Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

5 hours ago, Branislav said:

Bas mi decko iz Kompresora kaze da zna da se abs centrale kvare na bravu do 2010 godine. 

Ko to, Rakovica ili Dorcol? Znas li kako se zove? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, MiloshBg said:

Ko to, Rakovica ili Dorcol? Znas li kako se zove? 

Dorcol, Ivica se zove

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Ivan said:

Secas se da sam ti rekao da i sa polovnom centralom (sa ovih ulaznih godista, po otpadima) teoretski moze opet da ti se desi isto. U ePer u je cak navedena i tacna serija centrala od kada je to sredjeno.

Davno sam jos negde natrcao na listu modifikacija za MY10. Imalo je toga prilicno, zato sam i gledao iskljucivo restyle.

Ili kako kazu poznavaoci ala "ima isti takav za 3 'ljade" - noviji imaju samo tamne farove i bele migavce :D .

 

Bitno da znam sta je i da je to potvrdjeno, 30e je centrala od tih starijih modela i mogu da ih saltam ako budu odlazile mada mislim da nije to toliko problematicno. Novo crevo takodje instaliramo cim dodje, ocekivao sam 50e ali eto 75e ispade cena. Btw nova Abs centrala iz originala dodje 1500e 

 

Sta je konkretno navedeno u vezi tih centrali u Eper-u? @Ivan

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/10/2022 at 8:58 PM, Branislav said:

Dorcol, Ivica se zove

Ok, Ivica Raskovic nesto i zna, ima kakvog iskustva. AKK je bas los sa delovima, tj ljudima koji im rade na delovima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MiloshBg said:

Ok, Ivica Raskovic nesto i zna, ima kakvog iskustva. AKK je bas los sa delovima, tj ljudima koji im rade na delovima... 

Pa deluje decko da zna i da je skroz okej ovako, sve sto me je zanimalo on mi je odgovorio i pomogao maksimalno. Tako da za prvi put nije lose iskustvo sa AKK. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam 9000km od prezubcenja motora i za sada je sve okej nisam nista ulagao u ovom periodu, idem za Pirot za vikend taman da ispunim bonus do servisa tako da je on planiran. Stiglo mi je crevo Ricambi original made in italy, uzecu abs centralu polovnu i novi most nazad. Tako da tu pricu zatvaram konacno. Planiram da probam Shell Helix ulje. 

 

Treba mi savet za all season gume do 100e komad, planiram 2 da uzmem posto mi je nazad guma obrijana zbog torzije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje izbora je vrlo individualno, zavisi od uslova voznje, kilometraze, licnih afiniteta... Tako da je poprilicno glupo da ti bilo ko daje neki savet.

Iscitaj bar pisanje na zadnjih par strana, pricalo se do u detalje o prilicno modela, jer je taj segment pneumatika sve vise i vise zastupljen. Toliko cak, da i gro diskusije ide u tom smeru:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puklo je na delu gde se pricvrscava za sam turbo, istrulio ceo taj deo i otpao kad se selna popustila i ne moze da se fiksira nazad, jedva dohvati da predje preko turba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mozgao ali mi je prepizdilo i onda sam pljuno lovu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da moze da se nabudzi ali nisam fan, zato sam i pukao ovolike pare na original crevo. Sad narednih 150-200k nema problema sa njim. Jedino crevo interkulera ako zvekne u medjuvremenu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da laicki pokazem koliko je most nazad pobegao, sreca sto nove gume nisam kupovao nazad, do duse zadnju desnu je obrijao iznutra kao i prednju ali dosta manje, a ovaj na reglazi kao sve full u zelenom, majko moja pa kakvi smo to ljudi 2-3cm pobegao most. Bacene pare na nove selene bez veze.....

IMG_20220907_165217.jpg

IMG_20220907_165225.jpg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav

Imaš li neki merni instrument da uporediš strane?

Ovako je to malo, "nako"...

Inače, na kom delu je mogao da se pomeri trap ako nije na silent blokovima obzirom da kažeš kako su bespotrebno uzeti.

Možda nisam ispratio i meni malo nejasna situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Ma vidi se i na oko da nije srazmerno, nema potrebe da merim, inace seleni su menjani na mostu ali ne verujem da je majstor nesto zeznuo pa je pomerio, inace pojeo je zadnju gumu i napred je naceo novu gumu jer je regliran po zadnjem trapu. Prekosutra idem po novi most ovaj leti 

 

Btw zamenio sam crevo turba, vuce kao aca lukas sada. Jos malo da ispeglam plinsku mapu i bice okej

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc ja i kolega @Ivan resetovali self-learned i self adaptation funkcije kod mene na bravu. Posto je cilj bio da probam da nateram auto da pali ujutru iz prve posto ima problem kao i mnogi na gas, medjutim popravila se druga stvar a to je abs centrala opet lepo radi jer je prva opcija vezana za nju. Sada sigurno znam gde je problem sa njom. Videcemo koliko dugo ce raditi kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/7/2022 at 5:00 PM, Branislav said:

Samo da laicki pokazem koliko je most nazad pobegao, sreca sto nove gume nisam kupovao nazad, do duse zadnju desnu je obrijao iznutra kao i prednju ali dosta manje, a ovaj na reglazi kao sve full u zelenom, majko moja pa kakvi smo to ljudi 2-3cm pobegao most. Bacene pare na nove selene bez veze.....

IMG_20220907_165217.jpg

IMG_20220907_165225.jpg

 

 

Ovako je na Renou 4 fabricki :D stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac, nije ovako.. taj fun fact oko renoa 4 je da ima nejednako medjuosovinsko rastojanje..a razmak od zadnjeg krila do tocka je isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...