Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posted (edited)
7 hours ago, Reacher Gilt said:

 

I kako si vozio tako, mislim kakve je simtome davao ?

Na visokim obrtajima je gubio snagu i na niskim jer je pukao izduvni deo i pistao je na grani posebno leti se culo sa otvorenim prozorima, kad mu dam pun gas do 6000rpm cuje se pistanje iz grane. Svakako stari tip grane tesko da moze da predje vise od 150.000km da ne pukne. Izduvni deo takodje, to je pravilo. Ne postoji tjet sa IHI turbom do 2010 godine da moze da mu prezivi grana i izduvni deo turba. Prosto lose dizajniran turbo za taj motor. Sam turbo je odlican i izdrzljiv ali dizajn nije dobar. 1446 Garett je dizajniran bas za T-Jet kako treba. Kineski izduvni deo moze da potraje od 3-5 godina u zavisnosti koliko se vozi i kako se vozi i onda ponovo menjanje. Dok sam turbo moze 200k lagano samo ulje da se menja. Sam izduvni deo da se zameni je od 80-100e, a komplet turbo sa izduvnim delom 250e. Novi tip izduvne grane se krece od 30-70e u zavisnosti od prodavca i njegove svesnosti sta prodaje. Najveci strah pri menjanju grane na modelima do 2010 godine su brezoni i njihovo pucanje u glavi motora

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
8 hours ago, Reacher Gilt said:

Vidi isto IHI turbe k'o kod mo'ega :D

Ja sam mislio da bravo od 150ks ima garet? Ili beše taj samo kod MA?

Konkretno kod Nuova Brava, IHI idu na sve turbo benzince pre restyle.

Slabiji T-Jet 120 nosi VL37, a kod T-Jet 150 je to VL36.

Od restyle, pored izbacenih Opelovih menjaca, sredjuju probleme sa izduvnim granama i krecu sa Garrett turbinama. Konkretno MultiAir 140 je nosio verziju GT1238.

 

7 hours ago, Branislav said:

Samo da se zahvalim @Milutinac sto mi je pribavio kvalitetne diskove i plocice i ulje.

A Miletov burazer i ja smo tovarne mazge :D ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Gospodinu Ivanu dugujem izvinjenje sto ga nisam spomenuo i zahvalio se, covek se iscimao za mene i to mu sigurno necu zaboraviti. Do sada nisam imao priliku da se zahvalim ali se nadam da ce se ukazati. Ne samo za ovo nego i za one stvari od ranije. Nista ne zaboravljam. Drago mi je sto mogu da pomognem forumu sa mojim iskustvima i sto ovde postoje ljudi na koje moze covek da se osloni, takodje mnogo ljudi sa foruma koji vise ne posecuju forum i dalje meni salju poruke, tako da dokle god budem mogao da pomognem i da doprinesem ja cu pisati i truditi se. Jos jednom HVALA svima koji su mi pomogli od kada posedujem ovaj auto. Bez Vas ne bih sigurno sada imao ovoliko znanja i ljudi koje sam upoznao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezam se Bandzula, naravno ;) . Spontano smo se sva trojica cas posla organizovali da potrebna roba stigne do tebe. Bar moj moto je uvek bio da smo ovde da se druzimo i pomazemo.

Zao mi je samo sto je to u zadnje vreme prilicno zamrlo, ljudi generalno gledaju svoje du*e, da rese svoj problem i muku, a druzenje i neki feedback je nazalost zadnja rupa na svirali. Od Corone pogotovo, generalno je svuda slicna prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
9 hours ago, Branislav said:

HVALA svima koji su mi pomogli od kada posedujem ovaj auto. Bez Vas ne bih sigurno sada imao ovoliko znanja i ljudi koje sam upoznao. 

Vas malim slovom jer se obraćaš množini. Da i ja nešto pomognem. :D

 

A Branislavu obavezno neka titula, dok ga još drżi entuzijazam, jer realno je zaslužio. :thumbup:

I mene je moj zezao, al' da je upola kao njegov, pukla bi ta ljubav odavno, iako je najlepši.

Otiš'o bi za tepsiju ribe. :D

 

 

Edited by Reacher Gilt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sad konacno uopste vise ne vuce u stranu, ni na gasu, ni na kocenju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...