Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ahahaha posle trapova, amortizera, centrala, guma, prezubljenja, kojekakvih gluposti, mostova, plinova ti mene pitas gde je stalo malo crevo turba :rolleyes:

 

 

Na kraju kada se sve sabere ja kad sam ga kupio trebao sam da uradim menjac, prednji trap ramena, amortizere sve i zadnji most i to je bilo to. Ali jbg na tezi nacin sam morao to da shvatim

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/30/2022 at 1:23 PM, MiloshBg said:
Bezobrazan je fiat za tako neke stvari. Dok sam radio u AKK, uporedo sa Fiatom radio sam i Hyundai. Cene takvih stvari u HY su bile nekoliko puta jeftinije. Ne znam koja je politika Fiata, ali je krajnje kretenska!

Ne postoji kretenskija cena od one za multimediju za Santa Fe 2011. godište - oko 7.000€ je bila u ovlašćenom kad sam pitao. Radnika bilo sramota da mi kaže cenu, pa sam insistirao da je ipak kaže

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve stvari su tek sumanute. Kostaju kao da su ne znam sta, a u stvari obicno smece. Ali hajde, Santa Fe je klasa koja kad je nova kosta 50+ hiljada. Ali za ovo sto mi vozimo... Nemam reci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/30/2022 at 2:27 PM, Branislav said:

...Na kraju kada se sve sabere ja kad sam ga kupio... ...nisam trebao da ga kupim.

 

ili:

 

On 11/30/2022 at 2:27 PM, Branislav said:

...Na kraju kada se sve sabere ja kad sam ga kupio trebao sam da... ... ga prodam. 

 

:harhar:

 

Ali sve je to normalno, svakome se desi u manjem ili većem obimu. Uči se iz iskustva, niko se pametan nije rodio. Sledeći put sigurno nećeš kupiti 'umoran' auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno idiotizam sa cenama, radije cu da vozim bez suncobrana nego da im dam 200e, realno suncobrane nikad ne koristim sem da u njima drzim polisu i zeleni karton :) 

santa fe ne cu ni da pominjem, umesto multimedije kupicu jos jedan auto sa sve multimedijom :)

U ovl. se isplati kupiti neke bitne stvari koji su lose u aftermarketu mada i tu deru sa cenama ali kad je nesto bitno bolje tako a sve ovo sto ne vozi auto ili ne znaci zivot je bacanje para

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i u ovlašćenim da se nabasa na stvarno smešne cene za neke delove, prosto da čovek ne poveruje. Npr. set nosača farova za Grande Punto je bio neverovatno jeftin. Ili donja plastična oplata prednjih sedišta za Insigniju, koja je na 50% njih pukla, a u ovlašćenom košta oko 20-25€.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat svake godine ima "ciscenje" starog lagera. Dilerima se posalju fajlovi sa odredjenim brojevima/delovima i raspolozive kolicine sa bagatelnjm cenama. Ja za mog Bravoa imam od prethodnog vlasnika/kolege komplet fabrickih presvlaka sedista, kupljene za par stotina dinara. Ima svega i svacega, samo se treba docepati fajla jer u AKK "nemaju vremena" da se bave ponudom tih delova dok recimo Kole, tj kolege koje tamo rade su zainteresovane. Sve je do ljudi ili ako imate nekog u nekom ovlascenom pa da vam dostavi tu ponudu pa da sami proucavate jer tu bude nekoliko hiljada delova a da bi znali sta je u pitanju svakj broj posebno morate proveriti u Eper-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto jos nisam bio u ProSportu iz dosta razloga pre svega zbog zakazivanja i termina i mojih obaveza a posto meni djavo ne da mira jelte, odlucim ja danas da promenim termostat i lezajeve u amortizerima koji nisu promenjeni zbog loseg spleta okolnosti prilikom zamene amorta, posto mi je kolega u firmi mehanicar odlucimo ja i on da se podvucemo pod Brava da vidimo sta ima tu sumnjivo i cik pogodi naletimo na cudo nevidjeno, selen blok kada je radjena viljuska nije dobro ubacen to jest pogresno je ubacen i verovatno je to uzrok sto se tocak pomerio unazad 8mm. Slika u prilogu 

 

 

Screenshot_2022-12-12-18-19-16-631_com.viber.voip.jpg

 

A evo slike sa ispravne desne strane 

 

IMG-f0e7a2a8ca912f51eb911411dd3c40d0-V.jpg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i uvek trcim pred rudu ali to sam ja. Dakle zamenili smo selen blok na viljusci i nismo nista time dobili sto se 8mm tice, medjutim skontali smo da most kada je skidan menjac nije dobro vracen i kolega ga je popustio i cap kliknuo je na mesto kako treba i sada tocak stoji savrseno simetricno kao i desna strana. Sutra sledi testiranje kada ga poteram od njega. Zamenjen je termostat (fabricki na njemu zatecen), lezajevi solja amorta, i mislim da cu uskoro ugasiti pcv tj uzecu onaj kit za gasenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooooo brateeeeeeeee....čovek da pomisli da radiš auto kod nekih šustera a ne u servisima koji se ovde naširoko pominju kao pouzdani. 

Valjda si završio sa sagom i bar na neko vreme trajno zatvorio novčanik što se ulaganja tiče.

 

E moj Dare, mehaničaru sa Meljaka, ne menjam ja tebe ni za ćup zlata kad vidim šta se piše o servisiranju auta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Sta da ti kazem, svasta mi je prolazilo kroz glavu da je ceo auto uvrnut medjutim eto sta je bio problem. Nazalost ja sam drugi dan cim sam ga kupio skidao menjac i nisam tada primetio problem ali od kad je vracen i kad sam krenuo da ga vozim intezivno primetio sam da auto vuce i da se uvija. Ocigledno lose vracen prednji most i kriv zadnji su meni mozak spalili

 

Popravka svega toga cirka 50e, most vracen za 2min i zadnji da se zameni 2 sata

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto isproban, i sta da kazem, nebo i zemlja je razlika kako je bilo, mnogo bolje se auto ponasa, ne vuce u stranu, ni prilikom kocenja ne vuce, a sam trap nije centriran a promenjen je zadnji most i napred je pomeren. Stoga ocekujem kad bude prava reglaza i nove gume da ce biti odlicno. Simetrija tockova sa obe strane je identicna i sam nagib je ispeglan. Za 2 minuta posla resen problem star 2 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela tema stala u 2 posta i 2 sata posla na autu. :rofl:Neverovatno prosto kakav splet okolnosti sa autom.... Sto je najsmesnije od svega taj kolega mi je jos na pocetku rekao daj mi auto da ga ja pogledam bas me zanima sta mu je medjutim ja mu nisam dao niti sam razmisljao o tome jer sam njegovo znanje smatrao izuzetno upitnim. Do duse ovo sve se ne bi desilo da je on otisao u nemacku imao je ponudu da radi u volvu teretni program. Medjutim ostao je u firmi i eto posto je moj mehanicar bio zauzet ja sam njemu dao da izmenja ove gluposti i zove me on medjutim ja sam spavao i kad sam se probudio slike na viberu od njega stoje obe strane podjednake. Posto je on bio fasciniran mojim problemom resio je da se njime pozabavi nakon sto je ovo promenio sta sam mu dao i eto sredio je problem. 

 

@Mijailović P. Ja vise nemam snage da se radujem nakon svega, ali srecan sam do neba

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au covece :shock: Al svaka cast na istrajnosti, ja bih ga vec 3 puta prodao. U sustini nista strasno, ni veliko, samo nezgodno za uociti...

 

ne bi bilo lose da sad odes jos jednom kod Viktora u ProSport, svakako moras da odradis reglazu i tom prilikom mu ispricas sve ovo...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da icicu da on odradi reglazu trapa, verovatno ce se krstiti kada cuje pricu

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, horvat said:

 U sustini nista strasno, ni veliko, samo nezgodno za uociti...

Eh u sustini da, u praksi maltene puka slucajnost da se otkrije problem. Ko zna dokle bi doslo sve ovo da se nije desilo otkrice decenije :animier: Najlakse je prodati auto mogao sam da ga poklonim nekome, ali ne zna on da sam ja budala kakve retko gde ima i da sam lud nacisto da sve bude top. (Osim cistoce enterijera, lenj sam puno) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio sam fijukanje u autu preko 110kmh, problem je bio u tome sto branik nije bio nabijen skroz unutra do onog zubica (drugi sraf od suvozaceve strane), nabio ga do kraja, stegao i sve ostalo lepo nabio poravnao i nema vise fijukanja ni na 180. Job done :animier:

 

Takodje zamenjeni stabilizatori koji su se jako brzo raspali, stavljeni su sada Swag umesto Fag, medjutim tu sam se zeznuo trebao sam uzeti Lemforder. Ali dobro sta sad. Uskoro zakazujem u Prosportu reglazu i menjanje guma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Branislav said:

Takodje zamenjeni stabilizatori koji su se jako brzo raspali, stavljeni su sada Swag umesto Fag,

Zanimljivo, kako? Ja sam stavio skoro FAG, zamenio prethodne na autu, za sada pozitivna ocena (malo presao od zamene tipa 200km pa nemam neku zamerku). Lemforder jeste medju najboljima kao opcija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Kakvim ja putevima idem svaki dan nista me ne cudi, ne znam da li je neko prolazio putem simanovci-prhovo ja tim putem i njemu slicnim non stop vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Branislav said:

ne znam da li je neko prolazio putem simanovci-prhovo

Plati ono parce autoputa do Pecinaca, pa se vozi kao covek :P .

Salu na stranu, prolazio sam tuda vise puta, pomenuto parce je stvarno uzasno i krpljeno do besvesti. Dosta ljudi koristi tu deonicu ako idu cesto/svakodnevno ka Sapcu, da ne bi placali autoput. U Platicevu izadju na magistralu i dalje ka Sapcu.

Uz taj deo koji pominjes, secam se i nekog smrada i djubreta pored secerane (ne znam da li to pripada Pecincima) i onog kanala :sick: . Jedva sam jednom oprao auto, kao neki lepak u pm. I ima takodje los deo asfalta tamo oko Budjanovaca.

8 hours ago, ISV_01 said:

Ja sam stavio skoro FAG, zamenio prethodne na autu, za sada pozitivna ocena (malo presao od zamene tipa 200km pa nemam neku zamerku)

Cuj, malo presao... Koji si ti dunster jbt, @Axic stavi nove stabilizatore i vec posle 200 m vidi da li je to to.

Ako nije neki kvalitet, odma' ih vraca prodavcu o glavu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Nezgodno je ici autoputem posto moram kruziti oko sim kao kisa oko Kragujevca, druga stvar svaki dan je to izdatak od 200din. Inace Secerana pripada pecincima i uzasno smrdi, u pravu si za Sapcane koji idu tim putem jer im je blizu posto dosta njih radi u Boschu u sim. Oko Budjanovaca mislim da je sve sredjeno. Evo danas krenuli radovi u mojoj ulici posle 20 godina, inace moja ulica je jedna od glavnih a gora je od puta sim-prhovo... Usudio bih se da kazem da je najlosiji put ili ulica u Zemunu bolja od moje ulice bar 10x puta

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek zar taj deo ne menjaju sada ili treba da menjaju? Zadnji put kada sam isao tuda, posle pazove je bio znak za zatvoren put ka Vojki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj put ne znam da li je radjen ali je bio gori od sim-prhovo. Taj put je unisten do kraja bio, sav se izdeformisao i ulegao i izdigao nisi znao gde nema rupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo je vreme da kupim letnje gume i izbor je pao na sledece gume

 

Sava UHP2 (cena oko 8500kom)

 

Hankook Ventus Prime 4 (cena oko 10000kom)

 

Pirelli Cincurato P7 C2 (11000kom)

 

GoodYear Eagle 1 Asymmetric 6 (11000kom)

 

Ako ste imali iskustva ili imate savet neki slobodno pisite. 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...