Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cestitke na izboru, kao i uvek, posebno cestitam izbor motorizacije, T-Jet <3  A i oprema je prava :D 

 

Sto se xenona tice, s obzirom da ima fabricka sociva, ja bih lagano gurnuo kineza unutra i cao. Jeste lepse kad je oridjidji, nema dileme, ali tako je kako je, bolje kinez xenon nego zutare :D 

 

Kad budes radio zamajac, ako ne bude tajna, napisi bas koliko te je izasao, i koji si stavio :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, horvat said:

Cestitke na izboru, kao i uvek, posebno cestitam izbor motorizacije, T-Jet <3  A i oprema je prava :D 

 

Sto se xenona tice, s obzirom da ima fabricka sociva, ja bih lagano gurnuo kineza unutra i cao. Jeste lepse kad je oridjidji, nema dileme, ali tako je kako je, bolje kinez xenon nego zutare :D 

 

Kad budes radio zamajac, ako ne bude tajna, napisi bas koliko te je izasao, i koji si stavio :)  

Vec sam kod Ivana LedMastera to za xenone dogovorio, a sto se seta kvacila tice ide ovako

 

Luk zamajac 22000

Sasch set kvacila 17000

Druk lezaj Trw 11000

 

Skidanje menjaca 50e

 

Remont lezajeva u menjacu m32 oko 200e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remontovan menjac, zamenjen set kvacila i zamajac- epilog: Drugi auto :D

 

Sto se menjaca tice lezajevi su bas otisli i sad je to sredjeno, korpa je bila losija, lamela spaljenja od gradske voznje a druk isto losiji. Za divno cudo zamajac nije toliko los, cak bi rekao da ima jako malo lufta i da moze sig jos 50k, tako da cu da ga sacuvam za svaki slucaj :rolleyes:

 

Screenshot_20200630-094506_Instagram.jpg Screenshot_20200630-094458_Instagram.jpg Screenshot_20200630-094451_Instagram.jpg Screenshot_20200630-094153_Instagram.jpg 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je fabricki koliko ja znam :(

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

75W-85 Tutella car Technyx
Ja nisam uspeo da isto nadjem i sipao Matrix. Preporod u menjacu.

 

Screenshot_20200701-064754.jpgScreenshot_20200701-064745.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sam se ja zahebao izgleda, nadam se da mu nece skoditi :huh:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih znao koliko ce ta gornja gustina uticati na sinhrone, nesam inzenjer masinstva :D Možda @Ivan može reći više o tome, ali mislim da će svakako više raditi posao od nikad-menjanog-fabričkog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nadam se da ce sklop izdrzati bar 100k, mislim da je to ok... Sto se vise trudim oko auta to me on vise zeza, i jos sam sebe shebem.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tako rovit menjac ja se ne bih odstupao od fabricke gradacije.
+ aditiv neki svakako. Liqui moly MoS2, i to 2 komada :)

 

 

 

Cak kazu da se sipa i deci - dva ulja preko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je sipano do cepa bukv, e sad taj aditiv da dodam u menjac nisam se setio nazalost, moracu naknadno.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2020 at 7:49 AM, Branislav said:

Luk zamajac 22000

Sasch set kvacila 17000

Druk lezaj Trw 11000

 

Skidanje menjaca 50e

 

Remont lezajeva u menjacu m32 oko 200e

Cene delova sa nekim popustom ili ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam uzimao kod drugara po tim nekim cenama koje je on smanjivao jer radi u radnji za delove, e sad kolika su odstupanja ne verujem veca od 10% u obicnoj prodaji, naravno ko hoce po ovim cenama moze me iscimati zavrsicu mu.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Možda @Ivan može reći više o tome, ali mislim da će svakako više raditi posao od nikad-menjanog-fabričkog. 

Fabricka preporuka za taj C544 (iliti M32) je bila Tutela Car Matryx 75-85, ulje je GL4, Fiatov sertifikat 955550-MZ1.

Sto se kolicine u litrima tice, 1.86l za redovnu odrzavanje (ili kako oni kazu "partial operations"), a ukupno 2.55l ("gearbox dismantling/overhaul").

A secam se da sam davno nekome za M32 gledao Motul selektor i izbacuje upravo ovo koje je covek kupio - sa malo jacim viskozitetom na visim temperaturama, tj. 75-90. Inace je taj problematicni menjac isao i u gomilu drugih modela/brendova.

 

@Branislav

Samo molba da u temi odgovaras sa Reply, a ne Quote (sem ako tacno ne citiras neki prethodni post). Ovako samo nepotrebno ponavljamo sadrzaj, koji posle prepravljamo da bi teme bile pregledne ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

75W-85 Tutella car Technyx
Ja nisam uspeo da isto nadjem i sipao Matrix

Ima Technyx u Slodesu, uzeo ja prosle godine :) 

 

@Branislav Cestitam na kupovini :D Kakva je razlika u odnosu na grande-a? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u sustini ogomna je razlika u voznji, Bravac je masivan, sirok, nepregledniji ali i lepsi za voznju, dok je Punto startniji, nizi, okretniji, kruci i malo pregledniji... Motorizacija je ista tako da ono... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si krenuo da poredis - setih se da sam zaboravio da ti pozelim srecu sa novim autom i da te lepo sluzi ;)

Za mene je Sportak na svom terenu na nekoj lepoj vijugavoj magistrali, sa puno krivina i preticanja. Bas uzivanje za voznju - spusten i malo tvrdji setup, siri trag tockova, lagan u nosu, sedista sa odlicnom potporom. Kod mene u Sport modu ima dizelskih 255 Njutna, mislim da je u T-Jet na oko 230, uzivancija za takvu konfiguraciju. Cak je sasvim OK i za malo duzi put, u Istanbulu sam izasao iz auta i pitao "ima li jos" :D ? Licno sam pre toga imao 1.9 u 3v Stilu. Slazem se sa tobom i da je prilicno nepregledan, visoke bocne linije, siroki A i C stubovi, B stub u visini glave... Sve u svemu, bas solidan i korektno sklopljen auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovog provokatora, posle ce opet da bude da se pravdam nekome :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma ja se slazem sa tobom, u slicnoj varijanti ovo je recenica koju cesto ponavljam tako u prici...

 

1 hour ago, Ivan said:

 Sve u svemu, bas solidan i korektno sklopljen auto.

 

 

Nego to tako lepo kako si napisao - sticem utisak da to ko tako napise ne da nece prodati -ta neka- kola nego ce ih drzati u dnevnoj sobi i gladiti ih pred spavanje.

 

"Hmmm, stize vikend, da li cemo se provozati malo, opa opa 10% padavina za subotu, izgleda da nista od toga..."

 

A ti hoces da ga menjas za neke polu-proizvode c c c :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravcu B stub je jako nezgodan i zadnje vetrobransko staglo koje je malo i nepregledno, ali bas me briga sacekam da parking senzor krene da urla i stanem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo u se i u svoje kljuse, pa onda pomoc elektronike. Generalno na nju gledam da je tu samo da pripomogne, a ne da nesto uradi umesto mene. Inace zna da bude grdnih iznenadjenja.

2 hours ago, Milutinac said:

"Hmmm, stize vikend, da li cemo se provozati malo, opa opa 10% padavina za subotu, izgleda da nista od toga..."

A ti hoces da ga menjas za neke polu-proizvode c c c :D

Dobar si :D , a ima i prilicno tacnog u napisanom... Nego samo iz svog ugla realno komentarisem model i kakav je za voznju. I Stilo se uz svoje sitne bubice kod mene sasvim dobro pokazao, ali jbg, polako ali sigurno ga stize vreme.

Sto je jos interesantnije, uopste ne patim za ovim modernim dzizdama tipa autonomnih sistema, LED svetala, svega moguceg prebacenog na touch ekrane, ambijentalnih LED traka, wireless punjaca... Naprotiv, sto sam stariji, sve vise cenim vozacke automobile koji polako ali sigurno izumiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...