Jump to content
FAS Goran
ivanpetar42

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - poruka ''oil change''

Recommended Posts

Moze  lineko dami pomogne..Naime, pre neki dan mi se na instrument tabli pojavilo upozorenje PLEASE OIL CHANGE i od tada mi blinka i lampica oznake za ulje.Ja sam promenio ulje,  filtere..nivo ulja je u redu medjutim i nakon zamene ulja ,i dalje mi na instrument tabli blinka PLEASE OIL CHANGE  i blinka mi lampica ulja.

Pa me sad zanima da li mozda negde treba da se resetuje to upozorenje nakon obavljene zamene ulja.  Kako se resetuje... Hvala

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivanpetar42

 

Postoji servisni interval u bord kompjuteru koji treba da se resetuje nakon zamene ulja...

 



 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri na Yt-u , verovatno moze da se resetuje interval bez dijagnostike, ono tipa das kontakt, pritisnes gas i drzis 15sek...te fore :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gugl kaze da moze, e sad da li radi...

 

Step 1
Turn the ignition switch to the "On" position without starting the engine.

Step 2
Press the odometer reset button repeatedly until the total mileage is displayed.

Step 3
Turn the ignition switch to "Off."

Step 4
Press and hold the trip odometer reset button.

Step 5
Turn the ignition switch to "On." Do not start the engine.

Release the trip odometer reset button after the service display counts down from 10 to 0 and the service light resets.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

U principu  se ne radi o degradaciji ulja nego je samo "brojcanik" koji treba da se resetuje? Da li postoji poruka o degradaciji ulja?

 

Pretpostavljam da ovo moze da se resi i Multiecuscanom tj da se prijavi zamena ulja (moj model ima DPF a vidim da tamo ima opcija za resteovanje intervala zamene ulja)

 

image.thumb.png.85889b52331dd6f697345feee9f495a7.png

Edited by wireshark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozila koja imaju dpf mere i degradaciju motornog ulja koliko znam.

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Uspeo sam sa MultiECUScan-om da sklonim poruku tako sto sam prijavio promenu ulja. Vozim ga vec par dana i poruka se nije vratila

 

Ne verujem da je ulje degradirano jer sam ga zamenio pre 2 nedelje i na oko je i dalje svetlo braon boje, sto je i ocekivano.

 

Ova poruka se aktivira na svakih 30.000 km tako da je prilikom promene ulja ova procedura sa prijavom promene ulja obavezna bar za moj model sa DPF-om.

 

Sa ovom porukom ne bi trebalo da se auto vozi.

Koliko sam uspeo na drugim forumima da nadjem, kada racunar misli da nije bilo promene ulja i izbaci ovu poruku, auto vise nece da pokrene DPF regenraciju jer smatra da je ulje vec previse degradirano i da ce ga regenracija jos vise degradirati.

Ako radite zamenu ulja kod "lokalnog" majstora kao je onda uzmite ovo u obzir jer moze da napravi veliku stetu.

Edited by wireshark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...