Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev skoro sasvim obican Hyundai Tucson

Recommended Posts

Aj da otvorim novu temu za novo prevozno sredstvo... od pre 10-tak dana sam vlasnik novog Hyundai Tucsona 1.6T-Gdi

Verovatno svi vec znate koji je auto u pitanju, ima ih gomila po ulicama i najprodavaniji je u segmentu SUV (i kobajagi SUV) u Srbiji, a i jedan od najprodavanijih u svetu.

Novi model je izasao 2015. godine kada je zamenio iX35 (u Evropi. Ostatak sveta ga je i tada zvao Tucson), a  2019. godine je malo osvezen face-liftingom i malo boljim paketima opreme. Suptilne vizuelne promene su uglavnom vidljive na branicvima, grilu i svetlosnim grupama, ali i u unutrasnjosti (dashboard)

Motor koji sam odabrao je 1.6T-Gdi, turbo benzinac sa 177KS, a paket opreme je "Premium" koji ima uglavnom sve sto mi treba i lakse je nabrojati sta nema nego sta ima :)

Vrlo sam zadovoljan kako ovaj motorcic moze da povuce kada zatreba i izmami kez na licu :D 

Na kraju sam odlucio da ipak ne uzmem 4x4 verziju iz prakticnih razloga - popust je vazio za vozila sa lagera i tesko je bilo uklopiti bas sve zelje i mogucnosti, pa bih za 4x4 morao da uzmem dizelasa u visem paketu opreme sto bi ujedno znacilo i preveliku razliku u ceni.

Boja (White sand) je bila neplanirana, ali se ispostavla kao pun pogodak i sto se izgleda tice, a i odrzavanja 

U odnosu na prethodni auto, sve je u superlativu osim preglednosti u zadnjoj polusferi sto je odlika vecine novih automobila. Em sto su mu staklene povrsine vrlo male, em nijedan retrovizor nece biti kao kod SX4

 

Evo par fotki za pocetak, dok ne napravim neki photo session:

 

tcs001.jpg tcs002.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u novom 2017.god, jako sam razocaran udobnoscu, iako za te novce solidan auto..ni najmanje me nije dojmio, ne pozelis vise sjesti u taj auto..govorim o 2017.god.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima neke bitne razlike u udobnosti izmedju tog iz 2017. i novog, ali cisto sumnjam.

Svakako, udobnost je relativan pojam i zavisi na sta ti "dupe naviklo" ;)

Sto se mene tice, ovo je najudobniji auto koji sam ja posedovao. Da sam presao iz BMW-a ili Mercedesa, verovatno bih imao primedbe :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar ti je izbor, boje, i opreme, čak, mogu ti reći da pogon na sva 4, i sam znaš koliko često ti treba... mislim da si dobar izbor napravio...

 

uživaj u vožnji, i piši iskustva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo prelep auto i najlepsi SUV. Cestitam na kupovini. Hajmo reci da sam tu na tragu da mi je Sportage po izgledu, ali nesto stariji, ne ovaj brand new u tom rengu skladnosti izgleda i ovaj SUV takodje.

 

Bilo bi zanimljivo, iako nisu u istog segmentu i godistu, jer je ovaj auto znatno bolje sastavljen, da uporedite Sx4 i njega. 

 

Tipa udobnost, upravljivost itd.

 

Kao i da kazete mozda neko misljenje da li se ovakav auto isplati u kupovini polovnog SUV-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jug vec mi je i onako bilo vreme da napisem nesto vise utisaka, s' obzirom da ga vozim nesto vise od mesec dana i konacno sam ga izvezao na otvoreni put :) 

 

Prvo bih se malo osvrnuo na opste utiske

Zasad sam izuzetno zadovoljan celokupnim utiskom.

U pocetku sam imao problem sa osecajem gabarita iz dva razloga - prvi, zato sto je osetno veci od SX4 i drugi, zato sto su staklene povrsine izuzetno male pa je preglednost manja. U odnosu na Suzukija, koji je imao ogromna bocna stakla, ovde imam utisak da sedim nesto nize iako u stvari sedim nesto vise. U svakom slucaju, sada sam se vec navikao i vise nemam problem.

Pocinjem polako da se privikavam na parkiranje sa kamerom, ali i dalje imam neprijatan osecaj ako ne gledam u retrovizore ;) U principu, zapocnem parkiranje sa retrovizorima i pogledom preko ramena, a zavrsim ga sa kamerom.

Enterijer deluje kvalitetnije od SX4 ali ne nesto drasticno. Izuzetno sma zadovoljan rasporedom svega u kabini.

Zadnja klupa udobnija i ima nesto vise mesta od SX4. Prtljaznik osetno veci od SX4 sto mi je ujedno i bila jedina veca zamerka na Suzukiju.

 

Potrosnja:
- u gradu (kratke distance, cesto stajanje, kolone, malo sa klimom, malo bez) - prosek 10L/100km (pokazivac prosecne potrosnje se prilicno poklapa sa stvarnom izmerenom potrosnjom, sto me malo iznenadilo)
- auto put (bez klime, do 120km/h) - prosek 7,5L/100km (to mi je bila najniza ostvarena potrosnja. preko 130 potrosnja raste eksponencijalno)
- lokalni magistralni putevi (bez klime) - oko 8L/100km

Sve u svemu, nije lose i sasvim malo vise od SX4 koji je laksi i slabiji

 

Osecaj u voznji - udobniji od SX4 i stabilniji (oseca se vece medjuosovinsko rastojanje), kao i tisi na velikim brzinama. Za razliku od SX4, mogao sam opusteno da ga vozim 120-130 na auto-putu sa delimicno spustenim prozorom. Sedista su osetno udobnija za duzi put u odnosu na SX4. Tempomat nisam probao iz jednostavnog razloga - zaboravio sam da ga imam :D 

Turbina je najbolja stvar na svetu. Konacno opusteno krecem u preticanje na bilo kojoj brzini. Sa Suzukijem, iako je imao na papiru 120KS, distribucija te snage i obrtnog momenta nije bila bas zahvalna za preticanje. Nikada ne bih uzeo Tucson 1.6 bez turbine, to potpisujem!!!

 

Isterao sam ga cak malo i van puta, ali je uglavnom bilo suvo uz malo duboke trave ili blata na manjim povrsinama. I tu nisam primetio neki problem, videcemo na zimu kako ce da bude.

Ipak, moram da priznam da sam se u SX4 osecao malo opustenije van puta, verovatno zbog veceg klirensa i manjeg medjuosovinskog rastojanja, ne znam da li je osnovano ili neosnovano... u pitanju je subjektivni osecaj,

 

Da li se isplati kupovati ovaj auto polovan ja ne mogu da ti kazem, mogu samo da ti prenesem svoje misljenje zasnovano na onom sto znam - S obzirom da je ovaj model relativno nov, proizvodi se od 2015. godine, a garancija mu je 5+2 godine, mislim da je sasvim OK kupiti polovan. Odrzavanje i delovi jesu mozda malo skuplji, ali ga vec godinama ocenjuju vrlo dobrim ocenama po pitanju pouzdanosti i kvaliteta. Prosle godine je model malo osvezen, ali se to uglavnom odnosi na dizajn detalja i dostupnu opremu. To je i dalje skoro isti auto. Negde sam procitao da Hyundai dogodine planira redizajn i nove motore. Iskreno, dostupnim renderima nisam odusevljen, a sto se tice motora, smanjice ih (takodje mi se ne svidja) i stavice akcenat na hibridne pogone (sto u principu nije lose, ali verovatno osetno povecava cenu)

 

Zasad toliko

Nadam se da ce ovo nekom znaciti

 

fb0c91bd6b35c27573e42d6bc049da3e.jpg


Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako lep opis svega. Hvala :)

 

Čini mi se da je najveći problem samog Suzukija Sx4 generalno neudobnost na prednjim sedištima, buka u kabini preko 100 km na čas i mali gepek.

 

Upravo su to prednosti Hyndaia koji i već u opciji ix35 kao modelu prethodniku nudi tu više od samog Suzukija. Daleko, više.

 

Jako mi se sviđa auto svakako, mislim na Hyndaia naravno :)

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...