Jump to content
FAS Goran
radoznali

Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - cena održavanja?

Recommended Posts

Sta kukate, iridijumske svecice za 1368 ccm turbake po fabrici idu na 20.000 km :D. Pri cemu su dosta skuplje, recimo fabricka preporuka je NGK, model IKR9J8 Iridium Laser, komplet je oko 60 EUR van ovlascenih. Kod njih sigurno 70-80 EUR. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen drugi mali servis u sopstvenoj garaži,ulje wolf 5w40c3 4lit 2600,filter ulja purflux 980,vazduh comline 1080,klima comline 450. Sve kupljeno u Gazeli,opušteno uradjeno za 45min.Batalio sam garanciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto na drugoj temi vidim da pitas za odrzavanje van mreze ovlascenih - imas moje iskustvo kod Gorana od pre 2 meseca.

U pitanju je doduse 1.4 MultiAir Turbo, ali je dosta stvari iste ili slicne cene.

Ulje Shell Helix HX-7 ECT je bilo 1.100 din/l, svi filteri oko 2.400 din i ruke 3000 din (sa klupskim popustom 2.400 din).

Racunaj negde oko 70+ EUR, detalji ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38283-veliki-i-mali-servis-za-stila-nuova-bravo/&do=findComment&comment=1663193

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jim9

 

Ja ću definitivno da se prebacim u privatni servis, ovlašteni je postao baš pretjerano skup. Neki dan sam mijenjao disk pločice i dijelovi+ruke su me izašli 100€ i to su još bile zamjenske pločice, originalne Fiatove bi bile 110€ samo pločice bez cijene rada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji sada neko od proverenih auto delova da radi on line da može da se poruči sve za mali servis? I to će još malo da se približi, a ne planiram u ovlašćeni, a nešto po lokalu nisam siguran da uzimam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je Beo-car imao odabir delova za mali i veliki servis onako djuture za fiat/alfa/lancia automobile. ono sto sam ja iskusio je da mi je kigla kupljena kod njih crkla ravno posle 1g i par meseci (poznata marka), dok su druge ugradjene u AS 'Djole' kotrljaju vec 3 godine skoro bez zamora.

 

I Euro007 sa kojim imamo popuste i saradnju moze da obezbedi delove mislim (ima u podforumu clanske pogodnosti).

 

Ako mene pitas, uzmi delove kod tvog majstora jer ako je nesto neispravno, kod njega sve resavas, a u suprotnom trazis i zamenski deo, juris reklamaciju, drndanje...

 

Drugo je ako radis u svojoj reziji.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene posle dužeg vremena. Cena servisa u Stojanovu je 14250 RSD, cena od juče, filteri, ruke, ulje. Ja ću najverovatnije da sačekam istek garancije pa tutanj. E, a što se tiče registracije tu je zob lepo poskupela, laganih 32500 RSD, sa svim mogućim troškovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine, tj. 2022. u maju, tada sam imao Tipa 1.4 95KS:

- registracija sa tehničkim u AMSS je bila 29.500 rsd (23.500 papirići i osiguranje + 6.000 tehnički)

- drugi redovni servis u AK Kompresor je bio 13.000 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prošle godine (2019 godište auto) bila nešto oko 27-28.000  registracija sa tehničkim. Servis dal oko 12-13... Ove godine puni četvrtu i ne planiram više u ovlašćeni, velika razlika u ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/21/2023 at 7:12 AM, Zakeralo said:

E, a što se tiče registracije tu je zob lepo poskupela, laganih 32500 RSD, sa svim mogućim troškovima

Ako si u prvom premijskom stepenu, neko te je sitno rebnuo.

Osiguranje je ipak na kraju poskupelo (posle onog poskupljenja i vracanja proslog leta), tako da je sada u prvom stepenu, za tu snagu, nepunih 14.000 din. Ostale dazbine za to godiste su oko 10.000 din, tako da to izadje cca 23.500 din. Na to dodati tehnicki (5.000-6.000 din), sve preko je placanje nekom posredniku. Opet kazem, ako je u pitanju prvi premijski stepen.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,, evo sveže informacije o ceni prvog redovnog servisa za fiat tipo 1.4  95 ks .

Svi filteri i ulje shell 5w40 c3, kontrola raznoraznih stavki....... 18240 din  sa popustom u februaru na ruke i delove izašlo 16950 din....  

Ak Kompresor servis.

Edited by pile_sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je to cena sa tehnickim verovatno, a njemu bez.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...