Jump to content
FAS Goran
Branislav

Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet - vibracije u leru

Recommended Posts

Joj samo njega nisam zvao, sve ostale jesam, Euroauto, Ricambi, itd itd.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jel si zadovoljan? Da se razumemo to je nosac ispod akumulatora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skontao sam da je to isti nosac kao na Stilu 1.9jtd, sutra stize Swag nosac pa cemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za Stilo JTD svojevremeno budzili sa Stila benzinca 1.8 :lol: , jer je bio jeftiniji.

Rekoh ti ja odmah da "ne odustajes" od gornjih nosaca, cak cesto bude i taj kod menjaca.

Po Compatiblity listi, iz originala, taj nosac za 1.4 T-Jet 88 i 110 kW ide samo na Bravo i Deltu:

 

Untitledxx.thumb.png.0d56b10034b3704fb05a017c0a8e5189.png Untitledxc.thumb.png.1ddaf79a325c06c7a2f00bab594b526a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nekad nego jos uvek, cak sta vise retko ko stavi od dizela uopste i jos se niko nije pozalio do sada :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg kad ga je cica pazario Stila pre vise od 13 godina, pa se secam samih pocetaka svih mogucih budzenja :stuart: .

Ja sam taj od retkih :D , pazario 2008. u Delti original za JTD, bio je oko 80 EUR u to vreme. Salu na stranu, tada je sam model bio slabo poznat i nije bio ni 10% ovako raskupusan u sitna crevca kao danas. A oridjidji nosac je "radio" korektno, sve dok nisam prodao auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2020 at 10:18 PM, MS PK said:

Nije nekad nego jos uvek, cak sta vise retko ko stavi od dizela uopste i jos se niko nije pozalio do sada :)

 

Tu bi bio posao staviti i motor od benzinca. 1.8 recimo ^_^

Zasto se zadrzati samo na jednom nosacu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar taj nosac na Bravu ispod akumulatora nije isti kao na Stilo 1.9 JTD? Iako je ovaj T-jet benzinac, ovakav je kod mene..

IMG_20200727_143025.jpg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti iznad ostavih fabricku Compatibility listu. Pa ti kako hoces, a nas covek svasta budzi, nemam nista ni protiv toga...

Evo ti za referencu fabricki nosac za JTD. I to obe varijante - levo je stariji sa pocetka produkcije od 2001. Desno je ovaj masivniji, sa primetno vise amortizujuce gume, koji je i fabricki isao od restyle 2004. i koji smo svi svojevremeno stavljali na Stildzu. Kasnije je krenulo i jeftinije karabudzenje :D sa nosacem od 1.8, samo je onda morao duzi sraf, koliko se secam... Evo slike za JTD:

 

aa4baeas-960.thumb.jpg.779e6b5d29e934d201d57b33945ee848.jpg 583a5f2s-960.thumb.jpg.9331dff111ac5873b2eacc5c14410b1a.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekaj malo prikupi para pa stavi originalni nosac i zaboravi na vibracije. Nije to nista hitno osim sto nervira, po meni mnogo bolje nego budziti nosace sa Stila itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjen nosac motor i rezultat je porazavajuci, stari nosac nije bio najbolji ali problem je sto auto trese u leru iskljucivo izmedju 1000rpm do 1400rpm u svakom drugom slucaju je kao nov, ali cim dodje u tu zonu trese mi se sediste bukv, jako sam poludeo zbog ovoga jer pucam pare i svoje zivce...

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da dodam gas i kada pustim gas i dok vraca na 800rpm on trese u opsegu od 1400-1000rpm i kad dodje ispod 1000 smiri skroz

I kad ga upalim hladnog pa drzi na 1200rpm isto trese dok ne spusti na ispod 1000.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li išta znači, meni je Stilo pre zamene nosača levog (ispod akumulatora) tresao na leru. Čim dam minalan gas prestaje da trese. Čini mi se da je i sa paljenjem klime mirnije radio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti trese pri smirivanju, može biti na kvačilu neki problem, na pr zamajac.

 

Probaj sa stisnutom pedalom kvačila.

 

Ako i dalje trese pri smirivanju onda je nešto od obrtnih delova motora u disbalansu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac je menjan nije presao 1000km pre bih rekao ja je jos neki nosac nego motor...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je tresao i pre zsmene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i pre zamajca se identicno ponasao... 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav

Molba da na postove odgovaras sa Reply, a ne sa Quote (sem ako ne citiras neki poseban post ili njegov deo).

Tako se samo nepotrebno duplira sadrzaj postova, a mi "idemo iza tebe" i ispravljamo svaki tvoj post ;) . Hvala unapred na razumevanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno resen problem vibriranja auta, nakon toliko patnje, promene dva nosaca, provere uzupcenja motora ispada da je treci nosac bio u kvaru tj onaj koji drzi motor i sasiju sa suvozaceve strane, veliki kamen mi je pao sa srca ali i dzep mi je ozbiljno pogodjen... Idemo dalje :D

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao u necijoj temi za Lanciu Deltu T-Jet... Ima nas 4 na forumu samo, kojima je otisao taj desni nosac :D I svima je uzrokovao bas gadne simptome. Cene su se razlikovale od auta do auta, i od godista do godista, al simptomi svima isti - grozne vibracije, a nosac na oko perfektan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...