Jump to content
FAS Goran
vandu

Alfa Romeo Giulietta - vibracije pri ubrzanju

Recommended Posts

Samo da javim, nisam stigao ranije, korona, 5G, posao, vanzemaljci... 

Problem NESTAO zamenom guma. Stavio zimske, i to Viking, nema se za bolje. Balansirane na običnoj mašini... 

E sad, postoje dva moguća objašnjenja... Jasno je meni šta se kod nas i kako prodaje... Jer kad je počela priča, već je bilo kasno leto. I vrlo je moguće da to što je ostalo na lageru, zapravo škart, i oni (kemoimpex) u ovom slučaju, ugrađuju to što imaju. Jer na moje su oči nalepili one nalepnice nazad na hancook gume koje sam ja već provozao, i vratili ih nazad u prodaju. Vrlo je moguće da su i ove Michelin na isti način završile kod mene. Drugo objašnjenje je da trešenje počinje kad se auto zagreje, tj. bolje reći kad se gume zagreju, i da tad dobijaju neku deformaciju jer nisu dobro napravljene u samom procesu proizvodnje. 

Sve u svemu, postavlja se i pitanje, da li sad imam pravo na reklamaciju, jer imam nepobitan dokaz da druge gume ne prave problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je za reklamaciju validan izvestaj sa Huntera, znaci morao bi da pokaze prevelike one sile kod "road force" testa...

Auto je izuzetno osetljiv na sve zivo, ja sam promenio ukupno 5 setova guma kroz 3 seta felni, i sve kombinacije su tresle u nekom momentu...

Klunk zvukovi nisu povezani sa tresenjem. A ako vibracije ne prestaju otpustanjem gasa onda nisu ni poluosovine. Mada tu bude svakakvih varijacija.

Glavcine, lezajevi, diskovi mogu da budu uzrok al najcesce su felne i gume...

Trenutno imam scenario da cak ni Hunter road force ne detektuje nista na tocku, a trese mi volan, dok sa drugim tockovima, ne...

Mukotrpno bas...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao i Bravo, bukvalno mogu da kažem kada su mi gume na 2,2 a kada na 2,4 bara, samo na 2,3 ide kako treba... Isti auto... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neko da pojasni "Hunter"?

To je brend, a ne vrsta mašina, dakle pretpostavljam da postoji negde neka posebna, gde?

U kom servisu - tačno. I Kemoimpex ima nekoliko radnji, da li baš svaka, ili neka posebno, neki majstor posebno?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@luka3rd

 

Ukratko>

 

 

Neke radnje koje imaju Hunter:

 

AS UNO

 

Coning

 

Ako su gume defektne (nove), njihov izveštaj (sa Hunter mašine) je legitiman kao reklamacija.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

@luka3rd

 

Ukratko>

 

 

Neke radnje koje imaju Hunter:

 

AS UNO

 

Coning

 

Ako su gume defektne (nove), njihov izveštaj (sa Hunter mašine) je legitiman kao reklamacija.

Hvala! Nazvaću ih. 

A neka preporuka, ko je pedantan? 

Poslednji put sam menjao u Mađarskoj, obrusi malo gumu, sastruže đubre sa felne, lepo namaže rub... Da traje! 

Moja iskustva ovde, samo je nabaci na točak, i aj zdravo... Novo je! Držaće! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, luka3rd said:

A neka preporuka, ko je pedantan? 

Ja sam radio u Coningu, zadovoljan. Ako ti treba izvestaj, naglasis (ako su gume lose). 

 

Za Uno je nekoliko kolega kod njih montiralo gume i nemaju zamerki. Da li su radili Hunter, to ne znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Ja sam radio u Coningu, zadovoljan. Ako ti treba izvestaj, naglasis (ako su gume lose). 

 

Za Uno je nekoliko kolega kod njih montiralo gume i nemaju zamerki. Da li su radili Hunter, to ne znam. 

Hvala puno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, luka3rd said:

Poslednji put sam menjao u Mađarskoj, obrusi malo gumu, sastruže đubre sa felne, lepo namaže rub... Da traje! 

Zanimljivo. Meni je jedino ispravno balansiranje bez Huntera, obavljeno u Madjarskoj :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...