Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

14 hours ago, andreja.micovic said:

A što skidaš posle lonac opet?

Nisam dzabe platio straight pipe da bi ga skinuo i bacio, logicno da cu vratiti necu drzati lonac koji i ne stoji kako treba 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad čovek ima 2 auspuha, 4 izduva, osvežen motor i bušan džep :lol:

Ajde bre malo da se vozikaš, vidi kako jeftin plin i benzin ! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam vozio nekih 30km i tek sada nakon 2 meseca odmora shvatam koliko je zapravo abs centrala pokvarena, nije mi jasno kako je moguce da na nju nisam posumnjao. Toliko je jasno da kad kocis auto ne zna gde ce da je to neverovatno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se javim da smo zivi, da smo regani, da smo dobili potvrdu za atest i da smo premasili 2 meseca te smo dobili nove table, sto dodje 28000din plus 6000 tehnicki sto ne deluje tako lose koliko sam ulozio u gluposti za sve ovo vreme. Vozimo se ovih dana dosta samo pun gas ne stedim ga vise niti me zanima da to radim u buducnosti iz razloga koji su svima poznati. Takodje i cena goriva me nije mnogo pogodila jer imam plin tako da Brava ocekuje dosta voznje u narednom periodu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi mozgam celo jutro ne mogu da nadjem crevo od kucista filtera sto ide na turbo jer mi je puklo od toplote. Jel ima da se uzme iz originala ili moram da trazim polovnjaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav

 

Kao što reče Mića, uvek imaš sve za svoj auto iz oiginala (kod ovlašćenih), jedino što oni malo stvari drže na lageru, pa za sve što odstupa od uobičajenog održavanja treba da se poruči i čeka da stigne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, MS PK said:

Vetovatno da ima i da treba da se saceka. Izguglaj i kalu privredu ako ti je hitno

Kalu privredu? Ne izbacuje nista, pretpostavljam da si mislio malu privredu  @neshaoct koji su ovlasceni? Bogunovic? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2022 at 10:05 PM, Branislav said:

Danas sam vozio nekih 30km i tek sada nakon 2 meseca odmora shvatam koliko je zapravo abs centrala pokvarena, nije mi jasno kako je moguce da na nju nisam posumnjao. Toliko je jasno da kad kocis auto ne zna gde ce da je to neverovatno. 

Pa ja sam ti rekao da prvo to proveriš čim se pojavio problem. Zamenjena je?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2022 at 10:00 PM, spaad said:

Pa ja sam ti rekao da prvo to proveriš čim se pojavio problem. Zamenjena je?

Nisam zamenio posto mi je uspela metoda udzekaj izdzekaj ali izgleda da sada povremeno brljavi kao da negde ima neki problem ili je sam kvar u centrali, ima kod Makija par komada na stanju pa cu uzeti da zamenim kad budem imao zivaca za to. Posto mogu da mu vratim ako ne bude sljakalo kako treba.  Razlika kad radi i kad ne radi su kao da vozim dva razlicita auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle malog predaha evo mene sa novim problemom. Naime zeleo sam da promenim gume na autu nazad i napred ali me je zatekao slucaj da mi je zadnja desna guma olindrana nenormalno sa unutrasnje strane a druga je kao nova. E sad ja sam tu malo zagledao i primetio nesto a to da na toj strani gde je pojeo i zazor izmedju gume i zadnje polustranice mogu 3 prsta da se gurnu dok sa druge strane ne mogu tj, razlika je oko 1cm gore dole. Menjani su seleni bio sam kod majstora on kaze da nije do njih da je mozda kriv most, ja ne verujem u to. Sta vi mislite? Jel imao neko slicna iskustva? Planiram da zamenim levu sa desnom gumom da vidim koliko ce ovu brzo pojesti jer od njih iovako nema nista

 

Svakako su ili seleni ili most, ali ja ne zelim da kupujem drugi most ako je selen lose stavljen pa je iskrivio tocak. Nisam pre godinu i nesto primetio defekte na gumi dok sam se bavio problemom zabacivanja tako da mi je selen simnjiv, ali opet nisam ja majstor

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trece tu nemas, ili nesto oko silena ili je kriv most jer on nema trap pozadi,vise lici na most

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar trapadžija će ti sve reći. Svrni kod nekog krštenog tipa Adam, Đole i slični. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se iskrivi most, to mora biti ozbiljan udarac i u toj situaciji i sasija moze "popiti".

Moguce da nesto nije dobro uradjeno kad je to oko silent blokova cackano ili te neko na parkingu "pogodio" u tocak pa iskrivio rukavac, amortizer mozda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam stigao ni gume da rotiram niti da posetim bilo koga u vezi problema sa jedenjem (na oko bi rekao da i ne stoji ravno kako treba u odnosu na levu kao da je malo nakrivljena) te desne gume posto imam previse obaveza i "nema me" nigde. Nadam se da cu uskoro da se bacim na to.

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poruceno crevo turba iz originala u AK Kompresor, 8800din kosta, za 2 min resili sve 10 dana se ceka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi decko iz Kompresora kaze da zna da se abs centrale kvare na bravu do 2010 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secas se da sam ti rekao da i sa polovnom centralom (sa ovih ulaznih godista, po otpadima) teoretski moze opet da ti se desi isto. U ePer u je cak navedena i tacna serija centrala od kada je to sredjeno.

Davno sam jos negde natrcao na listu modifikacija za MY10. Imalo je toga prilicno, zato sam i gledao iskljucivo restyle.

Ili kako kazu poznavaoci ala "ima isti takav za 3 'ljade" - noviji imaju samo tamne farove i bele migavce :D .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...