Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nisam iskreno. Na parkingu (kod ulaza / izlaza) nisam zbog džombi i neravnina, a kod mosta mi iskreno nije palo na pamet. My bad :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni malo lep osećaj kada ne znaš hoće li, kada (tj za koliko) odreagovati a da ne uletiš do kraja kolovozne trake. 

Još mi bilo čudno kada si seo za volan mog Brava da si odmah skontao šta ne valja...e sad znam i ja šta bi trebalo da ne valja, samo to treba dokazati dijagnostikom ili nekom drugom realnom metodom :D 

PS

Imaj u vidu da ste ti i Neša voženi u Bravu (pogotovu što je Neša vozio) sa najviše kineskih delova sa Alija, čuvenog po čeličanama i da ste izašli čitavi, a da pri tome ne psujete na kineskom :stuart::lol:

29 minutes ago, MS PK said:

Aj da lupim, da se odradi kalibracija, valjda moze? Letva da se pregleda, trap opet, da nije nesto labavo?

Ostalo je to + treskalica, koliko smo zaključili. E sad, pre kalibracije mislim da bi bilo dobro proveriti brzinu očitavanja, ako ima neki lag, da se vidi zašto ima isti i da se menja senzor ili očisti. Letvu je i kolega rekao da ostaje da se pregleda. 

Jezivo da nešto klizi po putu i da na kraju ispravi u pravilnu poziciju ali naježiš se dok se to ne uradi..kao da "loading" traje a senzor dok "vrši posao" ubija osećaj na volanu. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram bravca da pohvalim jeste kinez ali je sladak. E sad video si moju reakciju kad sam cimnuo tvoj auto. To je reakcija coveka koji je izgoreo u zelji da i njegov auto tako radi, i da u prvom momentu sam skontao da je tvoj ispravan a moj ne jer se gnev i iskustvo takve voznje nakupilo za ovih 7 meseci... Samo sam zeleo da i ti kazes iskreno brate u pravu si nisi debil i nemas placebo ahhahaha nadam se da ce @horvat da procita sve ove postove jer ga 6 meseci smaram sa ovim problemom. Horvate nisam luddddd :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' da i ja napišem neku iako nisam prisustvovao testiranju.

Upravljač ima direktnu vezu sa letvom i ne može biti drugačije.

Tipa "drive by wire" kao sa klapnom što je slučaj.

Dakle, isključio bih tu mogućnost kao problem ako ne postoji neki problem sa letvom koji bi se svakako osetio na nekoj neravnoj podlozi.

Ovako, čitajući utiske, tipujem na amortizere jer je očigledno da ne drže točak pritisnut na podlogu u promeni pravca.

To je i bio jedan od razloga što sam i sam zamenio iste.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam osecaj da je letva, nemoguce da amortizeri u istoj sekundi tako povuku auto, imam osecaj da je sa letvom nesto ali icicu na treskalicu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jasno kolega @Milutinac, zato je i pala test vožnja :D Nadam se da će kolega imati živaca i da neće prodavati desni bubreg da problem reši...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ISV_01 said:

Sve jasno kolega @Milutinac, zato je i pala test vožnja :D Nadam se da će kolega imati živaca i da neće prodavati desni bubreg da problem reši...

I kolega se nada :thumbup: Samo da resi problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste li probali ima li razlike kada se ubaci u Sport mode i zagasi elektro-servo asistencija?

Mada, slazem se sa kolegom Mijailovicem, meni ovo pre deluje kao cisto mehanicki problem i krenuo bih takodje od treskalice (koja je jos i banalna i jeftina za proveru).

A i od pocetka sam tvrdio da problem postoji ;) . I cudio se na naslov one teme koja je prebacena u tehnicki podforum.

Sport benzinac (koji je jos i laksi u nosu) mora da lezi kao pegla na putu. A po ostrim krivinama je tek svoj na svom :) , uzivanje za voznju.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam probao, jer generalno ne znam kako se tad ponasa, pa ne bi ni znao sta da 'gledam'.. Da si ti banuo, verujem da bi odmah skontao sta moze biti, obzirom da su isti automobili (ako izuzmemo blago pojacanu snagu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Ivan said:

Jeste li probali ima li razlike kada se ubaci u Sport mode i zagasi elektro-servo asistencija?

Mada, slazem se sa kolegom Mijailovicem, meni ovo pre deluje kao cisto mehanicki problem i krenuo bih takodje od treskalice (koja je jos i banalna i jeftina za proveru).

A i od pocetka sam tvrdio da problem postoji ;) . I cudio se na naslov one teme koja je prebacena u tehnicki podforum.

Sport benzinac (koji je jos i laksi u nosu) mora da lezi kao pegla na putu. A po ostrim krivinama je tek svoj na svom :) .

 

Nazalost nismo sport probali steta, ali ne znam koliko bi se stvar popravila, probacu ja sutra pa cu postovati ovde utiske, @Ivan kakve promene ocekujes kada stisnem sport? 
Utisak je da sto auto brze ide to ga je teze kontrolisati i predvideti, takodje auto lebdi i nema feedback-a sa asfalta kao sto ima kod kolege @ISV_01 u njegovom bravu. Jednostavno auto sve zeli da radi osim da ide po putu, osim ako ide bas pravo onda nema problema drzi pravac odlicno da ne kazem savrseno

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Branislav said:

Nazalost nismo sport probali steta, ali ne znam koliko bi se stvar popravila, @Ivan kakve promene ocekujes kada stisnem sport? 

Pored ostalog, ubija se servo-asistencija i imas mnogo bolju povratnu informacije sa podloge. Nisam mislio da sa time poboljsavas situaciju :) (jer je problem verovatno mehanicke prirode), nego da ce mozda pomoci u dijagnostikovanju, a licno bih svakako probao.

A da se ja pitam, servo bi se gasio vec i na manjim brzinama, a o onoj gluposti od City moda (koji vuce 90 i kusur Ampera u piku) tek da ne govorimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/31/2021 at 10:57 PM, Branislav said:

Moram bravca da pohvalim jeste kinez ali je sladak. E sad video si moju reakciju kad sam cimnuo tvoj auto. To je reakcija coveka koji je izgoreo u zelji da i njegov auto tako radi, i da u prvom momentu sam skontao da je tvoj ispravan a moj ne jer se gnev i iskustvo takve voznje nakupilo za ovih 7 meseci... Samo sam zeleo da i ti kazes iskreno brate u pravu si nisi debil i nemas placebo ahhahaha nadam se da ce @horvat da procita sve ove postove jer ga 6 meseci smaram sa ovim problemom. Horvate nisam luddddd :stuart:

Ovakav osećaj sam ja imao kad sam nakon 11 godina stavio set novih bilštajna i shvatio da punto u stvari nije s*anje, nego fabrički amortizeri na njemu. 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas auto provozan na sport modu, stigao sam do 110 i cimnuo i shvatio da je izgleda i gore nego kada sport nije aktivan. Uopste nije bilo prijatno kad je krenuo da se uvija i bezi, zato do 130 nisam ni stigao vec sam probao na 120 jos jednom i shvatio da on zaista ne zna gde ce, na malim brzinama je dosta slicno kao u kad sport nije aktivan 

@Ivan @ISV_01 Ivane mozda i bolje sto nismo palili sport po ovome sto vidim jer bi izgubio kolegu u autu od posledica srcke 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da izduplam post, vozio sam jos auto i to na pravcu na tempomatu 20 na sat pa 50 pa 70 i 80, na sportu auto na tim brzinama manje reaguje na pomeranje volana (volan je tezi prilicno) i cimanje kao da ima vise lufta nego kad je sport ugasen (na mala pomeranja u sportu skoro ne reaguje dok kada sport ne radi auto se vise cima), utisak je da kada se dodje do 80 na sat uopste nije bitno da li je sport ili nije upaljen auto pocinje da lebdi iznad puta komunikacija puta i volana ne postoji auto klizi leti izlad puta i nema osnovno ponasanje auta koji je ispravan, znaci cimanje u levo vodi u to neko plivanje, klizanje, lebdenje iznad puta i vracanje u drugu stranu takodje totalno nepredvidivo, na 120 bih rekao da je gora situacija ako je sport upaljen, nisam previse testirao iz straha da ne izgubim kontrolu iako sam vozio na putu gde nikoga nije bilo
Kao da umesto tezine motora ja napred nemam nista, kao da napred imam 20 kila a ne komplet motor, trap, menjac i slicno. Dok kolege ISV osecam auto i njegovu tezinu i komunikaciju sa putom 

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ono što sam napisao - do 70-80 i ima neki predvidivi osećaj, posle....skoro pa ništa. Bolje što kažeš za sport mode. Ajd mislio sam da imaš city (LOL) al eto, tu je sport dugme :D 

Ostaje ti samo da prekontrolišeš amorte na treskalicu i letvu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, ISV_01 said:

To je ono što sam napisao - do 70-80 i ima neki predvidivi osećaj, posle....skoro pa ništa. Bolje što kažeš za sport mode. Ajd mislio sam da imaš city (LOL) al eto, tu je sport dugme :D 

Ostaje ti samo da prekontrolišeš amorte na treskalicu i letvu. 

Kada ukljucim sport volan bude kao tvoj recimo, ali preko 80 znas i sam kako je. Nikada ovakvo letenje iznad puta nisam doziveo da volan nema interakciju sa putom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da bude do mehaničkog kvara, što kaže Ivan. To je jedino preostalo da se pogleda. mislim, ako je letva volana, dobro je osetiti kako se ponaša kada je to problem....loša strana je to što se to događa na tvom autu :D Ako su amorti (nije isključeno) koji slabo vraćaju - opet ima logike jer se menja pravac, auto naleže na jednu stranu i dok (neispravan) amortizer "puni" isti ubija osećaj jer se konstantno treska o druge neravnije i opet postoji taj period zakašnjenja dok ne dođe u pravilan položaj. Da li se to dešava u onih 20% koliko mu treba da ispravi do kraja, što smo videli na parkingu, ne znam ali nije nelogično. 

Živo me interesuje rasplet :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene jer kada otkrijem sta je treba sve postove staviti u novu temu da drugi ljudi mogu da se edukuju i ne plivaju kao ja sto plivam vec pola godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još malo pa ćeš stopama kolege Flex...pola auta izmeniš, središ i prodaš ga na kraju sređenog :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...