Jump to content
FAS Goran
PeleStilo

Fiat Stilo - tire pressure sensor fault

Recommended Posts

Pozdrav, nesto sam radio sa dijagnostikom i aktivirao sam senzor pritiska u gumama i posto nemam taj senzor kako mogu da ugasim gresku, a na dijagnostici sam probao da ugasim ali nece. U pitanju je Stilo 1.9 JTD 2002.

 

 

Edited by neshaoct
precizirao naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PeleStilo

 

Ne može da se deaktivira funkcija preko dijagnostike, kao što si je i aktivirao?

Dakle, ne da pokušavaš da obrišeš grešku, nego da deaktiviraš funkciju senzora u celosti (kao što je i bila ugašena dok se nisi igrao dijagnostikom)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PeleStilo

 

Pa, isto kako si je i aktivirao. :) 

Traži skraćenicu TPMS, i tamo gde si kliknuo da je aktiviraš, sad klikni da je deaktiviraš. Morala bi da postoji takva opcija, nisam uspeo brzom pretragom da pronađem na YT da je neko to okačio već.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, neshaoct said:

@PeleStilo

 

Pa, isto kako si je i aktivirao. :) 

Traži skraćenicu TPMS, i tamo gde si kliknuo da je aktiviraš, sad klikni da je deaktiviraš. Morala bi da postoji takva opcija, nisam uspeo brzom pretragom da pronađem na YT da je neko to okačio već.

U programu piše da sam deaktivirao ali na tabli stoji zuti trougao sa znakom uzvika u sredini, i piše tire pressure sensor failure I ta greska se upali kad upalim auto ili je na kontaktu tek posle 30-ak sekundi. Stanem mode i ono što piše nestane ali nastavi da sija lampica, i hvala Bogu ne smara u toku voznje kao što airbag nonstop pisti u toku voznje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici ne pokazuje nikakvu grešku, probao sam examinerom, delphi i elm i  dijagnostika kaže da greška ne postoji, sve je ispravno ali izlazi mi greška na bord, verovatno je ecu zaključao tpms, ne znam šta da radim, ili da skinem km sat i da odlemim sijalicu za tu grešku ili da uzmem novi ecu ali to mi se ne radi jer treba drugi kod, drugi ključ itd....

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PeleStilo

 

Ako dobro razumem:

na tvom autu je sve bilo ok, nije sijala greška za TPMS.

Onda si uzeo dijagnostiku da se igraš i aktivirao TPMS. Pošto ''hardvera'' za TPMS na tvom autu nema, a sam sistem (softver) je aktiviran, izašla ti je greška. Tu grešku si pokušao da obrišeš odgovarajućom dijagnostikom i nije htelo? Pokušao si Examinerom i nije htelo, ili si pokušao sa nekom drugom dijagnostikom?

Pošto nije htelo, deaktivirao si TPMS preko dijagnostike, ali i dalje stoji ta greška?

 

Ne znam kako Examinerom ne može da se obriše greška koju Stilo pokaže. To je njegova fabrička dijagnostika. Imaš kineske dijagnostike koje ne mogu da pristupe svim modulima, npr. mogu motorni komp i ne mogu ABS, ili mogu motorni i ABS ali ne mogu TPMS...ili mogu sve ali trebaju adapteri, ili...

 

Ako već imaš nekoga ko ima Examiner, sve radi samo i jedino na njemu. 

Examinerom ponovo aktiviraj TPMS. Examinerom onda obriši grešku. Examinerom onda opet deaktiviraj TPMS. Tako si radio i ne može?

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, mojom dijagnostikom sam aktivirao i posle deaktvirao ali greska je ostala, nemam bazu za tpms. Pokusacu ponovo sa examinerom sigurno ima ta opcija nego covek kod koga sam probao nije imao vremena da se pozabavi sa mnom.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...