Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Christabell

Fiat Nuova Tipo - produžena garancija

Recommended Posts

@Christabell

 

Na osnovu priče sa produženom garancijom kad je 500L u pitanju, tu je reč ustvari o kupovini jednog od servisnih ugovora, gde se može birati koliko još km odnosno godina važi garancija. Ne znam jesu li vas kao kupce Tipa to ''častili'', ili ste posebno plaćali? Svakako, trajanje garancije mora biti jasno napisano.

 

Baci pogled na temu oko produženja garancije kad je 500L u pitanju:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64655-fiat-500l-produženje-garancije/&do=findComment&comment=1439498

Od tog posta, pa možeš i sve pre njega napisano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ništa posebno plaćala, nego za Tipo Street je za vreme Sajma (kad sam ga naručila), bila ta ponuda da se dobija 4 godina garancije. I kad sam ga preuzimala u Stojanovu, rekoše mi da je 4 godina garancije i da treba da ga donosim na servis na svakih 1 god/20k km, ali sad ne vidim nigde u papirima to da piše 4 god. Pa sam mislila da li su oni to vezali možda za broj šasije ili treba da odem da insistiram da mi daju papir...

Evo npr jedna od reklama iz tog doba....

Screenshot_20190326-133639_Samsung Internet.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Christabell

 

Da, bilo je to i na Forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/73964-fiat-novi-tipo-mišljenje-iskustva-saveti/&do=findComment&comment=1486898

 

Ok, onda bih nazvao sutra Stojanov, objasnio da je auto kupljen u sklopu prodajne akcije i pitao gde piše da je garancija na vozilo 4 godine.

Možda i @GULIVER (iz Stojanova) vidi ovu notifikaciju, pa se uključi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano je za VIN. To su većini, a i meni dali gratis prilikom kupovine. Nisam tražio produženu  garanciju,  nemam pismeno ništa. Pitao sam za to u februaru na servisu. 4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer je dobio za 500l tu produženu garanciju 2+3 god. Poseban papir od Fiata gde piše šta podrazumeva ta produžena garancija,za mehaničke delove,električne. Baš detaljno piše i navodi se delovi trapa,motora .U suštini skoro sve je pokriveno garancijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sto je napisao dach@, ja sam dobio produzenu garanciju 5 god/75k km  za 500L i dobio sam papir kao ugovor,potpisao ja, potpisali oni i to je to. Desilo mi se da kad je proslo 2 god i kad sam otisao na servis da mi je ova sto radi rekla da mi je istekao garantni rok, nisu uneli u sistem taj papir. Doneo sam im na uvid, to su ubacili i rece mi da ga nosim sa sobom tj da ga imam u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm..pitanje... kakva je to garancija 5godina ili 75K km ? :blink: Jel to na osnovnu garanciju ili....? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Bilo je da se doplati 3, 4 i 5 god i kilometraza cini mi  se 75, 100,125k km. Obzirom da sam ja dobio tad produzenje garancije od Fiata kao poklon  zbog nekih problema sa motorom, oni su na osnovu moje tadasnje godisnje kilometraze odlucili da mi poklone 75k km. Tada sam u prve 3 god godisnje prelazio prosecno 12k km,sad oko 25k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

Aha, znaci osnovna od 2 + doplata od 3-5 god ako sam dobro razumeo (5-7g garancije ukupno). Nego mi bilo cudno, ko jos daje garanciju 5g ili 75k km mislim ajd uglavnom bude 100.000 km ali ovo..
Mislim da je neko davno pisao za garanciju za novi Bravo da je bila neka sumanuta, dal 300.000-500.000 km za ali ne mogu da se setim.

Ah evo je:
https://www.caradisiac.com/Une-garantie-de-5-ans-ou-500-000-km-sur-la-Fiat-Bravo-19382.htm

 

Untitled.png

Tako da ova prodizena zvuci lepo ali...bre garancija u Jevropi i kod nas...

 

 

Edited by Ivan
Sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 Ne ne, nisi me razumeo. Ukupno 3, 4 i 5 god. Odnosno 2 god osnovna plus 1,2 ili 3 god dopunska. Pa iskreno velika vecina ljudi ne prelazi vise od 15k km godisnje. 5god x 15k km to je 75k km... Pa sad ti izaberez sta ti odgovara, mislim da je 5god i 125k km bilo oko 450eur ( ako se ne varam). Meni se otprilike taman poklopilo, sledece godine cubimati 5 god i 75 000km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9 Aha, kapiram. Pa ok je to, ali u poredjenju sa preko, mogu da se potrude malo vise. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Christabell

Kad sam kupio 500L dobio sam garanciju na 5 godina ili 200 000 km!

To je presudilo da uzmem bas ovaj model.

 

https://autoblog.rs/blog/auto/domace-trziste/2016/07/11/fiat-500l-akcija-garancija-5-godina-200.000-km

 

Takodje nisam dobio nikakvu posebnu potvrdu. Nedavno kad sam radio redovan servis, pitao sam za tu produzenu garanciju- Ukucali br.sasije u sistem i rekli da mu garancija vazi do 2021.! ;)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.8.2019. at 7:31 PM, neshaoct said:

@Christabell

 

Da, bilo je to i na Forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/73964-fiat-novi-tipo-mišljenje-iskustva-saveti/&do=findComment&comment=1486898

 

Ok, onda bih nazvao sutra Stojanov, objasnio da je auto kupljen u sklopu prodajne akcije i pitao gde piše da je garancija na vozilo 4 godine.

Možda i @GULIVER (iz Stojanova) vidi ovu notifikaciju, pa se uključi...

Pozdrav svima, 

ovo se tiče prodaje vozila, ja sam u postprodaji. Svakako pozovete svog dilera gde ste kupili kola izdiktirajte VIN broj i dobićete odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo detalja oko garancije, kod mene 4 godine na sve ove komponente sa slike plus elektroniku LED farova na boju I koroziju je 5 I 8 koliko sam zapamtio, plus što se nakon 4 godine garancija može produžavati do 8 godine starosti vozila, u te detalje nisam ulazio. Uz garanciju imam pomoć na putu u Srbiji I inostranstvu.

gar01.jpg

gar02.jpg gar03.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server / prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, knezevic76 said:

plus što se nakon 4 godine garancija može produžavati do 8 godine starosti vozila

Ovo je zaista odlicno... Kad pomislis da neko uzme kredu na 7g i da mu auto moze biti u garanciji svo to vreme, cak i preko... Ofc to sve vuce kintu sa sobom, ali ko hoce auto dugo da zadrzi, fina opcija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

...plus što se nakon 4 godine garancija može produžavati do 8 godine starosti vozila, u te detalje nisam ulazio.

Uz malu napomenu da se, u slučaju uplaćivanja za produžetak garancije, to mora uraditi pre isteka osnovne garancije. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

Evo malo detalja oko garancije, kod mene 4 godine na sve ove komponente sa slike plus elektroniku LED farova na boju I koroziju je 5 I 8 koliko sam zapamtio, plus što se nakon 4 godine garancija može produžavati do 8 godine starosti vozila, u te detalje nisam ulazio. Uz garanciju imam pomoć na putu u Srbiji I inostranstvu.

gar01.jpg

gar02.jpg gar03.jpg

Duža garancija na koroziju nego za Hyundai i Kiu ... Ipak je to Fiat :) Kako je to kod Fiata uradjeno u odnosu na neke koji daju 12 godina garanciju na koroziju, Fiat bi slobodno mogao da da 18 godina  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

to mora uraditi pre isteka osnovne garancije. :thumbup: 

Znaci da uplatis da imam garanciju, jasno? Necu auto van garantnog roka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...