Jump to content
FAS Goran
zimzim

Fiat Bravo 1.6 16v - kako pogledati nivo antifriza?

Recommended Posts

Najbliza slika koju sam nasao je dole. Sama boca fabricki je koliko sam video savijena, ima nagib, tesko mi je da ocenim nivo vode u njoj. Pre par dana zamenio hladnjak, ali nisam proverio koliko je antifriza i destilovane vode dosipao majstor. Danas da proverim rano ujutru pre voznje kad jedino i mogu na ovom haoticnom parkingu, direktno iznad otvora vode nema, gurnem prst dalje tek tada osetim mokro. S obzirom da je boca odradjena sa tom krivinom, a na njoj ja ne nalazim minimum i maksimum.. reko da pitam ako neko ima zivaca i volje da mi kaze dokle je optimalni nivo tecnosti.

 

Pre zamene hladnjaka koji je curio, sipao sam u 2 navrata previse vode, kada se motor zagreje nisam znao da voda prokuva i da se digne nivo :) 

 

Valjda ce jos nekom da dobro dodje ovakvo laicko pitanje ali sta je tu je.

 

111.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor kad se zagreje treba da se malo digne nivo ali ne bas da napuni bocu skroz a i ne bi trebala voda da "kuva" kao sto kazes.

Nadam se da ti dihtung glave nije u najavi, samo bi ti to jos trebalo pored svega sto si izmenjao do sad. :(

Samo da dodam da nivo tecnosti gledas uvek kad je motor hladan i kad se nivo stabilizuje.

 

1996 Fiat Bravo SX 1.4L 4 Cyl._Engine Coolant - Part 2.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posumnjao pomocni majstor na dihtung glavu kad sam menjao hladnjak, ali ovaj glavni kaze da nisu tvrda creva, nema da dimi, navodno nije dihtung.. Ako je ovako i na 1.6 bogami prepunio sam :) Mislim ja sam spreman u jednom trenutku i na to.. al nek pregura zimu Sad bi pre zime samo da se benzin resi, to paljenje i gusenje, plin radi korektno, bogami navozih se.

 

Meni dobar auto i ok cena sa ulaganjem da naucim kako za dalje kupovine a da se pritom spremim za C i imam rutinu. Da sam mogao bolje mogao sam, al jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...