Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo cisto za druge ljude koji cesljaju forum da ostavim slike da vide ako budu imali problem. Znaci vozaceva strana za prst uvucena prema vozacu i ima blagi nagib kao na slici br4 (manji je ugao ali je vidljiv golim okom) dok suvozaceva strana je dobra isti je razmak izmedju blatobrana i na oko dobro stoji kao ostali bravci koje sam gledao i uporedjivao. Icicu u Prosport pa cemo videti. Ja sam tipovao na glavcinu ali videcemo mozda je nesto gore

IMG_20221101_144249.jpg

IMG-dc7cbf6043af5a59501fe5732289c9e1-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možda i nije ništa.

 

Mani se ti golog oka i odokativne šacometrije, samo odvezi auto na reglažu. 

 

 

On 10/31/2022 at 1:23 PM, Branislav said:

...Okej razumem bio je centriran trap po losoj zadnjoj torziji...

 

i ovo ne spominji nigde   :lol:   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing Vidi sto se sacometrije tice toliko je ocigledno da nema sta da se sacuje. U prilog tome ide i jedenje prednjih guma sa unutrasnje strane i problema sa abs-om koji mi sve vise odvlaci paznju od same centrale i vraca me na bas to zakosenje tog tocka. Moram mu spomenuti da je bio centriran po tome da covek sve zna sta je bilo i sta je radjeno na autu. Nadam se da je neka glupost i da cu je lako srediti da mogu nove gume da kupim i montiram. Cak i prst metoda pokazuje da je levi tocak uvuceniji prema kabini 1-2cm 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sredio trap u cetvrtak idem u ProSport da oni vide sta je pa cemo da resavamo

 

Btw cena za nas forumase za volan, kuglu i kozicu je tacno 11.000din, ova moja varijanta sa prstenom

IMG_20221112_133402_016.jpg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sigurno dzaba zamolio Stevu za saradnju sa nasim klubom i popuste ;) .

I jos pride, svoj korektno ocuvan volan uradio kod njega, kada sam kod drugara video kako je covek pedantno odradio par stvari. Plus sto je entuzijasta i vidi se da uziva u onome sto radi, procaska sa vlasnikom, daje svoje predloge i sugestije, salje fotke radova u toku (koga to zanima)... A ne da te samo sjase i uzme pare.

Cisto moje iskustvo posle godinu dana koriscenja - volan i dalje izgleda kao nov, nista se nije mrdnulo.

 

PS: Cudo nisi odradio i ovaj prednji deo obloge menjaca iz delova, pa i to prosio crvenim?

 

IMG_20221114_163653.jpg.7be90c925d08fd59a2d7411df4a338ce.thumb.jpg.f2b38bcfe5eba68b7d4a475e0320ed30.jpg

 

Tako sam bar ja planirao kada se smislim da odnesem konacno :D. Fabricki mi je onako veliki komad koze napred i deluje malo monotono.

Pa bih izdelio na 4 dela (umesto na 2 kao fabricki) i prosio crvenim, tj. ovako nesto:

 

Screenshot_20220411_235617_com.huawei.browser.thumb.jpg.d6a1f1b41fb5a66c2b40b248119b9f0c.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica iz ProSporta, viktor je gledao trap i dosli smo do zakljucka da su seleni otisli i da moraju oba nova ramena da se stave i napred nove gume, prednji levi tocak mi gleda napolje bio sam u pravu. Nazad je rekao da ce slicovati ili tako nesto ne znam ali uglavnom sredice tj kako on kaze zatvorice trap da to bude kako treba. Slike u prilogu trenutnog stanja trapa 

 

Btw gume preuzete

 

 

IMG_20221115_152334.jpg

IMG_20221115_152328.jpg

IMG_20221115_152314.jpg

IMG_20221115_165505.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da cepaju bas dobro ali ajde covek zna pa se isplati ako ti resi problem. A Viktor kao Viktor je lud ja sam ga zezao da su mi rekli da je Mag za trapove. Pohvalio je Sasch amorte nazad ali je pljunuo na Monroe napred. Svakako bitno da u sredu sledecu resavamo trap i gume i caos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me da @horvat ne komentarise grafikone koje mi je Viktor rekao da slikam. Btw nije mi jasno zasto svi majstori hejtuju velike felne, niskoprifilne gume i slicno. Ne shvatam zasto nekome ubijati entuzijazam bez razloga

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome velika ta crvena zona. Zjapi pošteno trap :/ 

Ajd da i to najzad rešiš, u poslednje vreme kod tebe samo opravke, kao nekad kod Flexa :) (btw jer živ taj čovek ili se prodao sa Audijem?!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nisam imao neka ulaganja u zadnje vreme, od proletos od kad je remenica izdala motor nisam imao ulaganja u njega, eto sad trap da se resi i te gume i to je dosta za ovu godinu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ulazio na forum :D

 

E pa sta bih mogao da kazem, ovo se sve haos crveni, nije ni cudo sve ostalo sto se desavalo. Nista, poslusaj obavezno sve sto ti je rekao i uradi tako i bice oke :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se toliko u trap tako da je meni sve konfuzno i nejasno zasto i kako se sve tako razislo a nista ne lupa nigde. Svakako slusam ga radimo to i nadam se da se trapom necu baviti dugo vremena jer sam se umorio poprilicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada nesto lupa, znaci da postoji luft u nekom spoju, a ovo se ne bavi time, nego uglovima pod kojim stoje tockovi. Prakticno ono sto si i sam okom primetio na prednjem.

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udar, zamor materijala, ranije loše centriranje...previše faktora. Da je od početka auto kod tebe možda bi saznao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...