Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Još jednu stvar da dodam.

Radio sam optiku kod čoveka kog duže vreme poznajem.

Iako i pre nije uključivao onu aparaturu sada sam bio malo skeptik a pokazalo se ds sam bio u pravu.

Mnogo je zaturio točkove tako da sam one "stare" gume poderao za vreme godišnjeg za par Kkm.

Nije mi bilo teško, ponukan @horvat-ovim iskustvom i odradim ponovo optiku sa novim gumama u Vulko.

Drugi auto!

Ljudi su po fabričkim parametrima doveli sve u meru uz upotrebu "ozbiljne" ;) tehnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je imao slican problem. Spustajuci se sa B. Brda ka mostu na adi automobil pri brzini od oko 70 kmh dobija osecaj kao da se vozi po ledu. Osecaj nesigurnosti i osecaj nemogucnosti adekvatnog kontrolisanja vozila.  Menjao sto sta i na kraju su amortizeri bili problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri na treskanje pa nakon toga letva to je plan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bre godinama vozio lose amortizere, vozili se samnom i neki sa foruma pa nista, isao pravo kao strela. Jedino na vecim brzinama tipa 180 je trazio stalno korekcije na volanu. Ok bi mi bilo da ljulja, poskakuje, da lupaju ali toliko da se gubi, meni je neverovatno. Meni lici da je tu nesto labavo u trapu, losa optika sto kaze kolega, mozda je i krivo nesto, bem li ga :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam još jednu sumnju?  :secret: Ma neću...

 

U stvari što da ne  :rofl:

 

 

Auto se baš tako ponaša kad je neki kraj letve volana (brk) iskrivljen. Više puta sam to doživeo posle nekog slupavanja, volan i točkovi su u ozbiljnoj svađi  :lol:  Mada kad razmislim, onda se problem manifestuje uvek i na svakoj brzini, a kod tebe nije tako... 

 

Mora da su 'mortizeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

 

@PremieRacing Vidis to za kraj letve mene najvise bocka, jeste i na malim brzinama moze da se desi ali tesko kada da se oseti kao na 130 na sat. I preko rupa auto isto pliva i bezi. Ako nisu mortizeri onda mora da je nes sa letvom u krivu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li rešio problem ?

Svaki put kad sašijem ~140 na AP setim se tvojih problema sa bravom. Kad on tako težak i masivan leluja i lebdi, mogu samo misliti kako bi u puntu bilo. Ne bih smeo ni da sednem u njega, a kamo li da iziđem na AP.

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao nista od posla jos da radim i obaveza pa ce sacekati sledecu nedelju, ne vozi se skoro uopste tako da nema problema za sada <_< Imam osecaj da cu pronaci problem i da cu se smejati kao lud ako bude neka glupost tipa kraj letve a ja menjao sve zivo na autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao da se bavim problematikom svog auta ali prekljuce sam ugrabio vremena i otkrio sta me muci vec toliko vremena, a glavni krivac je desni prednji amortizer koji se raspao, i on mi zadaje nevolje od kad sam auto kupio, sve sam zivo pregledao menjao i na kraju ipak amortizeri moraju da se menjaju, konkretno uzeo sam 2 monroe amortizera cija je cena oko 6000din po komadu sto je onako solidna cena ali eto moram to srediti. Javljam utiske kada zamenim cim uhvatim vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na treskalici? Ajd da sredis pa da uzivas u peglanju asfalta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, ISV_01 said:

Bio na treskalici? Ajd da sredis pa da uzivas u peglanju asfalta :)

Aj sto sam bio na treskalici nego vizuelno isto ne izgleda dobro, citaj (mokar sav), izgleda da se raspao a levi je mnogo bolji i onda nema balans kada skrecem i menjam pravac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamo srece da mi je neko rekao pre 6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na stilu prednji bili skroz prazni ali nije imao da mrdne na putu a cak nisu ni lupali. Desilo mi se na autobusu da su tako propali u voznji da sam ga bukvalno jedva dovezao 50km!

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Meni na stilu prednji bili skroz prazni ali nije imao da mrdne na putu a cak nisu ni lupali. Desilo mi se na autobusu da su tako propali u voznji da sam ga bukvalno jedva dovezao 50km!

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

Problem kod mene je sto je levi dobar a desni se raspao i onda ljulja na desnom ne mozes da ga drzis pa cak i kad kocis on se uvija jer sila koja ga potiskuje nije ista na oba vec razlicita jer se amort raspao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine sam već oko Boljevca osetio kako skače desni točak i već na Rtnju je bilo jasno da mora polako da se vozi.

Verujem da je onom deonicom uz Dunav od Golubca do Bora fasovao.

Jedva sam se vratio. Srećom "Miloš Veliki" ravan k'o pista pa nije bilo drž-nedaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mijailović P. said:

Prošle godine sam već oko Boljevca osetio kako skače desni točak i već na Rtnju je bilo jasno da mora polako da se vozi.

Verujem da je onom deonicom uz Dunav od Golubca do Bora fasovao.

Jedva sam se vratio. Srećom "Miloš Veliki" ravan k'o pista pa nije bilo drž-nedaj.

E vidis kod mene nema nigde pravog puta osim malo auto puta, zato mi je drz nedaj stalno a posebno kada sa desnim tockom predjem preko male rupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekljuce odem do devojke u Zemun reko ajde posle toga imam zakazanu promenu amorta bice sve super. I ne lezi vraze kod Maxija u Gornjogradskoj mi preko lezeceg pukne opruga ahhahahaha, tako da i njih menjam... Bas me hoce 

 

 

received_546143033035641.jpeg

 

Jel su ovo Oem amorti? 

 

received_493278725180620.jpeg

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno 210000km na fabrickim amortima hahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, taman to sve izmenjas i miran si.

Jedino da auto posle te intervencije ne skoci kao jarac. To se desava u prilicnom procentu slucajeva, pa posle ne lici ni na sta. Obrati paznju i na leziste nosaca opruge na samom amortizeru. Kacili smo slike koliko je npr. Kayaba amortizer za Stilo sa visim nosacem :blink: .

1 hour ago, Branislav said:

Jel su ovo Oem amorti? 

Jesu, u pitanju su Cofap Poljaci. Isli su na verzije sa pocetka produkcije:

 

Untitled.thumb.png.da6df04ccc3f5b09b18b60d97f6407ac.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu poljaci, obraricu paznju na leziste jer tek sutra menjam, tako da su sig Oem amorti sto je neverovatno

Kontam da ce biti za pola prsta visi, ako ne i ceo prst

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...