Jump to content
FAS Goran
danijel55

Lancia Nuova Delta 1.6 MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Pozdrav.

Problem delta 1.6mjet 120ks,ovaj zvuk u klipu. Do cega moze da bude? Vec bi bila u servisu, ali drugaru je auto ovih dana preko potreban. 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
naslov / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to lici na turbinu ali moze da bude i neko crevo, rupica, dihtung pa da vara, pogotovo sa snimka. Skini creva i proveri da li.ima lufta turbina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili mozda jos bolje receno krkljanje. Dal moze da bude do egr? 

Ako ima značaja 4600km prešla od servisa, ulje nije pipnula. 

Uglavnom ide kod majstora cim pre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista. Isti zvuk sam imao na Bravu a isao je normalno. Cak i posle zamene turbine ( zbog drugog razloga) je isti taj zvuk bio. 

Proveriti na dijagnostici u 4oj na 1500 obrtaja pun gas do ~4000, pratiti samo pritisak ako se poklapa sve je ok. 

To mi vise deluje kao neki blow off, jer cini mi se da slican zvuk ima i na 2.0 ( isti motori). 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu pogledace mehanicar. Proveriti pritisak i to je to. Ako nadju problem, a da nije turbina bice napisano ovde. 

U sustini ako je do turbine, a pritisak ok i ne troši ulje mislim da nece nista dirati, jer ionako planira da za godinu dana, promeni deltu, ako ne i pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlozio je mehanicar sto mu odrzava deltu,kaze sa Tomicem saradjuje i on sredjuje,drugar otera auto kod njega i to je to.
Inace bice delta ako ne za par meseci ,za godinu dana na oglasima.Kad se turbo odradi,uradio joj je  poliranje ,bukvalno bez ulaganja.Razlog prodaje 1.6 slabasan je to motor za nju,hteo da ugradi multimediju nigde nije nasao da to izgleda fabrika,a da ne mora da narucuje od preko,planira i drugo dete pa nema mesta :D Verovatno e90 touring.Inace sam ga savetovao za twin turbo,al se plasio 2 turbine :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad u delti nema mesta za jos jedno bebce od 4kg i nosiljku u e90 ce sigurno da ima i za vrtic Gde ode ovaj svet vise..

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre rekao da je ovo do nekog creva bilo, ali ako je majstor rekao da je turbina...

 

Inače, ajde da priznamo da je 1.6 slabašan, ali ova priča s drugim detetom malo ne drži vodu jer je meni sa dva odrasla bila više nego dovoljna. Jednostavno, oće čovek švabu i to je... šta ima da se pravda. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, danijel55 said:

Al zanimljiva stvar danas tog zvuka nije bilo. 

Rekoh ti da nije. Ubacite u 4tu i izmerite pritiske, od 1500 obrtaja do 4000 ako se slaze i ne trosi ulje, gas samo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Creva su dobra. Da je do creva non stop bi imao taj zvuk i verovatno auto bi isao pa nikako. Svakako bice proveren i pritisak turba.

Pre ce biti tu da glavi geometrija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...