Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel su ti isto kao meni pomerali volan? mislim dok ga ne drzis mada i kada ga drzis osecas da zeli da povuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je dvosmisleno :D Hahah, salim se, ma vidno je vukao u stranu, nabodem jace kocnicu on krene na jednu stranu. Isto treba i gume proveriti za svaki slucaj, to su meni bar govorili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam dilemu, posto sam zakazao kod pirketa straight pipe dobio sam dve mogucnosti ugradnje prva je cev od prohroma a druga je aluminizirana cev koja je nesto jeftinija. Jel ima neko iskustva sa tim cevima i koja je razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Branislav said:

cev od prohroma

Materijal skoro pa večan i dosta bolje trpi vremenske, temperaturne i druge uticaje. Prohromski bojler vazda bio skuplji od emajla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla mi zadnja pozicija na Bravu sada sija samo polovina kruga. Koja sijalica ide? Jel se tesko menja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Branislav said:

sada sija samo polovina kruga

Koja polovina, spoljna ili unutrasnja?

Boza za skidanje, dva srafa sa unutrasnje strane, 2 pina koja moras da iscupas sa spoljne. Raskaci se konektor i skine plasticni poklopac sa plocom koja nosi sijalice.

Ako je u pitanju sijalica za poziciju+kocanjku, ide sa duplim vlaknom, tj. 5/21W .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je samo poziciona sijalica od 5W, to su ti one bajonet (ne ubodne kao napred).

Spoljno sijalicno mesto je sa dva vlakna od 5 i 21W, za poziciju i stopku.

U zadnjem klasteru imas jos samo jednu sijalicu za migavac u sredini, takodje od 21W.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno moram to zameniti ovih dana dok ne odem do Pirketa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi samo da ne izlomis ona dva klina spolja, ponekad se desi da se teze cupaju napolje.

Moj ti je savet da ih pre vracanja podmazes sa nekim silikonom ili necim slicnim (tj. gumu u koju uskacu), za eventualno lakse buduce skidanje.

Slicno npr. radim i sa svim srafovima koji su na udaru vlage (potkrila, branici,...). Procistim navoj i namazem mascu, sledeci put (ako ga bude) je banja za skidanje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazicu, i videcu da podmazem da to sve bude fino za skidanje sl put ako bude potrebe :rolleyes:

 

@Ivan Jel imas sliku te sijalice da posaljem drugaru da mi nabavi?

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najobicniji bajonet od 5W. Evo iskopah ti moju sliku ploce kada sam menjao, sve ce ti se samo ka'sti:

 

IMG_20210714_131356.thumb.jpg.d51396d326184be88ec1e2e0732f8a32.jpg

 

Ovo ti je leva stopka. Spoljni deo prstena je duplo vlakno (pozicija+stop), vidis i po duplim kontaktima u grlu. Odnosno P21/5W sijalica.

Unutrasnji deo prstena je samo pozicija, solo kontakt, a ti stavi sta imas u rezervnom kompletu. Fabrika kaze isto P21/5, tj. u tom slucaju koristis samo vlakno od 5W. A mozes i obicnu R5W sijalicu, hvata je svakako taj jedan kontakt dole.

Za migavac (u sredini) ide R10W. Evo ti ih oba tipa :) :

 

324528_7528-INIDICATORS-BRAKE-FOG-AND-REVERSING-LIGHTS-osram-grt-group-auto-sijalice.thumb.jpg.c3fd34a068140a6dbffbe69ceca84410.jpg r5w-24v-5w-5627-ba15s-original-line.thumb.jpg.76dc716beb74accb844a5a531dd32e96.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao sam kod Pirketa ali nema struje jer je pukao kabal, sad cekamo da to srede pa da radimo 

IMG_20210719_100949.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada zavrsis, vratis se unazad ka Bulevaru. Levo ka SD, posle par raskrsnica opet levo i izbijas pravo na deponiju u Vinci :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj jos nisam ni uterao u radionicu trebalo bi uskoro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U koje vreme okvirno zavrsavate? Danas cu verovatno malo ranije sa posla, pa ako se vracas autoputem kuci, mozemo da se nadjemo negde na relaciji Autokomanda-Genex, da se ispricamo ;) .

Ako se uklapamo obojica i naravno ako ne zuris i ne bude neki kijamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da cu zavrsiti u naredna 3-4 sata, meni odgovara ako ti mozes kad god... Ja sam free @Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas PM pa se dogovaramo, da ne offujem temu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strejt pajp zavrsen, rezultat pa rekao bih dosta slican @horvat-ovoj alfi mada malo bucnije, na leru jako tih, do 3 soma odlican dubok zvuk i pucketanje a preko 5 soma pucanje u fullu na auspuh. Svidja mi se sto u voznji na 130 se ne cuje uopste, idealan mix za dugu voznju, prezadovoljan sam a i cena je bila vise nego korektna od 120e 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti slican mom ako se na 130 ne cuje uopste :D 

 

Moj je na 130 urlao ko besan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na 130 se cuje ali nije to nista za moj ukus, mogao bih ga voziti satima a da me ne smara. Na malim obrtajima se cuje duboko i glasno, a ako se zavrti preko 5 soma onda se i cuje glasno a i puca na auspuh 

 

Jel tvoj menjac 6 brzina?

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...