Jump to content
FAS Goran
faketaxi

Fiat Grande Punto 1.3 MJet / 1.9 MJet - čudan zvuk ispod haube / iz motornog prostora

Recommended Posts

Pozdrav svima eto zanima me jedna stvar ludim vec 3 dana :/ Dakle imam fiat kao što sam napisao u nazivu međutim upalim ga i čuje se neko kvrckanje kod remena ne mogu odrediti što je to dali mi može netko pomoći? 

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor ili neko ko se razume :D Mora prvo da se skine kajs i proba bez njega, ako ne krcka, onda je nesto u pk krugu, roler, alternator, kompresor.. verovatno je do alternatora ali ne moze nista napamet i preko tastature.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/8/2020 at 10:10 AM, Zvezdo said:

Vodena pumpa?

Upravu si prijatelju vodena da .... Nažalost pukla je doista nezgodno i curilo je van tekućina sad mi je jasno sta je lupalo ... ali eto sva sreća imam frenda koji ima identičnu i sve tako da sl.tjedan če ju srediti .....Onda cu i slike staviti :) hvala svima na informacijama koje su pružali... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije skupa nova pumpa.  Ne stavljaj polovnu!  Ako već nisi zameni i PK kaiš i španer. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo. Vozim GP 1.3 multijet, zadnjih par dana sam primijetio nekakvo čudno zujanje kada je auto na kompresiji kad se spušta niz brdo.
To zujanje je nekako najbliže onom kao kad ne ubodeš aux kabal u telefon do kraja ..
Da li se neko slučajno susreo sa sličnim problemom?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preglasno je ovo da bi bio lanac, mislim da nije... Po zvuku bi rekao da je neka remenica,ima tu jos stvari koje bi mogle da budu, svakako proveri sto pre..

Za pad obrtaja i check engine je najsigurnija dijagnostika, sve ce tu da pise da ne lupamo bzvz. Recimo regulator pritiska goriva, maf... Itd.. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majko moja ali traktoriše! Ima taj mnooogo više od 150hiljada. 

Kao što Kolega werp 690 kaže lanac nije sigurno! Proveri vodenu pumpu i PK Španer.  Alternator mislim da nije. 

Što se greške tiče bez dijagnostike ništa ali na osnovu zvuka mnogo toga se je tu nakupilo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Radi se također o grande puntu 1.3 mjt., 2007. Što se tiče vožnje čini mi se da sve radi normalno,  ulje Selenia je dodano nedavno, no nakon par dana počeo je ispuštat neki ritmični jednoličan zvuk u pozadini otprilike kao "ckckck". Nebitno bio u vožnji ili da stoji u mjestu. Video istog; https://vimeo.com/523372767

 

Edited by ToniHr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdravljam drugari. Evo mene opet posle kraće pauze sa kvarovima. Elem pojavio mi se skoro problem sa nekim čudnim zvukom iz motornog dela pomislih kao i svako što bi da je turbo vrisnuo posto vozim GP 1.9 ali zvuk koji je sporan čuje se više sa leve strane e sad da ga opisem kao kad slovo ŠŠŠŠŠŠŠŠ pojačavaš pri dodavanju gasa podseca kao da metal o metal pri velikim obrtajima grebe a to se dešava kad opteretim auto odnosno kad krecem i kad je auto pod opterecenjem u leru je prica drugačija tek negde od 3 do 3500 rpm se cuje isti zvuk al ponavljam negde sa druge strane čini mi se. Pitanje je dal je neko imao sličnih problema ili bar nagovestaj šta bi moglo biti? Pozz.

 


 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, daca punto said:

a kao da metal o metal pri velikim obrtajima grebe

Turbo u kakvom je stanju, zna li se ? Da nije dobio luft u osovini pa šeta okolo. Drugo, to ŠŠŠŠ kada nabija pritisak može biti i da je negde mizerna pukotina na crevu pa vuče falš vazduh kada se dostiže određen pritisak u grani. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ISV_01 said:
Turbo u kakvom je stanju, zna li se ? Da nije dobio luft u osovini pa šeta okolo. Drugo, to ŠŠŠŠ kada nabija pritisak može biti i da je negde mizerna pukotina na crevu pa vuče falš vazduh kada se dostiže određen pritisak u grani. 

Pa sad turbina nije baš u zavidnom stanju al opet nije ni toliko možda loša cula se ali nije to bilo ništa strašno da kažeš malo je fijukala. Moraću da proverim sva ta creva od usisa i onako planiram da ih menjam sve u kompletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, daca punto said:

nije ni toliko možda loša cula se ali nije to bilo ništa strašno

Samo sam aludirao na nju zbog metalnog zvuka, zato mi prvo pada na pamet. Ako je luft u osovini, kada je skineš, videćeš koliko šeta. Ako je solidno - verovatno za remont. Creva proveri, možda su ok pa ih nema potrebe menjati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, ISV_01 said:
Samo sam aludirao na nju zbog metalnog zvuka, zato mi prvo pada na pamet. Ako je luft u osovini, kada je skineš, videćeš koliko šeta. Ako je solidno - verovatno za remont. Creva proveri, možda su ok pa ih nema potrebe menjati. 

Ima jedan video sam pronašao jako je sličan zvuk kao i kod mene doduše Fiat stilo je u pitanju

 

 

možda se zna šta je.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, daca punto said:

...možda se zna šta je.

Zna se, ali moraš da odeš do majstora da se vidi šta je od tih mogućih razloga, npr. :

- bušno neko od creva

- riknuo turbo

- riknuo dihtung na izduvnoj grani

- pukla izduvna grana

- puklo kućište filtera vazduha

 

Nije moguće da ti bilo ko ovako ''daljinski'' kaže jednu stvar bez da se pogleda auto. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako će ići kod majstora samo bih voleo da izbegnem baš ako mogu kvar turbine creva i ostalo cu valjda moći finansijski da podnesem.

 



 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daca punto

 

Voljenje ili ne...to neće promeniti ono što već postoji kao problem. :D

Forum ti je pomogao da saznaš šta sve može da bude (slažem se, nešto od toga je lakše, nešto je teže za džep)...ali tu se pomoć Foruma u konkretnom slučaju iscrpljuje (možemo samo da se vrtimo u krug 10 puta) - sad mora neko i uživo da pogleda. :thumbup: 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...