Jump to content
FAS Goran
Darko_gr

Fiat Stilo 1.9 mjtd 120 3P

Recommended Posts

Postovanje svima.

Fiat stilo 12/2005 1.9 mjtd 120ks. Uvezen ih holandije u oktobru 2018.

Ima tempomat, kozni volan i menjac i naslon za ruku. 

Vizuelno jedan od boljih koji se moze videti na nasim putevima. 

U medjuvremenu na autu sam odradio sledece:

 

-set kaiseva i spanera

-akumulator

-novi farovi

-gume apollo all seasion

-prednji diskovi i plocice metelli

-krajevi spona napred

-set kvacila valeo

-zamajac valeo

-mp3 usb kenwood player

-redovno ulje selenia wr i filteri

-ulje u menjacu total.

-Zenox aditiv za dizne. 

 

 

2 pitanja bih imao za iskusne ljude ovde.

Zeleo bih da odnesem na reparaciju glavu rucice menjaca jer se koza ogulila. 

Cuo sam da je potrebno neverovatno jako cupanje da bi se skinula? 

Ima li kakvih saveta. 

I drugo. Posle sipanja zenox aditiva za dizne i zamene zamajca smanjile su se 

vibracije u leru, medjutim i dalje mislim da to nije to. 

Cuo sam da zamenom jednog od nosaca motora (valjda onaj neki ispod 

akumulatora) mogu da se postignu odlicni rezultati po pitanju vibracija?

 

Hvala unared. 

 

IMG-20200504-164359.jpg IMG-20200504-164602.jpg IMG-20200504-164339-1.jpg IMG-20200504-164539.jpg

 

IMG-20200504-164631.jpg IMG-20200504-164523.jpg IMG-20190521-161427.jpg 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodoslica na forum i ovde, od bivseg vlasnika ;) (krenuli smo sa druzenjem sada vec davne 2007.). Da te autic i nadalje lepo sluzi.

Ovaj podforum je namenjen za predstavljanje automobila clanova. Za tehnicka pitanja imamo odgovarajuce podforume.

Kao sto ti vec rekoh - Stilo je ovde vec preko 10 godina raskupusan do u sitna crevca ;) , tesko da ces pitati nesto sto vec nije do detalja apsolvirano. Na 8v verziji je petobrzinac, koji je bez prstena i kugla menjaca ide na cupanje. Tako da cuvaj zube :D , dobro su ti rekli, a sve detaljno, kao i sva potencijalna pitanja - slobodno ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46660-stilo-zamena-ručice-menjača/

 

Nosac motora kod menjaca - takodje doktorirana tematika... Narocito za zamenu na prvim verzijama, na kojima je bio sa znatno manje gume za apsorpciju. Znatno je masivniji na restyle verzijama od 2004. ali je i njih uveliko stiglo vreme i dolaze na zamenu. Obavezno gledaj da je nosac iz originala - nesto su skuplji, ali vrede svake pare. Da ne off-ujem, detaljno ovde, 70 strana :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28020-jtd-rešite-se-vibracije-motora/

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41174-fiat-stilo-nosači-motora/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko_gr - gde si Darino stari forumasu? :)

 

Inace covek je pravi Italijan u dusi...ako se ne varam jedno 3. stilo, bilo je tu i AR166, i Lancia Lybra, pa onaj Yugo Tempo...bilo je tu jos sto sta ako se secam. Sta ti bi da zalutas u FRA vode, to mi nije jasno...ali dobro je da si se vratio?! :thumbsup:

 

 

Ps - ako je nosač kod akumulatora u pitanju, rešava ga trajno i vrlo lepo i nosac od 1.8 benzinca, jedina je razlika što benzinac ima duži šraf pa je pored nabavke nosača potrebno naći i duži šraf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav milutine legendo :D

Kako si bro'?

Hvala na dobrodoslici.

 

Jaoo kud me podseti. Bilo svasta u voznom parku. Uglavnom lepo iskustvo svasta probati i voziti. Sad se vozi nesto starije jer su tu neki drugi prioriteti ali zato je zanimljivo i merak sredjivati i lickati jedan stariji primerak kao ovaj stilo. 

 

Hvala za predlog za nosac. Uzeo sam vec fabricki za jtd u stojanovu, cekam da mi ga mehanicar ugradi pa pisem utiske. 

 

Danas sam montirao nedostajuci prednji lip, super je cucnulo. 

 

 

IMG_20200807_182804.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican, sve redovno kod mene :)

 

Mnogo ti je dobar stilo, sad vec steta sto vecina njih na ulicama deluje nekako istroseno, matirano, umorno, ili ih je dohvatio neki klinja pa polepio nalepnice...
Ovaj bogami deluje jako lepo...

 

Video sam za nosac, pratim na onoj drugoj temi ;)

Kad se smiri malo ova situacija da napravimo neki FLCS NS vikend skup, prati...budi tu... bude svasta na ovom forumu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da to cujem ;)

Odlican predlog. Praticu teme pa kad bude neki skup eto me da uvelicam priredbu i da obnovimo druzenje :D

 

 

Da li neko ima ideju koliko informativno kosta nova sofersajbna za stilo sa zamenom?

 

Jedna vecernja B)

 

 

IMG_20200614_205724.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za 5v pre 3 godine Nordglass platio oko 12 hiljada, ako se ne varam. Pogledacu kasnije u kolima, trebalo bi da imam racun.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko, oko 12.000, brat je menjao na svom Stilu pre jedno 2 godine.

Nije bila originalna, da ne kazem iz prve ugradnje, vec neka KYC, kineska li je, al zavrsila je posao, prodao ga je skoro sa tom soferkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, djomla said:

Ja sam za 5v pre 3 godine Nordglass platio oko 12 hiljada, ako se ne varam. Pogledacu kasnije u kolima, trebalo bi da imam racun.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 

I kakve su te nordglass?

Ok je cena. Kako se pokazala?

 

Meni sofersajbna nema pukotine ali je fabricka i puna je riseva i tackica od kamenica. Pa kad je noc ili nisko sunce bas sugavo izgleda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Nordglass soferku na Hondi Jazz (zamenjena je originalna njom), ok se pokazala, uspeo sam da je ostetim dva puta, oba puta uspesno reparirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je, nisam primetio ništa da smeta. Ima par ogrebotina i jedan udarac od kamenčića koji moram da saniram, ali nije ništa opasno. Rekoh da cu pogledati za cenu u kolima, ali nisam, klinci me omeli, sutra javljam.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kulturica Stilo :thumbup: . Sto kaze Milutin, sve redje je videti da nisu izlepljeni stikerima ili da su totalne kante.

U suprotnom, kada su lepo sacuvani, u lepoj opremi - i dan danas uzivam da ih vidim na ulici.

A kada videh ovu sliku i Abarth pragove:

6 hours ago, Darko_gr said:

IMG_20200614_205724.jpg

Nekako mi uz njih po default idu Blade 17'', kacketic i opciono tamna stakla :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Darko_gr said:

Da li neko ima ideju koliko informativno kosta nova sofersajbna za stilo sa zamenom?

15.000 kod Ivanica platio pre godinu dve sa ugradnjom za 5v stila.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da racunam na oko 100+ eura za korektno vetrobransko staklo. 

 

95 posto ljudi ne bi ovo menjalo ali zato smo mi zaludjenici :D

 

Ostavicu to za jesen. 

 

Hvala na pohvalama za stanje fiata. 

Trudim se da bude top, pogotovo mehanicki. Osim zamene famoznog nosaca motora (a i to samo ja obracam paznju) nemam nista oko mehanike da radim. Planiram da sledecu zamenu sipam ravenol ulje i malo kvalitetnije filtere i to mu je to. Eventualno jos ta sofersajbna i da se uziva u voznji. B)

 

Ovo je bio jedan od najboljih upgradeova. 76e su izasla oba nova bez pdv-a.

Screenshot_20200809_101427.jpg

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudeci po plavim plastikama pozicija, verovatno neki Depo/TYC?

Imao sam i ja 2008. istu akciju. Fabricki far ima lepsi raspored svetla, a sa danasnjim cenama mnogo bolja investicija je ugraditi projektor i ksenon i ispolirati far (eventualno ofarbati rozetne u crno). Sto se tice funkcionalnosti i vidljivosti.

U to vreme nisu ni postojali aftermarket projektori kao danas. A kada su se pojavili pocetkom prosle decenije, cena im je bila preko 200 EUR. Uz dobar ksenon set koji je kostao otprilike isto, plus ruke, izlazilo je sve na lepu cifru. Danas je to skoro 5 puta jeftinije, zato i kazem da se itekako isplati, dobije se puno za malu investiciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su depo. Stavio sam ih u decembru i dalje su kao novi. Zadovoljan sam. Imam silver breaker sijalice i pristojno sija. Nemam zelje da nesto dalje budzim, cackam. Dosta sam ulozio u auto da bude ovako skockan. Hocu jos da zamenim nosac motora (cekam mehanicara), i na jesen zamenim soferku i da me dalje auto sluzi i da uzivam u voznji. Nista vise nista manje :D sve je funkcionalno, ispravno i to je dovoljno. 

Edited by Darko_gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam danas, 12300 je bila soferka sa zamenom 2016-e.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozvao sam danas 4 servisa u ns za auto stakla. Uglavnom nude nord glass. Neki imaju i kineske. Jedan prodavac mi tvrdi da je bolje staviti kinesku nego nord. 

Nekako mi tesko da poverujem da nesto sto je dosta jeftinije moze biti i bolje. 

Kakvo vam je misljenje za nord glass?

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su cene za Kineza a koje za Nordglass (Poljska)? 

Kao što rekoh, nemam neke zamerke, takođe je i IvanBG ostavio pozitivan komentar za Nord. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih za razliku od 2000 stavio na kola nista -Made in China- umesto -Made In EU-

 

Pri tome sam na nekoj grupi procitao, mada ne bih ni da govorim o tome, da je neko imao nesrecu a imao je kinesko staklo i da je puklo sve na veliku parcad...e sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Darko_gr said:

Jedan prodavac mi tvrdi da je bolje staviti kinesku nego nord. 

 

Klasicna fora kada se nesto slabije prodaje, ili imaju vecu zaradu na tim staklima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...