Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Svaka tebi čast na strpljenju i volji, ja bih svoga odavno udao da me tako zeza.

 

Znam da si puno uložio i da verovatno ne bi vratio ni pola od toga, ali *ebeš ga, to je ipak samo gomila pleha, po meni ništa ne vredi živaca ... :realmad: 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgrdje je naci majstora koji je posten i detaljan i umeren sa cenom. Rado bih ga ja uputio kod mog ali iz mesta gde zivi pa do Meljaka, ne da mu nije usput nego moze i sator da ponese da noci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/5/2022 at 5:43 PM, Branislav said:

 kada malo agresivnije kocim i on krene da se gubi u stranu upali sam sva 4 zmigavca dok drzim pedalu,

 

Hazard lights...propratiti ceo taj sistem sta i kako ga aktivira, da li je do glavnog kocionog cilindra ili cega vec...

Ja sam sa starim kocnicama (pre-brembo-era) svega 6-7-8 puta primetio da je upalio to (pricam o/u redovnim civilnim okolnostima), a tebi ako to aktivira (svaki put) kada nesto testiras i pokusavas - moguce da smo na tragu problema, ili bar oblasti gde je...

Druga stvar koju sam hteo da ti napisem je da smo skoro na sluzbenoj skodi imali isti problem, stisnes kocnicu, ono se ceo prednji kraj uvija i volan ide u stranu, odmah zakazan servis i rekli da menjaju sve sto treba - zamenjen silen blok, kugla na viljusci i jedna spona...problem resen...

 

@Branislav

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

U cetvrtak teram kod majstora na kompletan pregled prednjeg trapa. Znaci rekao sam mu da me ne zanima nista dok ne nadje problem, da mi ga ne vraca. Nek testira i preispita sve. Pa da ga vozim na tehnicki i da atestiram gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nece biti silen pre ce biti kraj spone. 2 ramena razlicita na obe strane sam imao i nije se nista poboljsalo, Goran je menjao viljusku i ja sam drugu, onu koju sam zamenio nista joj nije falilo ali ajde zamenio sam. Tako da je moguce da je kraj spone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja da ćeš dati novce za ništa. Izvini , ali svaki normalan vulkanizer vidi svaki luft na vešanju pomoču pajsera, a kamo li "MAJSTOR". To što ti tako pali svetla za naglo kočenje je samo znak da je do njih. Nema to veze sa krajevima spona,silen blokovima, i viljuškama. Radi druže kako hoćeš. Tu smo da pomognemo svi.

Veliki Pozdrav i Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je moguće da je do centrale ABSa, ali verujem, da je bilo koji njegov deo neispravan (senzor, centrala...), da bi imao uključenu lampicu na komandnoj tabli koja bi na to ukazivala. 

Mislim da se hazard lights trigeruju kada se aktivira ABS ili prilikom manevrisanja prilikom kočenja, tako da je moguće da sistem to prepoznaje prilikom zakretanja vozila i uključuje ih. 

Videćeš šta će ti majstor reći. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Korsi ništa nije palilo. ABS radi, ali ne propušta isto pritisak. Čovek kupio polovan deo i stavio. Sve OK. Prošao tehnički, pre toga. Nerviralo ga što auto ide u stranu kod naglog kočenja. Jedva čekam da vidim epilog ovog problema. Svi će mo znati više posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, spaad said:

Vidim ja da ćeš dati novce za ništa. Izvini , ali svaki normalan vulkanizer vidi svaki luft na vešanju pomoču pajsera, a kamo li "MAJSTOR". To što ti tako pali svetla za naglo kočenje je samo znak da je do njih. Nema to veze sa krajevima spona,silen blokovima, i viljuškama. Radi druže kako hoćeš. Tu smo da pomognemo svi.

Veliki Pozdrav i Srećno!

Nemoj biti tako siguran, i Goranovi majstori su gledali trap i sve pa nisu videli procureli amortizer na primer. Pitanje je koliko neko zapravo gleda i gde gura pajser (nosac motora na tjet levi ne moze sa pajserom da se proveri na primer, na pajseru deluje super a auto se trese ceo gore nego dizel) tako da pajser nije bas uvek siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Branislav said:

 gledali trap i sve pa nisu videli procureli amortizer na primer. Pitanje je koliko neko zapravo gleda i gde gura pajser

Strašno!!! Nisu gledali. Nek je i NJegov servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, spaad said:

Strašno!!! Nisu gledali. Nek je i NJegov servis.

Nisu gledali uopste, iako se videlo iz aviona da je procureo, ja sam ga bukvalno digao na dizalicu i video da je amortizer mrtav, samo sto ja necu da ja budem mehanicar, ali ocigledno moram jer eto sta se desi... Da ne pricam da isti njegovi majstori nisu zamenili zadnji levi lezaj koji se cuo do bola i nazad sto znaci da nisu probali da voze auto vec su radili na moju rec sto sam im ispricao... Sve ja razumem mnogo llsla, haos i guzvu ali moras auto voziti da bi prepoznao

4 minutes ago, miase said:

Postoji resenje ... zove se ne diraj ono sto vec radi ovaj Milutin to ponajbolje zna 

Ja nisam taj covek, cim se nesto cuje ja to instant resavam. Prezirem bilo kakav kvar i lampicu na tabli. Takav sam i to je to. Vozio fiata ili Lamba nije mi bitno tretiram auto isto 

 

Najveci benefit iz ove cele price ce biti sto cu biti dosta iskusniji i naucicu nesto novo. Takodje mozda ovi postovi nekome spasu dan, godinu, zivot i rese problem koji imaju 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Branislav said:

Ja nisam taj covek, cim se nesto cuje ja to instant resavam. Prezirem bilo kakav kvar i lampicu na tabli. Takav sam i to je to. Vozio fiata ili Lamba nije mi bitno tretiram auto isto 

Pa zato se i družiš sa @Ivan  Sličan sam i ja, samo sam za Vas mala beba.^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije tajna bratko....koliko si love utucao u rešavanje "problema" ? Čisto da vidim šta mene čeka nekad po pitanju trapa :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, spaad said:

Pa zato se i družiš sa @Ivan  Sličan sam i ja, samo sam za Vas mala beba.^_^

O da ja i Ivan non stop na vezi, drago mi je da nas ima. 

6 minutes ago, ISV_01 said:

Ako nije tajna bratko....koliko si love utucao u rešavanje "problema" ? Čisto da vidim šta mene čeka nekad po pitanju trapa :D 

Racunaj prednji trap ceo sa amortima oko 600e, jer sam menjao i amorte i opruge. Nazad amorti i seleni oko 150e. Kocnice jos 250e sto remont sto nova kljesta i novi diskovi i plocice. Da nije bilo ovog problema sve bi resio za 400e 

Jedino sto je sad u voznji auto kao nov nema sta. Milina ga voziti osecas da je sve novo 

 

A gde je gorivo sto sam isao svuda cimao se, isao po tehnickim castio radnike da mi provere, 2-3 reglaze, treskalice, Huntere i slicno... O tome ne smem da razmisljam 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na predhodnom autu punto 1.3, multijet kada sam ga uzeo nisam smeo da pustim volan na ubrzanju i na kocenju jer je toliko vukao u levu stranu da je to bilo strasno , centriranjem trapa i kalibracijom volana je to reseno, mora prednji kraj da se digne u vis i mota se volan pun levi pun desni ,ako se dobro secam to je bilo pre 8-9 godina.Meni je to resilo problem , radio sam u AP sportu u Vojvode Stepe , tada je radio Viktor reglazu trapa ne znam da li i dalje radi ali za trapove je bio tata.

Edited by Markoni Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nista ne uradim moracu da pronadjem tog Viktora da se konsultujem sa njim, pominjao mi ga je Horvat ranije ali nisam isao kod njega zab sam i gde radi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da proverim pa cu ih zvati ako ne uspem nista ovako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, spominjali smo njega, dobro bi bilo da se konsultujes s njim bez obzira da li ces uraditi optiku. Jer bi on mogao da ti kaze stogod pametnije nego mi tu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze sad pa ja imam :lol: ? Cak se i ne ukljucujem u pricu, sve me neodoljivo podseca na naseg Flexa i ono sto je on pokusavao i na kraju se izmaltretirao i prodao. A u osnovi je, bar kod njega, nazalost bio los inicijalni izbor.

Baneta sam za 5 godina koliko je covek na forumu, video tacno 3 puta i to uglavnom ako bih nekad navratio na klupska druzenja. Momak na mestu, kao i dobar deo ljudi koje sam licno upoznao ovde. 

A oba dosadasnja Fiata sam, hvala Bogu, lepo probrao i posluzili su za sve pare. Bravac cak evo 4 godine kod mene, od kupovine i bukvalno bez i jednog jedinog kvara i trosenja vremena po tom pitanju. Tako da mi nije bas najjasniji kontekst prethodne price :D , posto sam tagovan - coveku sam jednom prilikom pomogao, sredio par sitnica na autu i odradio dijagnostiku.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u mom slucaju ja nisam imao neka nepredvidjene kvarove na autu niti se nesto kvarilo oko motora. Uzeo sam ga sa losim menjacim isao sam na to i eto amortizere nisam predvideo. U svakom slucaju godinu ipo dana sam se ja vozao bez problema i kvarova osim ovog sto ide u stranu. 20000 sam presao sa njim tako da ono sta znam ja sam zadovoljan sa autom posebno sad kad je utegnut do bola. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopam po internetu non stop i nekako naletim na ovo. Bas u vezi Brava kojeg ja imam.

 

Fiat Bravo - ALL MODELS WITH ESP SYSTEM 
PROBLEM - Improper operation of the uphill function. The vehicle pulls left or right when the brakes are applied.
CAUSE - ABS / ESP control module software error.
REPAIR - Install a new ABS / ESP control module.

 

Ne znam gde i kako da proverim taj modul da znam da je on? I gde to ima da se kupi uopste


Kao neka lista najcescih kvarova kod Bravca-a i bas ovo izadje... 

Edited by horvat
formatiranje teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Bravo ima tzv "EBD" tj electronic brake distribution u sklopu svog ABS/ESP sistema. Mozda je zaista moguce da to radi? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...