636d366b03b7362aa846f97293a.thumb.jpg.a80559fa16c529139d30a71984eccab5.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svakako moram uzeti oem spojler jer sam ga nasao u boji vozila. 

Znaci samo lepak za soferku i to je to? Koliko dugo se to susi? Moram da fiksiram sa papirnim trakama da bude na mestu dok se susi? 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soferka se postavi i vec posle pola sata vozis, a verujem da se susi mozda i 24h. U tvom slucaju ne bih mozda ni smeo da vozim taj dan.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam fiksirao sa onim jacim kao duct, tesko je to za papirnu traku. I nisam vozio do sutradan, naravno radio sam po lepom i toplom vremenu.

Proveri samo koliko originalni spojler ima "mesa" za lepljenje za zadnje strane i kako ce to drzati. Nemanja je na onim kacketima koje je pravio (verna kopija Abarth spojlera), pored planiranog lepljenja celom duzinom - namerno pravio male kockice na krajevima, koje su sluzile bas da ga sto bolje zalepe i drze na mestu. Ako nadjem, postavicu ti sliku kacketa u primeru da vidis razliku, davno je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, podseti me ova tvoja slika... Ako ti je obicna antena - da znas da ce je kacket malo kaciti/gurati pri otvaranju gepeka. Nista strasno.

Stilici sa fabrickim kacketom imaju drugacije podnozje antene. Koje je pod manjim uglom, u odnosu na one bez kacketa. Jos jedan od bisera i univerzalnosti italijanskog inzenjeringa :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendarno :)

 

porucicu spojler pa cemo videti za dalje. Uzmem taj lepak za soferke pa ce valjda biti sve ok. 

 

Da li imas ideju kako da izvadim navi? 

Imam dve ovakve "igle" ali kad gurnem u one rupe, ni da mrdne. 

IMG_20210212_225400.jpg

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zice moraju da budu deblje od onih za Visteon, bukvalno da popune rupu. Da si u BG, dao bih ti ceo kompet tih zica za Stilo, ionako mi vise ne trebaju. Na Bravu idu oni pljosnati limovi za "ekstrakciju" :) .

Iskreno se nadam da te ne zeza neka od metalnih zabica, to je onda pakao za vadjenje.

Takodje, ako si naknadno ugradjivao, moze da bude i da je kavez malo kriv ako se vukao po nekom otpadu. Pa onda navi ne izlazi bas glatko kao "fabricki".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze to sa strane malo na silu. Duzi ravan srafciger, otvoris gornju kasetu i tu gurnes sa strane. Videces gde su oni kao kljunovi, njih uguras da otkljucaju.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ja volim da vidim dobrog stila
Svaka cast. Ivanov se i dalje vozi, samo servisi i gas, bez kvarova

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Ivan said:

Zice moraju da budu deblje od onih za Visteon, bukvalno da popune rupu. Da si u BG, dao bih ti ceo kompet tih zica za Stilo, ionako mi vise ne trebaju. Na Bravu idu oni pljosnati limovi za "ekstrakciju" :) .

Iskreno se nadam da te ne zeza neka od metalnih zabica, to je onda pakao za vadjenje.

Takodje, ako si naknadno ugradjivao, moze da bude i da je kavez malo kriv ako se vukao po nekom otpadu. Pa onda navi ne izlazi bas glatko kao "fabricki".

Nasao sam 2 eksera koji odgovaraju tim rupama i uspeo sam da izvadim navi i da podesim kavez kako treba. 

 

Ostaje jos taj spojler da mi stigne i da ga montiram. I time mislim da ce auto biti 100% kompletiran. Ne bih nista vise cackao oko detalja. Samo redovno odrzavanje. 

 

 

IMG_20210213_133331.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lepo sacuvan Stilo :thumbup: . Sto kaze Cane, milina je videti tako nesto na ulici, u moru onih u raspad stanju.

Za moj ukus, jedina eventualna "zamerka" kada vec bude imao i pragove i spojler - stavio bih mozda neke druge felne, umesto tih preteskih i bas cestih Dynamic 16''. Od OEM bih npr. uzeo nesto malo sportskije, otvorenije i sa manjim srcem (da sevnu diskovi i klesta) i odgovarajuce kupeu. Dynamic su mi nekako po default za karavan. Ako hoces da ostajes na istoj dimenziji, GT su neki kompromis. 17'' Blade su maltene klasika i koliko god da ih ima, sa njima nema greske jer savrseno prate dizajn celog vozila.  

Nego, uspeo sam da ti izbunarim bajate slike kacketa iz 2012., koje je Nemanja iz Sapca svojevremeno pravio od poliestera. Stizali su u spric gitu, a secam se da smo ih Stilisti uzimali na kilo :) jer su bili bas laki za montazu i povoljni. Sa gornje, vidljive strane, to je verna kopija Abarth kacketa:

 

 10122012827.thumb.jpg.8306d1a0b637f4a2012eda6449877792.jpg 18122012869.thumb.jpg.16416928cb5f19f5819aa55079355561.jpg

 

A Nemanja je sa donje strane napravio po 2 kockice na krajevima, kao i ravnu liniju ka gepek vratima upravo zbog montaze. To kada bi se vezalo lepkom za soferke i osusilo - drzalo je kao besno da si mogao bukvalno da se kesas na spojler:

 

18122012866.thumb.jpg.aa944656cb8165e0c9861402e2747453.jpg 18122012858.thumb.jpg.52d845ecb7d6beddc4b1f8819153e364.jpg

 

Pa cisto uporedi. Originalni plasticni spojler je dosta tezi i ne secam se kakav je sto se tice potrebne povrsine za lepljenje. Secam se da ima onu "budzu" u centralnom delu, koja je bila namenjena za srafljenje kroz zadnje staklo.

 

13 hours ago, cane said:

Sto ja volim da vidim dobrog stila emoji7.png
Svaka cast. Ivanov se i dalje vozi, samo servisi i gas, bez kvarova

Extra, drago mi je da to cujem :thumbup: , sad ce pune tri godine od prodaje... Nikako da te pitam, jer verovao ili ne - i dan danas me dusa boli za mojim vernim Stildzom. Moraces negde da mi das jedan krug, ka' nekad sa traktorcetom. Decenija posedovanja cini svoje, pa jos ima ljudi iz mog okruzenja, koji me ocekuju u Stilu kada dolazim da ih pokupim i to cesto prokomentarisu. Supruga plakala kada sam ga prodavao, eto ti, kao da nije stvar u pitanju :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porucio sam spojler sad je gotovo :)

Citao sam da su i drugi lepili lepkom i da je drzalo. Valjda cu i ja uspeti. Bilo bi greota da ne moze jer se sasvim slucajno se pojavio u ovoj retkoj boji. 

 

Sto se tice felni. Meni ovaj auto sluzi za svakodnevno vozanje po gradu, stani kreni, voznju po nasim skrnavim putevima, cesto obaram sediste i ubacim robu u njega. Bas auto za sve prilike. Iskren da budem tvrd mi je i sa ovim 16". Ne bih imao zivaca da ga vozim na 17". 

A da menjam 16 za neke druge 16, sta ja znam. Meni su i ove fabricke felne ok. Nekako sto sam stariji volim da je sve fabricki na autu. Za sada bih ostavio ove pa cu razmisliti jos. 

 

Ivane koji auto sad vozis? 

Svaka cast na savetima. Kao enciklopedija si za stilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...