Jump to content
FAS Goran
Duki 91

Lancia Lybra LX 1.8 2003

Recommended Posts

Pozdrav forumasima! Dugo me nije bilo,sada cu da se reaktiviram sto se tice kluba i foruma.

 

Pre nekoliko dana pojacao sam vozni park modelom iz naslova teme. Radi se o Libri limuzini sa 1.8 motorom, 2003 godiste u LX opremi. Auto je pre kupovine majstor detaljno pregledao i utvrdio da je shodno godinama u korektnom stanju sto se tice mehanickog i limarijskog dela. Na satu je u trenutku kupovine stajalo nesto preko 128.000km sto nije nemoguce prema stanju enterijera. Ima estetskih ulaganja najvise u pogledu sitnih ogrebotina, nista cudno, auto nije nov. Autom sam prezadovoljan po svim parametrima. Izuzetno je udoban, tih. U voznji nista ne skripi, ne krcka, ne lupa. Na trapu je maksimalno utegnut, majstor i je i to proverio. Na autoputu pri brzini 120-130km/h po bordu potrosnja je 7L, u gradu oko 11L. Ostaje jos da vidim na magistralnom putu. Motor je izuzetno tih, odlicno vuce i lepo nosi auto. Menjac precizan.

 

Zaista je pravo uzivanje u voznji, pozicija sedenja, sedista, pogotovo sto sam do skoro vozio punta kojeg sam dao ocu da vozi. Za svoje godiste auto je izuzetno opremljen, enterijer alkantara, kozni mf volan, kozna rucica menjaca, dvozonska klima koja odlicno radi, cd sarzer, prijatno ambijentalno osvetljenje, veliki prtljaznik, odlicno ozvucenje (nije Bose) itd. Ima jako lepo zeleno osvetljenje enterijera sto nocu dolazi do izrazaja. Nocu se primecuje da se osvetljava prostor ispod vrata. Retrovizori su skroz elektricno podesavaju, imaju mogucnost elektricnog zatvaranja. Zaista mnostvo opreme. Uz auto dobio sam dva kljuca skakavca, servisnu knjigu i kompletnu istoriju odrzavanja.

 

U narednom periodu ocekuje me veliki i mali servis, zamena auspuha koji je odradio svoje kao i nabavka alu felni, letnjih guma i dalje estetsko sredjivanje kako bi je doveo u sto bolje stanje. Za sada imam nekoliko slika, uskoro ce biti jos.

 

IMG_20200513_154312.jpg IMG_20200513_154249.jpg IMG_20200513_154216.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Duki 91

 

Kad je već takav auto u pitanju, greota ne unaprediti joj točkove :) ...ako to bude došlo u prvi plan, ja bih jurio ovakve:

 

felne lybra 1.jpg

 

Koliko vidim na oglasima, trebalo bi da set bude oko 150 evra...pa, kad već ne traži pare za nešto drugo, onda nek' dobije felne. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa libra. Da te lepo i sluzi! 

Evo ti jednog oglasa za felne odavde sa foruma. Ja sam takve jurio kada sam vozio libru. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct , @Dale , @Shomy87 Hvala puno na predlozima zaista su odlicne felne.Svakako je nabavka alu felni planirana u skorijem periodu posto mi je auto dosao na solidnim zimskim gumama koje planiram da koristim jos jednu,eventualno dve zime.Danas je urađen veliki i mali servis za Lybru,stavicu dole sliku delova.Dosta dobrih komentara cuo sam za pneumatike Sava Intensa HP2 tako da cu najverovatnije njih da koristim.Inace do sada sam presao sa autom nekih 500km i mogu reci da odusevljenje od pocetka samo raste.Narucen je auspuh jer jedino on malo kvari potpuni uzitak u voznji.Zaista uzivam u svakom pređenom kilometru sa ovim autom.Obavestavacu o svim daljim radovima na autu.

IMG_20200518_131521.jpg

Edited by Duki 91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo duze putovanje.Lybra je dokazala da je prava drumska krstarica.Putovanje do Backe Palanke bilo je pravo zadovoljstvo,nisam ni osetio put od skoro 300km,iako je bilo dosta radova na putu.Zadnji lonac je stigao,montira se sledece nedelje i odmah nakon toga nabavljam lepe 16-ce alu felne i gume.

IMG_20200612_195440.jpg

Edited by Duki 91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!Dugo me nije bilo.Sto se lybre tice sluzi odlicno za ovih 8.000km koliko sam do sada presao sa njom.Na 136.500km uradjen je mali servis.Po drugi put sipan Mobil 2000 X1 10W-40 koji se odlicno pokazao.Redovno proveravam nivo ulja,uvek je pri maksimumu,sto je jako vazno zbog varijatora.Nisam primetio da trosi ulje.Od intervencija do sada imao sam zamenu pomocnog cilindra kvacila i zamenu levog i desnog stabilizatora.Na prolece planiram poliranje i voskiranje kao i nabavku alu felni i novih guma za letnji set (zadrzao bih se na 15-ci jer sam odusevljen udobnoscu auta).Ukoliko neko planira ili prodaje alu felne za lybru neka se javi.Toliko za sada,javljacu za dalje sta se bude radilo na autu.

 

IMG-aa58ffe1a57c04e808eb4483e689df43-V.jpg

IMG-7ce752f091405e5a1c532618b85c2695-V.jpg

.

Edited by Duki 91
.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Duki 91 said:

IMG-aa58ffe1a57c04e808eb4483e689df43-V.jpg

Ja doziveo jednom vrelu kafu po medjunozju u toku voznje jer mi nisu lepo zatvorili kafu na pumpi. Od tada iskljucivo licno zatvaram :) Tvoja otvorena u fioci za kartice obecava avanturu :) 
Pitacu druga da li hoce da proda svoj komplet alu felni od libre, stoji mu na tavanu vec par godina. Ovaj tip:

image.thumb.png.42319778ca1a8bd58ce83ffd1a76a236.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesanje je bilo na nivou,kafa je bila poprilicno mirna,a i ja ne kafenisem dugo za razliku od zene hahahaha

Vazi,moze,lep je model felni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponudim i ja 17" sa novim letnjim gumama 212 45 R17.
Ostalo mi posto sam alfu prodao.

Cenim ih 350 evra.fdebf3090b503da3e8dc0dfae14322f4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@werp690 Zavisi, hoćeš li samo felne, ili komplet sa gumama. Gume su dve nove, prešle 1000-2000km,i dve polovne, solidne. . Samo felne dajem za 150€. Sa sve gumama za 25,000din.

@viper ne mogu ove na Lybru. Lybra nosi 4 brezona na felni, 4x98,a Alfa 5 brezona, 5x98...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2021 at 11:28 PM, Sedla said:

IMG_20201025_144229.jpg

 

Duki domaćine, ove felne da kupiš. Za fabrički setup Lybre nema dalje. Vrh, top. 

 

I razlika u 1 broju je neprimetna na tako udobnom autu, a vizuelna razlika je baaaaš primetna. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

 @PremieRacingSaglasan sam da su jako lepe felne,jedino sto me je navodilo na 15-ce je udobnost jer znam kako se auto sada ponasa po neravninama.Ako 16-ca nece nesto posebno smanjiti udobnost valjalo bi razmisliti od ovom modelu jer je stvarno lep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako balonka sa bokom od 11.3 cm, koja se pumpa na 0.1 Bar vise od te 15'', moze da bude neudobna ;) ?

Mozes da dobijes samo stabilniji auto, koji manje pliva po krivinama, koji ce teoretski biti neznatno tvrdji. A zavisno od ostatka auta - mozda ovo poslednje neces ni primetiti.

Nije Lybra, ali na bivsem Stilu sam izmenjao od 15'' do 17'' - i najveca dobit u kvalitetu voznje se primecivala upravo izmedju 15'' i 16'' (195/65 i 205/55). Daleko lepsi utisak, upravljiviji i stabilniji auto, uz minimalnu razliku u tvrdoci. O estetici nema potrebe da govorimo. A posto kazem da zavisi i do auta i kako je ususkan - trenutno na Sportu vozim 225/45/17 koje se duvaju na 0.2 Bar vise u odnosu na 16'' - i uopste nemam ni jednu zamerku po pitanju udobnosti, posle Stila sa 16''.

Sto kolega Premie kaze - Intensa 16'' su mi za Lybru vrh (i model i boja), a upravo mi za nju jedino i lezi taj OEM i gospodski izgled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanHvala druze na objasnjenju,nisam znao za te detalje.

 

Edited by Ivan
Skinut citat prethodnog posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno 195/65/15 guma ti ima visinu boka od 12,7 cm. A 205/55/16 pomenutih 11,3 cm.

Znaci to je -10% nizi profil, koji se pumpa na +0,1Bar i to je razlika koliko ce biti tvrdje. S obzirom da je Lybra ususkan auto, ne verujem da ces to preterano primetiti na udobnosti. Pogotovo ako se uzmu neke dobre gume, a 205/55/16 su odavno standard i prilicno su jeftinije nego ranije. Dobijas 1 cm siru i nizu gumu, stabilniji, direktniji i upravljiviji auto. I daleko lepsi, ne kaze se dzaba da je dobra felna pola izgleda auta ;) .

Za moj ukus, na te sirine guma - primetnija razlika u tvrdoci se oseca tek sa 50 ili 45 profilima, tj. visinama bokova oko 9 cm. Takve gume se zbog profila pumpaju i na vise pritiske, itd... 205/55/16 je jos i balonka za njih ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam otisao do Arandjelovca gde sam od drugara @Sedlakupio felne za letnji set.Felne su izuzetno lepe i sa njima ce lybra biti daleko atraktivnija u estetskom pogledu.Hvala svima na savetima koji su i ubuduce dobrodosli jer je ovo tek pocetak radova na lybri.

 

 

IMG_20210211_204653.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra :thumbup: . Jos na tu boju auta, ima da legnu kao du*e na nosu.

Ubedjen sam da ces biti prezadovoljan i estetikom i ponasanjem auta, u odnosu na celicare+ratkapne sa 195/65 krofnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Bice ti jos lepsi auto sa novim felnama. 16ice gume u toj dimenziji su vrlo zastupljene i povoljne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontiran letnji set.Odluka je pala na nove Lassa greenways gume 205/55 R16,na predlog mehanicara u cijem servisu odrzavam auto.Za prvih 30-km ne primecujem razliku u udobnosti,auto je primetno stabilniji.O estetskom delu necu ni da komentarisem,jednostavno drugi auto.

IMG_20210407_152124.jpg

IMG_20210407_152153.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...