Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Oteran auto kod majstora. Uzeo sam Motul 8100xcess ulje i Filtron filtere. Novi pod branici posto je devojka sve odole unistila kad se nasadila na ivicnjake, stubove i skicno, ne bi me cudilo da je uskrivila nesto na trapu. Torzija polovna videcemo rezultate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se montira, ne stizem da idem na centriranje ovih dana prezauzet sam. Ali idem cim se stvori vreme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradjeno sve, rezultat u slici u prilogu, pokrivila se leva strana torzije, a ja mislio desna zbog razmere prostora izmedju branika. Sad torzija stoji kao puska, pronadjeno je i jako malo flisovanje ulja na hladnjaku ulja tj otisla je gumica, kaze majstor jebeno za srediti a nije hitno. Zamenjene plastike napred i pregledan trap sve kao puska. Inace volan sada pobegao u kontra stranu i cega reglazu kad kupim 2 nove gume

 

IMG_20221020_160320.jpg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Branislav said:

hladnjaku ulja

da li je ista prica kao za dizelase? menja se ceo hladnjak jer nema gumice da se kupi i da treba kupovati od opela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam ali sam siguran da bi nekako napravio tu gumicu, ne bih uzimao ceo hladnjak bez potrebe :D Kad sam za punta mogao da napravim na cnc masini metalnu racvu za antifriz napravio bih i gumicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Evo link od poljaka koji prave za Tjet 

https://m.olx.pl/d/oferta/uszczelka-chlodnicy-oleju-do-fiat-bravo-2-doblo-punto-tjet-CID5-IDmr47v.html

 

Untitled5.thumb.png.0b601d8c8cb931aba6bf5c55420d87f8.png

 

Hvala @Sem za info oko ove gumice

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisalo se ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/84468-fiat-nuova-bravo-14-tjet-150-zaptivač-hladnjaka-za-ulje/

 

Dodao sam PrintScreen i prebacicu link iznad u tu opstu tehnicku temu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi utisci u voznji sa novom torzijom su super, seleni su odlicni nema razlike stara i ova, sami tockovi na oko mnogo bolje stoje i voznja mi deluje sigurnija prilikom naglih promena pravaca. Ostaje jos Abs centrala da se zameni i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazano sredjivanje volana i rucice menjaca za 11ti novembar, bacam se na potragu abs centrale i novog para zimskih guma (za sada deluje da ce to biti BFGOODRICH G-Force winter 2) i nesto se razmisljam da uradim napred diskove i plocice ali to cemo jos videti s obzirom da @Milutinac ima kvalitetnu robu, ali je i cena isto takva :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja zab da si ti radio kod njega, Ivan mi ga je spominjao vise puta i nema sta decko ozbiljno radi. Tako da 11og bi trebalo da ga uradi pa cemo 15og recimo da se vozamo sa novim volanom :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smo auto nazad resili sad prelazimo napred. Naime kada auto gledam od napred deluje da je vozacev tocak u malom nagibu, e sad ta guma je potrosena manje iznutra nego desna strana koja je lepse obrijana. Okej razumem bio je centriran trap po losoj zadnjoj torziji ali mislim da je ovde def neki problem u levoj strani. Uradjena je viljuska, promenjena je poluosovina, amorti su novi napred. Pretpostavljam da je glavcina kriva (menjao sam lezaj na njoj) jer je rastojanje od branika lose sa te strane dok je na desnoj dobro i ravnomerno. Ako nije glavcina sta bi jos moglo, btw trese mi leve strana kad kocim preko 120 na sat pomalo, a disk je obradjen bio. Jos ovo da resim i vratio sam auto na fabriku. Auto je pretrpeo udarac na toj strani  

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti svasta, mozda se lim malo pokrivio tamo gde se kaci amort, pa onda ne stoji bas pod istim uglom? Ajd slikaj najsveziji izvestaj sa optike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf nemam izvestaj na optici, moram otici pa cu videti onda da slikam, ne znam kako amortizer moze da pomeri tocak unazad, ako moze onda moram proveriti sve, mada ja tipujem na glavcinu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, mada mogla bi biti i viljuska, odnosno deo karoserije na koji se viljuska kaci :huh:

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogla bi, mada ne znam kako nju da proverim, ona je uradjena promenjeno je sve na njoj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg Jel radi on jos tu? Zvacu ih nadam se da ce provaliti sta je. Cuo sam za njega spominju ga stalno  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, pa da li je ovo realno :( , ima li kraja glupostima...?

Imam jedan dosadan auto za tebe da malo odmoris i uzivas, ocigledno da samo lice jedan na drugog :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja volim da se cimam, zapravo kada se sve sagleda ja sam bukvalno samo ovo trebao da resim na njemu i menjac i vozio bih se odavno kako valja. Medjutim sijaset majstora nista uradilo nije i prepusten sam sam sebi. Ali resicu ja i ovo i vozicu se ko gospodin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...