Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Mračko

Fiat Nuova Tipo - ugradnja Zedera ili Šape?

Recommended Posts

Pozdrav svima, ja sam se posle godinu ipo dana razmišljanja i skupljanja dodatnih para za lounge paket konačno odlučila za Fiat Tipo HB i čekam isporuku.

Da li može neko od vas da mi kaze da li je tačno da  nije dozvoljena ugradnja šape ili zedera u nov Fiat i da se ugradnjom istog gubi garancija?

Da li je alarm jedina opcija? 

Svakako cu uplatiti kasko al ne zelim da mi auto stoji tako na parkingu bez ičega.

 

Ako sam promasila temu za ovo pitanje iskreno se izvinjavam. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mračko opustite se, Koji God da kupite mozete imati takve misli, a I tako nesto se Desiti, auto ko auto, stvar ko stvar... Svako da kupovina novog moze imati I ima svoje neke peripetije, Ali svako svi se nadamo manjim. Neko nagrabusi I sa polovnim, neko I sa novim, sta da se radi... Za pohvalu svakako brzo resavanje problema kod kolege, sta li je menjano kad je tako brzo reseno I uradjeno. Jos jedno pitanje na koji broj se zove fiat call centar ako zatreba?

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, djole81ar said:

Jos jedno pitanje na koji broj se zove fiat call centar ako zatreba?

Sve oko garancije, pa i broj call centra imate ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70329-fiat-garancija-usluge/

 

1 hour ago, Mračko said:

Da li može neko od vas da mi kaze da li je tačno da  nije dozvoljena ugradnja šape ili zedera u nov Fiat i da se ugradnjom istog gubi garancija?

Gubi se garancija, ali na taj sklop, ne na ceo auto.

Drugim rečima, ako se bilo šta dogodi sa letvom volana (verovatno će oni to zvati ''kompletan upravljački mehanizam''), nemate pravo pozivanja na garanciju. Npr. ako letva ''prolupa'', ili se pojavi bilo kakav luft, ili se budete nekada požalili na bilo šta oko volana u toku trajanja garantnog perioda - čim vide prepravku gotovo je sa garancijom.

Ali, gubljenjem garancije na tom sklopu ne znači da je i dalje nemate na menjač, motor...pa sve do boje i laka.

 

Mislim da nema potrebe stavljati bilo šta kad će auto već imati kasko. Kasko je bolji od najboljeg alarma, bolji od najbolje mehaničke zaštite. :thumbup: 

Ako se ne daj Bože dogodi krađa - posle 30 dana dobijate na ruke osiguranu sumu (napisana u kasko polisi) minus pad vrednosti auta od dana zaključenja polise do dana krađe.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mračko

Ja sam jedan od onih koji je platio taj alarm. Izašlo me je nerealnih 300E. Kao što je naveo kolega gore ne dozvoljavaju bilo kakvu intervenciju na stubu volana, a verovatno i elektrike pod njihovim rezonom kršenja uslova garancije. Ono što boli u celoj toj priči je to što je to običan alarm i ništa više. Recimo, za taj novac se u paketu Šapa sistema može dobiti uz samu šapu (klin), OBD i satelitsko praćenje ili alarm i skriveni prekidač...Kasko, je naravno pre svega toga, podrazumevano.

Edited by Mix74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...