Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
djole81ar

Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - cimanje pri prebacivanju u drugu brzinu?

Recommended Posts

On 7/28/2019 at 8:48 PM, marko.jovanovic said:
Molim te objasni mi kakva je nauka prebaciti iz prve u drugu? Da li je to slično kao kada voziš vozilo koje nema sinhronizovane brzine, kao na primer kamion Tam 5000 (Deutz)? 
5d3dee3e3d18d_78013_61109518_51TAM5000DV(21_09_2008.).thumb.jpg.8a0b4487177ea2dd353e3c1af25a17a8.jpg
 

Kod Deutz-a iz niže u višu ide duplo kvačilo, a iz više u nižu uz to dodatno i međugas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2019 at 8:48 PM, marko.jovanovic said:
Molim te objasni mi kakva je nauka prebaciti iz prve u drugu? Da li je to slično kao kada voziš vozilo koje nema sinhronizovane brzine, kao na primer kamion Tam 5000 (Deutz)? 

5d3dee3e3d18d_78013_61109518_51TAM5000DV(21_09_2008.).thumb.jpg.8a0b4487177ea2dd353e3c1af25a17a8.jpg

 

Ne mogu ti objasniti.

Trebao sam kupiti FauVe, dizel bato...ubacuje kao kroz sir, kopa, ore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ozbiljan sa svojim pitanjem, uz dodatnu sprdnju. Zanimljivo mi je u čemu je fora sa šaltanjem iz prve u drugu. Pored vau vau Gnoja 5 te de i, povremeno vozim kilavu Mideu 1.3mjet, a ponekad i Mini Cooper 1.6 benzinca, tako da nisam baš naviknut samo na jedno. Ranije sam vozio kante od Ladi, službenog keca, i ne nisam imao takav problem. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da zakazem test voznju i samo da prebacujem iz prve u drugu :D 

 

Bas ste me zaintrigirali sa tim sada... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.7.2019. at 7:02 AM, marko.jovanovic said:

Druže, vozio sam i benzince. Ako ja mogu da poteram dizela u prvoj na 3500rpm, ne vidim zašto ti ne bi mogao benzinca, uostalom, Horvat je lepo objasnio. 

Aaaaa, znam o čemu se radi! Pa ne možete psihički da podnesete to, arčite nov auto, šatro skače potrošnja, jel tako? 

Obećao sam snimak, ali nisam imao vremena. 

Na 20km/h vrti se skoro 3500, a na 25 čak 4000. Ne verujem da će iko u prvoj iči preko toga. Druga je takva da već sa 20 i uzbrdo povlači i kad je auto opterećen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, branik said:

Obećao sam snimak, ali nisam imao vremena. 

Na 20km/h vrti se skoro 3500, a na 25 čak 4000. Ne verujem da će iko u prvoj iči preko toga. Druga je takva da već sa 20 i uzbrdo povlači i kad je auto opterećen. 

Evo ovde se vidi, ako vas mrzi da gledate klipove. 1.3mjet u prvoj ima oko 4000rpm na 30km/h.

image.thumb.png.28f9d20ac2e1627dc66013a593abb645.png

Ne vidim šta fali benzincu 1.4 16v da ide 3500rpm u prvoj 20km/h??

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31/07/2019 at 12:28 AM, srdjos said:

Pa kad ti se natalozi svasta nesto ispod ventila, otvorices ovde novu temu :)

Pa, ne idem 60 sestom. Vec oko 90-100. Bulevar Evrope ka Rumenackoj ulici, npr

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/26/2019 at 12:48 PM, djole81ar said:

Pozdrav, jedno pitanje, kako ti se manifestuje cimanje, negde sam video na formu da je neko pominje da se cimanje kad se malo auto razradi prestaje, ali ne mogu da nađem gde je to i ko pisao, a meni i dalje posle 500km kada treba iz prve da prebacim, naročitom na usponima kad je veće opterećenje, kao da ga izbacim iz prve bez kvačila takav utisak imam, onako čuje se izbacivanje ne toliko cimanje,  e sad nisam ni ja siguran da li se to dešava pri pritiskanju kvačila ili izbacivanju iz brzine, jedino da probam da prisnem kvačilo i vidim.. 

Pozdrav Đole, jesi li se raspitivao u servisu za taj čudan osjećaj kod naglog šaltanja iz prve u drugu pod opterećenjem? I meni se to pokoji put desi i zaista ostavlja utisak kao da nije odvojilo kvačilo, ili da sajla negdje zapne... Vrlo ružan zvuk proizvede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam tj. sad se i ne sećam da li sam negde usput pitao pa je bio odgovor da se to tako čuje, kao i na 500l... ili sam to negde pročitao na forumu ne sećam se ni ja više. U međuvremnu je taj zvuk prestao da se čuje, čak i ja sad namerno negde kad probam da ga raskvačim uzbrdo ne čujem to, nekad čujem kad supruga ga uzmeo auto pa slušam spolja, kad ga čim krene odmah šalta u drugu čuje se malo raskvačivanje, ali nema onog kao na početku svakako to je prilično bilo čujno. Ne znam mislim da sam negde pisao, da je negde posle 10.000km to prestalo, sad sam na 35.000. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, djole81ar said:

Nisam tj. sad se i ne sećam da li sam negde usput pitao pa je bio odgovor da se to tako čuje, kao i na 500l... ili sam to negde pročitao na forumu ne sećam se ni ja više. U međuvremnu je taj zvuk prestao da se čuje, čak i ja sad namerno negde kad probam da ga raskvačim uzbrdo ne čujem to, nekad čujem kad supruga ga uzmeo auto pa slušam spolja, kad ga čim krene odmah šalta u drugu čuje se malo raskvačivanje, ali nema onog kao na početku svakako to je prilično bilo čujno. Ne znam mislim da sam negde pisao, da je negde posle 10.000km to prestalo, sad sam na 35.000. 

Ja sam prešao blizu 28k km i kod mene se to i dalje povremeno čuje, ali samo kad agresivno prelazim iz prve u drugu, dakle uz solidnu turažu i uz brzo šaltanje. Ne mogu reći da mene to nešto naročito smeta, ali ne bih volio da je u pitanju kvar koji će krenuti da se pogoršava. Jako si ti to dobro opisao, zaista je osjećaj kao da izbacujem iz prve bez kvačila, mada je kvačilo sigurno do kraja pritisnuto. Baš moram da pitam i u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...