Jump to content
FAS Goran
Darko_gr

Fiat Stilo 1.9 mjtd 120 3P

Recommended Posts

Imam ja Nord, ok staklo. Evo sad na godisnjem, iz SX4 takav geler izleteo i srecom nije pukao direkt nego pod uglom i samo blago strugnuo staklo (odlomio komadic prvog sloja, nije pukotina), malo sredio providnim lakom za nokte pa mozda do isteka osiguranja menjam. Ja sam zadovoljan.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greska ipak mi nude za 12k na akciji staklo proizvodjaca agc automotive ili tako neki naziv. Da li ste culi za tu marku?

 

Ne znam da li da uzmem sa toniranim vizirom ili ne. Imaju obe varijante. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije losa stvar po suncanom vremenu, u dosta slucajeva ne moras svaki cas da spustas vozacki suncobran, a i manje te przi za tu sirinu trake. Estetski takodje lepo izgleda spolja, pogotovo na tamnim automobilima. Malo vizuelno "spusti" soferku i krov, pa auto deluje kao da je sa nizom siluetom i "razvuceniji" po putu, pogotovo uz tamna stakla.

Jedina mana koju sam primetio - ako stojis prvi na semaforu i gledas kroz vizir, kontrasti boja nisu tako jasni kao kroz obicno staklo. Tj. moras da si fokusiran na paljenje zutog i zelenog, umesto sto mozes da pogledas malo okolo, a promenu svetla pratis i perifernim vidom.

Pricam iz iskustva, posto sam taj vizir imao na sluzbenim, imam ga i sada na Sportu. Da li bih ga opet trazio ili ne - odgovor je pozitivan, mada svakako stvar bez koje se moze, cisto licni ukus.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na iskustvu. Verujem i ja da je super ujutru i predvece kad je sunce nisko. 

 

Brine me u smislu da stilo ima prilicno plitku soferku plus ja sediste drzim na najvisem polozaju. 

 

12000 mi traze sa vizirom (na akciji je)

 

13.900 je bez vizira (nije akcija) 

 

Inace ne skuplje sa vizirom od obicnog. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Darko_gr said:

Verujem i ja da je super ujutru i predvece kad je sunce nisko. 

Brine me u smislu da stilo ima prilicno plitku soferku plus ja sediste drzim na najvisem polozaju.

Super je recimo za nisko sunce, a kada put vijuga. Ne moras svaki cas da dr*as :) vozacki suncobran (posto me zestoko nervira kada je spusten).

E sad, za razliku od tebe, ja sediste uvek drzim bukvalno na patosu, u najnizoj poziciji. A naslon zavaljen :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Darko_gr said:

Greska ipak mi nude za 12k na akciji staklo proizvodjaca agc automotive ili tako neki naziv. Da li ste culi za tu marku?

 

 

 

 

Ja imam AGC. Kupio sam Brava sa manjom pukotinom, ali sam od placa dobio...da kazem...besplatno osiguranje stakla, i onda sam posle par meseci od kupovine otisao u Ivanic i zamenio soferku.
Rekao sam da samo necu kinesko staklo. Stavili su mi taj AGC. 3 godine sigurno vozim, i nemam nikakve zamerke...


 

Quote

 

Member of the world's leading glass group

AGC Glass Europe is the European glass branch of AGC (Japan), the world leader in flat glass. The AGC group has 200 companies in over 30 countries with more than 55,000 employees, focusing on 4 main business segments: Glass, Electronics, Chemicals and Ceramics.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.nordglass.pl/en/

Quote

NordGlass is a brand of AGC, one of the world’s leading glass companies

AGC mu dođe u stvari NordGlass.

Batali Liu Kanga i ostale. 

 

Edited by Ivan
Sredjen format teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjena sofersajbna danas. Uzeo sa vizirom. 12k na akciji sa montazom. 

Na fotki deluje jako tonirano ali uzivo je blaze. Progledao sam sada. 

Ispade i dobro vreme za zamenu jer je osim stakla punog riseva i tackica bila korozija ispod. Zbog toga se i culo šuštanje na AP. 

 

IMG_20200813_152925.jpg IMG_20200813_153541.jpg IMG-6ad5b87420a864dfdf74f80fe544ba51-V.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na vozackoj strani par ovakvih rupica. Kao da na primer kliker naslonite na lim. Cuo sam da se to efikasno resava u zemunu u jednom servisu. Da li imate iskustva? 

To je takva sitnica da 99% ljudi ne bi obracalo paznju ali jbg mi smo fanatici :D

 

IMG_20200814_114056.jpg  IMG_20200814_174242.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozajmim prekljuce ocu automobil da ode do grada i kazem da je tek upalio rezervu i da sipa. Sipao on 10tak litara i vrati se. Odem ja autom dalje i osetim da grublje radi i trza malo u voznji dok se ne zagreje ali nista alarmantno. 

Pomislim sipao je mozda neki los ED. I odem ja na pumpu i sipam jos 20tak litara i posle toga auto radi kao i pre, sve normalno. 

 

Epilog. Nadje otac racun i on je greskom sipao 10tak litara benzina na upaljenu rezervu (mozda 7L) i auto je ladno isao. :(

Vozen je tako mozda 20tak km. 

Posle sam ja sipao 20L pa 30L dizela.

 

Radi motor najnormalnije, pretpostavljam da mu nista nije jer bi bile neke posledice do sada?? Ne moram nista preventivno da radim?

 

Prosto neverovatno kolika je raga jtd. Ide i na benzin :o

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koristice mu to pred zimu :) 

Davno sam se i ja tako zeznuo, sipao 10tak llitara benzina, samo dosuo do punog dizela i vozi. Nema dizel da ledi zimi :) Tada nam je na 2 sluzbena stila redovno ledilo gorivo zbog parafina, a meni sa Mareom nista. Mada sam u svoja kola uvek vodio racuna gde sipam

 

Samo vozi, nista nece biti, par njih mi je reklo da cak moze i koristiti

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Davno sam se i ja tako zeznuo, sipao 10tak llitara benzina, samo dosuo do punog dizela i vozi.

Moj trip, koga ne mogu da se resim vec 3. godinu :D . Navikao sam na vise od 15-ak godina voznje sto svog, sto sluzbenih dizelasa...

Pre nego sto se na pumpi u zurbi ne uhvatim za pistolj - jos uvek tri puta u sebi brojim da se ne zaje*em sa naftom :), posto uvek sipam pun. Sta ti je navika, srecom pomaze zelena i crvena boja pistolja :stuart: ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Ivan said:

pomaze zelena i crvena boja pistolja

Osim ako nisu svi zuti ili svi crveni :) da se za*ebes tebi ne bi bilo bas bezbolno

Meni se desilo ujutru pre posla, onako pospan dosao da sipam a mislim da su svi bili zuti pistolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio i poslednju zeljenu modifikaciju na autu. Imao sam sa vozacke strane jedno blago udubljenje kao da je lopta udarila i nekoliko bas sitnih. Isao u zemun da covek vidi i uradio je sve sto sam trazio. Super izgleda sad. 

Ostaje mi narednih dana jos ciscenje egr ventila. 

 

IMG_20200923_150158.jpgIMG_20200814_174242.jpg

 

IMG_20200923_140745.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu poslednjih meseci odradio jos par stvarcica kako bi sto blize dosao nekom idealnom stanju za ovaj auto i njegove godine.


Nista nije bilo bas hitno za zamenu ali kad vec odrzavanje nije skupo, nije bilo potrebe da se ceka. 

 

Stavio exide akumulator, promenjeni sil.blokovi nazad, promenjena letva volana i obradjeni prednji diskovi, ociscen egr.

 

Da li znate nekog u NS ili okolini ko moze da mi skine i vrati vozacki tapacirung. Ima neko dosadno krckanje pa bih da se naprskaju zabice, kontakti sililon sprejem i slicno. 


IMG-20201030-100818.jpg

IMG-20201031-171951.jpg

IMG-20201015-124731.jpg

IMG-20201206-125633.jpg

IMG-20201112-130749.jpg

IMG-20201206-131630.jpg

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Darko_gr said:

Da li znate nekog u NS ili okolini ko moze da mi skine i vrati vozacki tapacirung

Ako ti je od pomoci, pisali smo na vise mesta, a i ovde imas detaljan DIY.

Mozes da skines/montiras i sam, uz alat koji svako od nas ima:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno. Hvala. Nisam znao za tu temu. Pogledacu :)

 

Imam jos jedno pitanje. Moze ovde kratak odgovor ili me preusmerite u posebnu temu. 

Da li fabricki uredjaj sa velikim ekranom i navigacijom moze plug and play da se poveze na instalaciju gde je bio redovan radio? 

Da li korektno radi i čita mp3 diskove? 

Zvuk je dobar? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanji problem je da pripomognemo, ali najbrze ces sam sebi pomoci ako koristis Search foruma ;) . Uvek kazem da ces tesko za Stilo - ne pronaci novo pitanje, nego da to pitanje nije do detalja obradjeno za ovih deceniju postojanja foruma.

Sto se ConnectNav+ tice, ugradjivao sam ga u bivseg Stildzu pre nekih 7 godina. Zavisi sta hoces od uredjaja i koje funkcionalnosti. Ako hoces samo muziku (cita naravno i MP3) i povezivanje na BodyComp - ISO A i ISO B konektori su ti Plug&Play. Moras da dovuces jos jednu naponsku liniju sa kontakta u ISO A, da bi se povezao na BC. Iza toga ti treba ili Code uredjaja ili mogu da ti dam verziju firmware 9.8 koja ne trazi Code.

Ako hoces i handsfree telefon + glasovne komande, moras da nabavis plafonjeru sa mikrofonom i provuces instalaciju. Modem lepo radi i bez GSM antene. Sto se tice GPS, za Srbiju nema detaljnih mapa.

Imas sve detaljno u mom DIY, ako treba nesto od pomoci, tu sam... S obzirom da su Android aftermarketi danas prilicno jeftini, razmisli i na tu temu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...