Jump to content
FAS Goran
gorank82

Novi početak, Megane :)

Recommended Posts

Ma jok,mislio sam da imaju za sve. Svakako me interesuje , deluje mi kao dobra cena

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem te turbine koja je otkazala, za sada ok da kažem, potrošnja trenutno po Nišu oko 6 litara po bordu isključivo gradska, na otvorenom 4.5 litara, motor 1.5 78 kw...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megan dvojka je bio jedan od naj udobnijih auta tog godišta na tržištu, menjač i upravljanje mu je kao puter. DCI motori su zaista odlične mašine, problematični su bili Delfi sistemi dizni i pumpi visokog pritiska (Made in Germany), za one koji pljuju Francuze. Delfi inače radi i za Mercedes. U stvari ne same dizne koliko sama pumpa visokog pritiska kojoj se vremenom od loših uslova i goriva osipa čaurica čije krhotine dospevaju u dizne i prave karambol. To je uspešno rešeno na modelima proizvedenim posle 2006 godine. Imao sam ovaj auto, ono što je mene nateralo da ga prodam jeste užasna elektronika. Imao sam 1.5 dci, Dinamique paket opreme sa srebrnima ručkama i branicima. Ono što je mene užasavalo je to da mu iz čista mira prestane raditi ventilator ili npr. ne otvara prozor, brka senzore  itd. Staneš, ugasiš auto, upališ i sve OK. Što se tiče same potrošnje i toga kako auto ide, to je bilo prva liga, kao upaljač. Kada sam ga ja vozio pre 10tak godina, delovi i održavanje je bilo jako skupo u odnosu na klasu i godište, ne znam kako je sada. Mnogo mojih drugara danas vozi Megan 3 i imaju samo reči hvale. Trojku bih kupio rado, dvojku možda za kratko drndanje po gradu ali nešto tipa 1.4, eventualno 1.6, benzin. Jednostavno nemam poverenja u taj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je Siemens ubrizgavanje iako je zadnja godina pre restajlinga, potrosnjom sam stvarno prezadovoljan, a što se tiče elektronike kod mene bar za sada nema nikakvih problema, neka tako i ostane, što se tiče udobnosti posle Punta 2 ovo je stvarno odmor za leđa voziti ovaj auto pogotovo na malo dužim relacijama...Sve u svemu kao i svaki ima svojih boljki ali ako je redovno održavan zadaje manje glavobolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Bojssa said:

Mnogo mojih drugara danas vozi Megan 3 i imaju samo reči hvale.

Ima interesantnih detalja, ali mene je iskreno taj auto generalno razocarao, pisao sam vec. Ili sam je previse ocekivao od Renoa u Compact klasi. Vozio sam prilicno Megane Coupe Mk3, sa panoramom, navigacijom, 17'' felnama, kupljen nov kod nas... Nisam nikakav fan boy Zabara, ali definitivno u tom godistu, posle iskustva sa oba modela ga ne bih uzeo u razmatranje pored nekog napucanog Nuova Bravo ili Delte.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kako osvežiti lajsne na vratima i na branicima ? Čime ? A da nije farbanje, dosta je matirala od sunca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam neki tutorijal na yt, fenom se zagreva plastika i postepeno dobija tamniju boju. Elem, za to treba da čekaš leto i vrućine, kako bi brže završio!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu sam bas fin rezultat imao sa Turtle Wax, proizvod "Black in a Flash" (sada im je zelena ambalaza):

 

d686486998d8a1c0c638194c29b98ed1ce228d01.thumb.jpg.ed8d60cb055e795c7bef54ddb07f1bf9.jpg

 

Bas lepo vrati crnu mat boju i povrsina ostaje glatka, a efekat traje solidno.

Imas i onu jeftinu varijantu provaljenu ovde odavno - sa imalinom za cipele :D . Cini mi se da je na FLCS forumu bila popularna "Casablanca" ili tako nesto :D ... Noviji automobili sve manje imaju te lajsne, pa se slabije pise - probaj sa Search foruma, ovo mi je tek onako iz glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad smo mi malin koristili u firmi, fcls nije ni postojao! :D

Ja ću na leto da probam ovo sa fenom na jednom ćošku branika, pošto je on mat, a tu je bleđi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gorank82

Ja bih samo dobro zaštitio farbane delove pre ovog zahvata!

A po završetku zaštitio ovako nekim sredstvom kao što je @Ivan postavio!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Ivan said:

Imas i onu jeftinu varijantu provaljenu ovde odavno - sa imalinom za cipele :D . Cini mi se da je na FLCS forumu bila popularna "Casablanca" ili tako nesto

Još uvek se primenjuju ta varijanta sa casablancom negde na početku proleća i naravno da je trajna i dobra. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, bane1321 said:

Ja ću na leto da probam ovo sa fenom na jednom ćošku branika

Da si kupio ono sto si trebao da kupis i sto smo gledali zajedno - ne bi imao lajsne :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel a što ti trenutno glediš u auta sa plavo belo crvenom trobojkom??

:P

 

P.S. ja nemam lajsne, imam branik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...