Jump to content
FAS Goran
dellas

Youngtimer automobili

Recommended Posts

Po meni svaki pravi petrol head ili automobilski fan voli i postuje neke starije modele. Kazu ljudi ma nisi ti vozio nov auto tako nekome ko voli starije, evo ja vozim i nov i srednje star auto i jedan jangtajmer iz respekta prema njemu. A voleo bih i oldtimer kada bih imao mogucnosti za to. Vecina ljudi voli da ima samo sto moderniji i mladji auto i onda im oni stariji postanu "krsevi" na koje ni ne obracaju paznju uopste, ali to nisu ljubitelji pravi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Audi jaje želja neispunjena... Imao sam Škodu 110L, fiću i Ami 8 od oldtajmera. I W126 mi je želja..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jangtajmer je mozda i kategorija koja najvise donosi, moguce je to propisno odrzavati delova ima, sa druge strane u vecini slucajeva tu je i klima tempomat, gomila air bagova, moze i na more da se ide sa tim autom i da se bas uziva za sve pare. Oldtimer koji samo stoji u garazi i nije neko uzivanje po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, dellas said:

klima tempomat, gomila air bagova,

ova oprema u youngtimer-e?? :D moj 306 nema nista od ovoga… mozda neka Lancia Thema ili Opel Senator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj e39 ima sve to u jos puno toga :D 

Dobro 306 ima nesto drugo, a to je lezanje u krivini i podizanje na 3 tocka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je neka baba do 45 godina,posle toga je oldtajmer,a sto mladje to bolje,prosto receno:animier:

Totiju samo neka baba do 50 godina,al da je malo presla

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, francuz69 said:

Aj da preciziramo, sta je tacno po definiciji youngtimer?

Sirok pojam, mislim da ima raznih tumacenja. Kako ja to vidim, auto koji je star 15 ili 20+ godina ali ima “nesto”, to nesto moze biti i potencijal da postane Old timer. U kom smislu da postane old timer, da neki dobar i ocuvan promerak bude cenjen i da mami poglede.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2020 at 1:44 PM, dellas said:

Po meni svaki pravi petrol head ili automobilski fan voli i postuje neke starije modele...

Ja imam drugi problem, prakticno nemam nikakvo postovanje prema novim autima :D Bukvalno sutra da mi kazes da ces da me vodis u salon da izaberem nov auto, svi troskovi placeni, ne znam sta bih uzeo :D Mozda neki Caterham :D Ne znam da li bih uspeo da nabrojim 10 modela da bih uzeo u poslednjih 20 godina proizvodnje :D

 

Ljudi koji me poznaju znaju da volim aute i onda dolaze uvek da mi se pohvale sta su novo uzeli, a ja u fazonu ponestaje mi izgovora zasto da ne sednem u auto :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2020 at 7:07 PM, dellas said:

Sirok pojam, mislim da ima raznih tumacenja. Kako ja to vidim, auto koji je star 15 ili 20+ godina ali ima “nesto”, to nesto moze biti i potencijal da postane Old timer. U kom smislu da postane old timer, da neki dobar i ocuvan promerak bude cenjen i da mami poglede.

 

Meni je pravi youngtimer auto koji je u svoje vreme bio bas, bas pojava, mamio uzdahe, bio predmet zelja mnogih a sada ga imas u besprekornom stanju. Nije mi 'proper youngtimer' ako je les na tockovima pa makar to bio i M3. 

 

Iako se young i old timer generalno dele po godinama pa tako po zakonskim odredbama sada i Golf II moz' da bude oldtimer, meni licno i subjektivno nije to TO. Za proper oldtimer auto mora da bude suva mehanika i prilicno star. Meni je recimo granica moje godiste, sve starije je OLD a sve mladje od mene je YOUNG   :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je Audi jaje želja neispunjena... Imao sam Škodu 110L, fiću i Ami 8 od oldtajmera. I W126 mi je želja..

 
Ovaj je bio moj, još ga vidjam po nekad...fd292baad8d1953bb3ef5a5289a2b4bf.jpg

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dream car ....imaću ga kad tad!2.0 16v!

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2020 at 5:18 PM, totti said:

Ja bih nešto sa ovakvim foteljama emoji4.png

FB_IMG_1589548285182.jpg

 

Ja ovog gledam već duže vreme...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14490490/renault-safrane-v6-quadra

 

 

On 6/1/2020 at 9:30 AM, neshtry said:

Moj dream car ....imaću ga kad tad!2.0 16v!

 

 

Evo i tebi prav i zdrav primerak...:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16148117/audi-80-20

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuh što dobar Audi!!!Nije cena preterana ako je kao što kaže.
Meni ova tabla liči na R25 baccara,ali nisam skroz siguran

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

Meni ova tabla liči na R25 baccara,ali nisam skroz siguran

Pa Safrane je bio naslednik 25-ce :) . Pominjao sam negde da je matori vozio sluzbenu 25-cu polovinom osamdesetih - avion u svoje vreme, kao dete sve nogama u gu*icu kada me provoza :D .

Verovatno sam jedini - ali meni su ovi enterijeri 10 puta lepsi od savremenih. Modernih i pociscenih od svih dugmica, sa ekrancinama, ciji se dizajn svodi na kockasti ekran i gde isti sto manje smeta...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni danas se ne bi požalio

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prodaju Mercedes S kabriolet i karavan (W126)

 

210479-mercedes sec 02.jpg

 

Na RM Sotheby's aukciji u Arizoni će na prodaju biti ponuđeni i zanimljivi primerci Mercedesa S klase iz serije W126.

Prvi je kabriolet baziran na modelu 560 SEC Coupe iz 1986. godine. Za konverziju se pobrinuo Straman, a dolazi u Diamond Blue metalik boji i sa Palomino kožnim enterijerom. Pokreće ga 5.5 V8 motor sa 241KS, u paru sa 4-stepenim automatikom.

 

210480-mercedes sec 01.jpg

 

Automobil je do sada prešao 48.280 km a očekuje se da će biti prodat za 40.000-50.000 dolara.

Tu je i 1990. Mercedes 560 TEL Estate, dakle karavan verzija na bazi S klase iz serije W126.

 

mercedes tel 03.jpg

 

Za konverzuiju u karavan se pobrinula firma Caro, pri čemu je automobil u Pearl Black metalik boji i sa crnim kožnim enterijerom.

 

mercedes tel 02.jpg

 

Pod haubom je 5.5 V8 agregat sa 304KS, u kombinaciji sa 4-stepenim automatskim menjačem.

 

mercedes tel 01.jpg

 

Očekuje se da će novi vlasnik za njega izdvojiti 30.000-40.000 dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...