Jump to content
FAS Goran
n1k

Fiat Nuova Tipo - kvačilo

Recommended Posts

Shvatam, i u pravu si, naravno da se ne može unapred znati šta može zadesiti auto i vozača, čak ni na osnovu poznate istorije.

 

Neka nada je da suštinski jedna mana može da povlači određeni broj budućih drugih mana i kvarova, pa u preseku nekoliko poznatih koje su se ispoljile može da se nađe koja je potencijalna sledeća glavobolja - ako se ne sanira sve propisno i na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, McSteel said:

pa u preseku nekoliko poznatih koje su se ispoljile može da se nađe koja je potencijalna sledeća glavobolja - ako se ne sanira sve propisno i na vreme.

Ovo si verovanto u pravu pošto mi je par meseci pre toga crklo nešto na računaru, ne znam šta, elektroničar je premošćavao.... al me isto tj. ženu ostavio, vergla i neće, kampanjola i vuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preuzeo auto. Dobra stvar je da je sve zavrseno iznenadjujuce brzo, novo kvacilo hvata skoro odma po podizanju papucice, staro je hvatalo veoma visoko i cini mi se bilo malo tvrdje. Nisam morao nista da platim. Losa stvar je sto imam ostecenja na braniku kada je slep majstor vadio cep i zavrtao kuku.

 

cep Tipo.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi dragi prijatelji kao da nikad niste kupovali ništa novo , što vam je crklo za dan, mesec, godinu, u garantnom roku? Evo vam pozitivne priče. (na kraju, u roku od 24h rešene) Stres sigurno jeste velik, ali je sve ispravljeno, osim ludaka koji kopa, da izvuče poklopac! Ko misli da je ovo najstrašnije, nek googla problem za najpouzdaniji i prodavaniji brend u EU. (VW 1.4 TSI problems)

 

@Mračko

Što bi ti stavljao bilo šta od toga kad ni osiguravajuće kuće to ne traže kod kasko osiguranja za ovo vozilo? Tvoj izbor, ali čemu? Osiguraš ga od krađe i to je to.

 

 

Edited by neshaoct
popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjan je set kvacila. Broj call centra je upisan na suncobranu sa unutrasnje strane 0800342800. Inace prijavio sam ovog kopaca cepova pa cemo videti da li ce sanirati ostecenja. Vozikam se sad malo po gradu i definitivno mi se vise svidja novo kvacilo. Nadam se da nije ponovo neki skart. Na predhodnom autu, fiat brava 1.2, originalno kvacilo se raspalo posle 17 godina gradske voznje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, n1k said:

Losa stvar je sto imam ostecenja na braniku kada je slep majstor vadio cep i zavrtao kuku.

Pa ovo je prosto da covek ne poveruje... Cep ima prorez u kom se oslobadja osigurac, a strucnjak je pokusavao verovatno srafcigerom da kopa maltene sa svih strana cepa.

Bitno je da je ono komplikovanije i skuplje reseno kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode kvačilo na ravno 50k tj. nadam se da je kvačilo.

Odjednom na semaforu neće u brzinu, kvačilo postalo drugačije na osecaj. Kad ugasim auto ubacuje normalno, kad je upaljen jedva do pola se meda ručica. Ubacim nekako u prvu i dovukoh se kući, čekam šlep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je cilindar kvacila, u tom slucaju trosak od par hiljada dinara. Nista strasno, ako je to u pitanju.

Cisto sumnjam da je na tako maloj kilometrazi nesto do samog kvacila u pitanju. Pa jos OEM. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuga i sramota za kvalitet prethodnog dela menjanog seta...Luk bi trebao biti ok, bar po mom iskustvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se i na mnogo skupljim autima. Jedna serija HY Tucsona prethodnog modela je imala problem sa automatskim menjacem. E sad zamislite da kupite auto od ~40k eura (tada) i da vam auto samo stane, zaglavi menjac. A onda cekate opravku tj zamenu menjaca mesecima. Prosto i jednostavno, DESAVA SE.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, knezevic76 said:

Na benzinci kad ode kvačilo na 50000km je sramota

Послато са 2203129G помоћу Тапатока
 

jbg, dešava se :(

 

Mislim da je FIAT generalno preuzeo "treća" tržišta, J. Amerika, pre svega i zemlje trećeg sveta, među kojima smo i mi.

Nema tu potrebe za nekom većom kontrolom, jeftino, na oko dopadljivo, moderno i radi, dok radi. 

Baš nešto gledam cene novih automobila, najpovoljniji je Stelantis, kako god okreneš. Dobra podrška u Evropi, verovatno da nije loše ni u J. Amerci i to je to.

Verovatno, ako bi se pogledala statistika, u odnosu na ukupno prodat broj vozila, nisu ništa posebno ni bolji ni gori.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije istina za treca trzista i to po pitanju kvaliteta, prosto se desava. Setite se koliko BMW, VW, Audi i ostali premium brendovi imaju opoziva... Fiat je nista, radio sam u istom i imam dosta informacija..

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...