Jump to content
FAS Goran
Branislav

Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet - vibracije u leru

Recommended Posts

Za Giuliettu recimo samo original, kazu da ni jedna kopija ne radi posao, fazon popusti za mesec dana... to mi je majstor rekao...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde si ti uzeo original? I koji? 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr "reket" u BeoCar, moguće da imaju i druge. Ofc zvrcni i Euroauto, imamo popust kod njih. Silene je već kolega @Milutinac naveo, ja sam "silene motora - paštete" radio u AS Đole i cenovno je bila razlika između marki oko 100-200 kinti...mislim da su im najskuplji bili oko 800 kinti/kom. 

Aj sređuj to, nemoj da ti banalne stvari kvare užitak u lepom autu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, ISV_01 said:

Ja npr "reket" u BeoCar, moguće da imaju i druge. Ofc zvrcni i Euroauto, imamo popust kod njih. Silene je već kolega @Milutinac naveo, ja sam "silene motora - paštete" radio u AS Đole i cenovno je bila razlika između marki oko 100-200 kinti...mislim da su im najskuplji bili oko 800 kinti/kom. 

Aj sređuj to, nemoj da ti banalne stvari kvare užitak u lepom autu. 

Kako ostvarujem popust u EuroAutu? Moram da imam karticu Fcls? Jako zelim da ovo resim jer mi stvara nervozu

 

Sad ga upalim u leru radi mirno, dodam malo gasa sve se trese...Vrati se u ler opet mirno

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav ja sam odneo kod Brane, ali mogao sam da narucim u gotovo svakom servisu, ili bolje opremljenoj prodavnici delova, i svugde je bila ista cena, oko ~15.500 din... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, horvat said:

@Branislav ja sam odneo kod Brane, ali mogao sam da narucim u gotovo svakom servisu, ili bolje opremljenoj prodavnici delova, i svugde je bila ista cena, oko ~15.500 din... 

Ja sam malo zbunjen, te pastetice zar to nisu seleni na trapu? mislim ne mogu da nadjem nigde ni kako izgledaju ni gde ima da se kupi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Branislav said:

Hvala drugari na pomoci, mislim da nosac menjaca ne moze ovoliko da prenosi vibracije pre ce biti da ova dva preostala prave probleme.

Mislim da gresis i da i njega treba itekako proveriti. Upravo taj nosac menjaca je npr. kod Stila dizela pravio najvece probleme i vibracije. Zamenom bi prica bila drasticno drugacija, pogotovo na onim prvim serijama.

Ako bilo sta budes morao da menjas, jesu skuplji, ali sa nosacima iz originala nemas greske. Mislim da sam u Delti uzimao 2008. i sasvim lepo se drzao sve dok nisam prodao auto. A imas i prilicno iskustava po forumu, koliko su se ljudi maltretirali, gubili vreme i bacali pare sa kojekavim jeftinim kopijama. Evo kako to izgleda na 1.4 turbacima:

 

emaps.thumb.jpg.4b4c555d0a81ec8bd6582197f749b3c4.jpg 2119713640_emaps(1).thumb.jpg.bf1e8bfd90588ca44bbff202168536b4.jpg 133621802_emaps(2).thumb.jpg.5165b09b926a00e5cbd233f8bb47f0cc.jpg

 

PS: Ne znam uopste otkud su se u prici oko nosaca motora pojavili sileni i pastetice :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ja ove diagrame i sve mi je jasno osim pastetica tj tih silena motora...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i mene je ISV malo zbunio sa tim. Ja koliko znam, pastete su ovo: 

 

image.thumb.png.f938f6d8ddb462a405743355b8ba3091.png

 

To takodje ume da ode, i igrom slucaja, ja jesam i to menjao, ali nije imalo veze sa tresenjem i vibracijama, nego mi je trap zvakao i pomalo lupkao. 

 

A nosac motora sam menjao u celosti, posto ne moze da se zameni samo gumeni deo (koji u sustini dotraje), nego mora citav sklop... 

 

Ovako izgleda: 

 

image.png nosac m01.jpg 

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad mi je jasno. Nadam se da je donji to bi bilo kul jer je najjeftiniji

Jer su me lezajevi i set kvacila izuli doslovno

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, horvat said:

Pa i mene je ISV malo zbunio sa tim. Ja koliko znam, pastete su ovo: 

 

image.thumb.png.f938f6d8ddb462a405743355b8ba3091.png

Upravo tako :thumbup: , na ramenu su kugla i dva silena. Valjkasti (koji vrlo retko ode) i pastetica koja je mnogo vise na udaru.

Kakve to veze ima sa nosacima motora i dalje mi nije jasno :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav sto se tice toga koji tacno nosac je uzrok, Brana mi je objasnio da je najlakse videti koja strana se vise trese, a donji, tj reket, posto je u sredini, on uvek potencijalno moze da bude dotrajao. Meni se bas tresao desni retrovizor, tako da nisam imao sumnje koji je. E sad, ti kazes da ti se volan trese, tebi je onda verovatnije ili levi ili srednji ili oba. A nekako manje verovatno da je desni? Nisam siguran. Veoma nezgodna tematika, jer nisu jeftini, a deluje da nema nacina za proveru osim montaze novog, a tad si ga vec platio. Takodje mi je rekao da je jako bitno kako se motor postavlja, da ga je potrebno nesto dizati, pomerati, nisam do kraja razumeo taj deo, ali cisto spominjem, ako si u DIY fazonu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Branislav said:

Nadam se da je donji to bi bilo kul jer je najjeftiniji

Jesu najjeftiniji, ali cesto vibracije ne poticu od njih. Ublazavaju cimanje motora napred-nazad, dok ovi gornji (i skuplji :)) nose ceo motor/menjac i uglavnom oni prenose vibracije na karoseriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam toga se i plasim :thumbup:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se plasis onda ne ulazi u pricu posto mora prilicno napamet da se "udje", sto meni u tvom slucaju deluje da ces da se izujes za gornji na menjacu prvo. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, MS PK said:

Ako se plasis onda ne ulazi u pricu posto mora prilicno napamet da se "udje", sto meni u tvom slucaju deluje da ces da se izujes za gornji na menjacu prvo. :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Apsolutno si u pravu, taj gornji je otisao juce ustanovljeno napokon...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, horvat said:

Gornji, s vozaceve strane?

Greska pogresni mi rekli, niko zivi nema samo kole moze iz Italije da poruci oko 13 soma je

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vec vise lici na cenu za gornji :D 

 

Meni je desni gornji bio 15.500. Nazalost, preskupi su :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Branislav said:

niko zivi nema samo kole moze iz Italije da poruci oko 13 soma je

Jesi li probao kod Bogunovica? Ja po navici (i sto je Milance radio u prodaji) kod njih uzimam iz originala, a imamo i popust 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...