Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kaze majstor da nema nikakvih naznaka da je nesto otislo po zlu, moguce da T-Jet ima tu manu da poneki tako prezubci bez razloga. 

Uzubcio ga je nazad i sve podesio fazu paljenja ali nece da upali, sto znaci da je pokrivio ventile, videcemo sl nedelje kad skine glavu kakvo je stanje... Prvi nisam verovao da moze da prezubci sam od sebe ali ocigledno da nisam jedini kome se desilo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno...ajd da je neki zubac istrošen, oštećen pa prezubčio pa ok, defekt postoji i napravio je čarlamu. Ali ovo iz čista mira mi je skroz nerealno. 

Možda i ispliva šta je bio uzrok kada bude krenuo da radi motor. Pregledajte i kroz ruke provucite svaki stari deo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezubcio je 4 komada, kais nije pukao. Citao sam na netu da se desavalo na Tjet da sam od sebe prezubci. Ocigledno smo prevideli da ima tu manu, moze da upali na par sekundi tako prezubcen

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prosle godine pukao kais, verovao sam prodavcu na rec da je radjen veliki a nije bio. Ceh 500e, uradjen veliki, mali, 8 novih ventila, obrada glave i stavljeni novi dihtunzi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam presao 20000km i skidao sam komplet sve sto je radjeno i poklapa se sa racunom nema lazi nema prevare, ocigledno previd tj ovaj motor ima tu manu. Citao sam po netu danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt, a onda za dizel kažu da ima zamajac, dizne, turbinu, dpf, egr i sve to crkava svima odjednom... kao u fazonu, nemoj dizel može da ti crkne.

 

Izgleda da svi imaju neku manu, samo neke otkrijemo pre, a neke kasnije... 

 

Baš bzv, ali kad središ sve, odradi i km sat na 000000 km :) 

 

 

**ti još nisi došao do dela da razmišljaš o felnama, volanima, ksenonima, čipu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam nakon istrazivanja na netu da ima tu manu ocigledno koju sam ja prvi na ovom forumu na tezi nacin otkrio. Pronacicu postove ljudi pa cu staviti ovde da vidite gde oni isto pisu kao i ja. U sustini da vratio sam auto na fabriku ali motor je bio perfektan sve do nedelje. Nije trosio ulje isao je odlicno i radio je odlicno. Kako god radim glavu idu novi kaisevi pa sta mi Bog da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto nije normalno da kais preskoci eto samo tako. Il je prekoracen interval, il je problem sa kvalitetom kaisa, il ga je nesto zuljalo, trosilo, los spaner, ne znam... 

 

Sto kaze totti, ovako sad mozes popraviti glavu, sklopiti i da za 3 dana opet prezubi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa menjam sve i kaiseve i sve. Nema razloga da opet prezubi. Ne vidim sta na samom motoru moze da natera kais da prezubi

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tvojoj priči, ni do sada nije bilo razloga al eto desilo se.

 

Napisao horvat šta sve može da natera kaiš da preskoči a opet kad radiš, zameniš sve pa miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica, spaner, zaista ne znam, nisam majstor, al ako se odlucis na sredjivanje za sebe, obavezno neki dobar majstor i temeljno pregledati sve... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvi put cujem da neki motor ima manu gde hoce da prezubi a na kais je.. inace kada sam istrazivao za tjet nikada nisam cuo sa takav problem. Gde si nasao te postove, deluje da je jedan lik negde cuo al nije mu se desilo?

Tjet se vozi svuda, znam za primer koji je sluzbeni i ima preko 600k na satu bez otvaranja motora, pritom na metan je. Kapiram da bi se do sada desilo jos nekome, ili bi neko od nas cuo da je to fabricki problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je tako akutno, odavno taj 1.4 ne bi bio u opticaju. I ubedljivo mi najjace sto kad svi tako nesto dozive, a niko na kraju da kaze uzrok. Eto prezubci, zasto? 

 

Uglavnom ljudi ne menjaju remenice, tj menjaju ih kada se pocnu cuti.. Probajte odatle.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovao sam iznad ss decka na kojeg sam naleteo i lepo je objasnio odakle mu info 

Pretpostavka je da se desi jednom u 1000 komada, verovatno sam ja bio bas taj srecnik

 

Cekam odgovor od tjunera iz Grcke koji samo taj motor rade, da cujem njihova iskustva

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sa foruma, sa Youtube je neki klip o Fiat Bravu. Mirko Rasic je kanal ili ti ga neovlasceni 

 

Prekopacu strane forume negde sam jos to sreo ali moram kucati i kopati, mada u sustini nije ni bitno

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi li ti nesto zeznuo kad si ga razubljivao ubog nosaca ili si bese gledao da li je uzubljen? Dovoljno je da samo nesto nisi stegao po specifikaciji i eto :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem u teoriju koji je onaj lik napisao na YT, verovatno sam ja taj baksuz koji je to morao da oseti na svojoj kozi

 

48 minutes ago, MS PK said:

Nisi li ti nesto zeznuo kad si ga razubljivao ubog nosaca ili si bese gledao da li je uzubljen? Dovoljno je da samo nesto nisi stegao po specifikaciji i eto :)

Kod mene u selu ima najvise T-Jet po glavi stanovnika u Srbiji veruj mi. Taj majstor je uzubio dovoljno njih da zna sta radi i ne verujem da je on kriv. Zaista verujem u teoriju ovog lika na YT, svakako mi nista ne znaci mi sta god da je posto cu menjati sve. Prosto nesrecan slucaj, 20000km je u vise nego dovoljno da ako je nesto zeznuo to se i pokaze... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...