Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Promenili sve-rezultat jel sam ja ukrao tudjeg Brava? Auto se preporodio ljudi, kao da su dva razlicita sveta a zapravo nisu... Zadnji amorti sada pokazuju da su i oni za zamenu ali ne prave toliki problem kao prednji. Presrecan sam konacno je dosao kraj ovoj sagi koja je trajala predugacko i bila je preskupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno! Sumnjao sam na amortizere od prvog dana kad si se požalio.

Sad ti ne preostaje ništa drugo nego da uživaš!  :)

Ponoviću, znam da nisu za poređenje, ali baš takav osećaj sam imao nakon zamene fabričkog seta amortizera na puntu.Drugi auto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako je moguce da sam u sve verovao samo u njih nisam, bukv teorije zavere, kocnice, trap, zadnji trap, sasija ma ne znam sta mi nije palo na pamet i sta nisam cackao i na kraju budem u krivu... Za te pare koje sam bacio usput mogao sam kupiti i prednje i zadnje amortizere, solje, opruge i otici na more 10 dana u grcku

@ISV_01 Sada i moj auto cima bas kao tvoj ono vece na parkingu B) Nema da vrda vise i da ide u stranu i slicno 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Too brate. Najzad. Steta sto je mnogo kostalo, sad bar si siguran da ti je trap full sredjen (sem zadnjih amorta i opruga) i da ces da uzivas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da konacno bre poludeo sam, toliko je sve delovalo nerealno da sam ubedio @ISV_01 koji je na keca rekao amorti, da pomisli da je nesto drugo dok smo se vozali... Nisam dao na njih oni me prodali... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad jedan dobar test na Frusku uz Iriski/Vrdnik/Crveni Cot, bice lep dan da malo testiras kako radi pegla :D

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta Vidim da si pisao u temi za Bravca oko potrosnje 1.4 120ks tjet-a, da te utesim sipam ti ja 1200din i bilo je malo u njemu i odem 45km Pecinci- NBG na redovni skup i Nesa ga provoza, Irena po parkingu i ja i @ISV_01 i posle toga krenemo na autoput ali smo morali na pumpu pre toga agahahaagahahag

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Branislav said:

@ISV_01 Sada i moj auto cima bas kao tvoj ono vece na parkingu B)

Sta vi deco radite i testirate na tim skupovima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Pa kako, celicne felne. Svi imaju alu pa im neobicno kako se ne ugibaju, a retke su bas :lol:

 

Covek se usinuo kako ratkapna drzi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas veleslalom na autoputu Simanovci- Tosin bunar da isprobamo kako to radi na velikim brzinama pri nagloj promeni pravca i utisci su vise nego odlicni, ali jasno mi zadnji amorti stavljaju do znanja da su o oni isti kao prednji sto su bili :D

Ne pokusavajte ovo sa losim amortima

 

IMG_20210411_133700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi stoji mi na bordu 9.0l potrosnja na uzorku od 900km prosecna brzina 51km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naglasio sam da se ne vozi ovako osim u slucaju kada se isprobavaju novi delovi na autu, tipa trap, turbo, menjac i slicno hahahaha

 

Brw imao je jos gasa @Mijailović P. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Branislav said:

Pa pazi stoji mi na bordu 9.0l potrosnja na uzorku od 900km prosecna brzina 51km/h

Kod mene je bilo, kad sam ga preuzeo, 11,1l/100, ne sećam se tačno prosečne brzine. Videćemo šta će pokazivati nakon reseta. 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, ISV_01 said:

Znaci ne izbijas iz rezerve.... to je ono 'I like to live dangerously' :D

Vozim preko 5 godina i sipam jedino do pola, nekako sam tako navikao i volim u rezervi da vozim da je to opsesija ahahhaah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo "korisno" za vise komponenti, pocev od pumpe, pa do srkija sa dna rezervoara, skupljanje vlage (citaj vode) u rezervoaru na promene temperature, itd... Mada, situacija bi bila daleko interesantnija da vozis dizela, pa recimo zimi :D .

Zar ti nije lakse da natankujes pun i onda nastavis da dosipas kao do sada? Em pametnije za sve sklopove, em uvek imas 100% precizan podatak o potrosnji u kakvim god uslovima da si vozio, bez lazljivog boarda.

PS: Sada ti je valjda jasno zasto sam se krstio na naslov teme koju si otvorio u tehnickom podforumu :) ? I na tvrdnju da je spusteni Sport daleko nestabilniji od Stila? Auto bukvalno lezi kao pegla, pravo uzivanje za neku vijugavu magistralu, krivine,...

A za test se mani ludovanja na tim brzinama, sa autom starim skoro deceniju i po ;) . Dovoljno je i jedno najobicnije ostrije spustanje toboganom na autoput, da vidis sta imas u rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam koje amorte nazad da stavim imam Marelli za 3800 a Kayabu za 4800 sto nije neka razlika a bas me zanima kakvi su ti jeftiniji, jel ima neko neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam se interesovao za Giuliettine amortizere, najveci broj ljudi mi je preporucivao Sachs, a oni su bili i fabricka ugradnja. @Milutinac je stavio Sachs na svoj Bravo, cini mi se :)  

 

Za Kayabu ne znam. Bilstein B4 mi je bila druga opcija (za koju sam se i odlucio na kraju) ... :)  

Meni su ok zadnji Bilstein-i, ali smo primetili da su Rumunski i deluje da nisu bas top kvalitet, ali svakako daleko daleko bolje od onog sto sa imao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...