Jump to content
FAS Goran
Cvejka1433

Fiat Punto mk.2a - naknadna ugradnja elektropodesivih retrovizora

Recommended Posts

Pozdrav, ovo je moj prvi post na FL Forumu, nadam se da je na pravom mestu.

Kupio sam Puntica 1.2 16v sporting pre 2 nedelje. Poceo sam sa malim radovima enterijera, i odatle mi i ova ideja. Zanima me da li se u punto mk2a mogu ugraditi elektricni retrovizori, tjst podesivi sa tasterima umesto onim rucicama na stubovima sto izgleda dosta ruzno a i ne radi kod mene. Trenutno nisam u mogucnosti da slikam ista jer Puntic nije kod mene vec u selu, za vikend ga vracam pa ce biti. :)

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem se za ovo, bas sam gledao na oglasima i nasao elektricne retrovizore, sa bratom cu pokusati da uradim posto se on razume u elektrotehniku pa javljam ;)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cvejka1433 novi Elektropodesivi sa grejačima su ti 1.900 po komadu. E sad ako planiraš da razvlačiš instalaciju najbolje da nađeš neku sa otpada i da samo ubaciš kod sebe i naravno treba ti kod ručne druga plastika sa tasterom za pokretanje u 4 smera i plus ispod taster za levi i desni retrovizor. 

 

I naravno na onom delu gde su visokotonci trebaće ti 2 plastike bez one izbočine za ručno štelovanje koje sada imaš. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic ajde ako ti nije problem baci link ili napisi na koji sajt su 1900, posto gledam polovni oko 15e po komadu
A sto se tice onog dzojstika moze da ga stavi bilo gde, moze po fabrici a moze i ako nadje bolje mesto, sema je ista :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshShomy

http://www.gbg-lucas.rs/

 

Samo će ti biti problem da ih dobiješ jer im telefon konstantni zvoni, ulaze mušterije pa su uvek u haosu. Imas ih na 3 lokacije u Bg. Meni najbliže prekoputa Metroa na Vidikovcu, pored Fordovog Grand motorsa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam razmisljao da ugradim po fabrickom pored rucne, a elektropodesive retrovizore sa grejacima sam nasao kod Nese i Pedje na autootpadu u Indjiji za 1000 dinara otprilike. Valjda cu se snaci sa time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cvejka1433 gledaš samo da ti ne pošalju pogrešne. Imas obicne električne i električne sa grejačima, ovi drugi ti imaju 2 žice više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu i sam otici do njihovog auto otpada nije mi problem, tamo cu videti i gledati da uzmem iste boje ko i moj pa da povezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma boja tu nije bitna, skineš poklopac sa svog pa staviš na taj drugi, minut posla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, MiloshShomy said:

@Axic mozda se na njegove stare ne skida poklopac?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Na svim se skida koliko se sećam, samo žabice drže taj poklopac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic ima dve verzije, na jednim se skida na drugim ne
3c97293b23e9b8ba9ece5a9ef902cc7d.jpgc315a47d12946981ec3a3bbecab4ab0f.jpg7946712449dd98d575438709fa6ef5c7.jpg2e5cc36053e88ca3656df6b41b3a618c.jpg
Ovaj ofarbani je elektricni ali je bio crn kao i ovaj mehanicki. Nema pravila na koji se skida, ima i mehanicki na kojima moze da se skine plastika, ali mislim da na sve elektricne moze da se skine plastika, dok mehanicki zavisi od srece :D

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshShomy ili zavisi od toga da li je aftermarker nov retrovizor ili pak ako je polovan sa kojom opremom je bio Punto sa kog je skinut polovan retrovizor. Uglavnom su HLX i Sporting dolazili sa retrovizorima u boji karoserije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic ko ce ga znati, svasta je ugradjivao fiat :D
Inace juce sam ugradio el retrovitore, sve sljaka kao fabrika, i dosta su brzi motorcici, brzi od stilovog

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...