Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Grande Punto EVO - MP3 opcija?

Recommended Posts

Treba mi za drugara. RAdi se o jednom GP Evo sa lepom opremom, ali nema USB opciju za pustanje Mp3.

Kako se resava, da li ima neki fabricki dongle koji se namesti od nazad, ili je neko resavao preko onih nekih uredjaja kao sto je pre bio onaj X-car/MultiCar ili tako nesto vec?

Uredjaj je ovaj

 

IMG-19ed08af1d0ff9c713f79ff8d36654a7-V.thumb.jpg.45a66f902fa24f50e06e76c649dc53af.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, USB i AUX dolaze fabricki iskljucivo uz Blue&Me jedinicu, tako da ako hoce fabricko resenje, morace da ide na to, a ako zeli samo USB i AUX, onda je lakse i jeftinije resenje preko tih Mikrolink/XCarLink i slicnih. Tu treba proveriti, jer ne radi svaki sa svakim. U zavisnosti od toga kojeg je proizvodjaca head unit. A to, bar po mom iskustvu sa Giuliettom, nije moguce znati samo na osnovu prednje fascie radija. Pogotovo je tih godina bio prelaz sa Blaunkpunkta na Bosch... 

 

Ja sam kupio Fiat Multimedia Adapter, imam negde bas sifru, ali je nepotrebno skup, u slucaju da moze neki od ovih jeftinijih varijanti da se iskoristi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je lepa oprema, steta da nema Blue&Me, to mu vec zavrsi dosta posla.

1. Ako hoce da zadrzi konkretno taj fabricki uredjaj, a hoce i kvalitet zvuka - najbolja opcija je MicroLink, samo neka pozove Nenada da proveri da li FIAT verzija podrzava i taj uredjaj (a ne vidim zasto ne bi). Digitalni emulator sarzera - zicna konekcija na Mini ISO port, odlican zvuk digitalnog kvaliteta, mogucnost USB, Micro SD, AUX, podrzava komande sa volana, a postoji mogucnost kupovine dodatnog BT modula koji opet ima svoje dodatne funkcionalnosti za koriscenje telefona. Ovde imas sve, cena osnovnog MicroLink modula je bila 35 EUR za forumase: http://www.microlink.rs/

2. Ako hoce opet da zadrzi taj fabricki uredjaj, a nije neki prefinjeni audiofil - ovo sam uzeo matorom i sasvim korektno radi - BT transmiter. Mogucnost MP3 sa USB, Micro SD i AUX, ekrancic sa osnovnim podacima i mogucnoscu izbora foldera i opcija, mogucnost pustanja muzika sa telefona preko BT, takodje i BT handsfree telefonski pozivi, merenje napona akumulatora, itd... Cena je bila oko 12 $ preko Alija, isto to ovde je i po 30 EUR. Detaljno sam pisao na ovom linku https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41455-fm-transmiter-kako-poboljšati-zvuk-povezivanje/&do=findComment&comment=1523112

Sasvim korektno sljaka, ima trunku suma koji se primeti tek izmedju pesama, ali opet mnogo bolje nego drugi transmitteri koje sam probao, odlicno sastavljen, evo i ovde par slika:

 

111120196862.jpg.b8fea55e831f0076cc9d753c71ca3672.thumb.jpg.bbfe5b8973294c4cce98a0858be3601f.jpg 111120196860.jpg.2b7131c109bbd7cfa507794765feb5b5.thumb.jpg.46c60113a7cf8d3421ee3dedaaaad8b1.jpg 111120196843.jpg.06476c6bc0cfe1b8a8c6a273dc119177.thumb.jpg.e2524898069c19cc82b43d0294b34f46.jpg

 

3. Treca opcija, da kupi isti takav fabricki MP3, a proda svoj stari uredjaj. Ovo je ono sto mi prvo pada na pamet...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema Blue&Me, onda nema ni Bluetooth, i kako ce onda da prenosi muziku BT transmiterom? Moze eventualno FM transmiterom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar sumnjas u mene da nisam isprobao sve zivo na uredjaju :lol: ?

Pise sve na onom mom linku detaljno. U sustini jeste FM transmitter (preko predefinisane frekvencije ide komunikacija sa radio uredjajem), ali sa ugradjenim BT modulom (za opcionu vezu sa telefonom za handsfree i muziku). Pun naziv mu je Bluetooth FM Transmitter, a u zargonu ga zovu i BT Transmitter.

Ima tih i jeftinijih zezalica (recimo i sa daljincem) - ali sa losijim kvalitetom zvuka, bar ovo sto sam ja probao.

 

@Milutinac

Zaboravih, posto si pitao samo za MP3 (a i kako sam stariji, sve manje su mi bitni ekrani i konektivnost)... Ako covek hoce da ulozi malo vise, ima opciju opet zamene fabrickog uredjaja, za neku Android multimediju. Ima ih vec i tipskih bas za Evo, npr.:

 

Car-Android-9-0-DVD-GPS-Player-For-FIAT-LINEA-PUNTO-EVO-Auto-Radio-Stereo-BT.thumb.jpg.099ea639ce0e2c428437be24a5989d9e.jpg o6s7ten.thumb.jpg.fd39ce18c5ecd9d6019ec34986223e4f.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bi trebalo da se zove "Bluetooth receiver & FM trasmitter" (posto tim smerom komunicira jel) :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krsti ga kako god hoces :lol: - u sustini kvalitetniji FM transmitter, sa mogucnoscu reprodukcije sa USB/Micro SD/AUX.

Koji ima dodatni BT modul za handfree pozive (sa ugradjenim mikrofonom) i mogucnost reprodukcije MP3 sa telefona putem BT. I jos neke dodatne dzizde, tipa ekrancic, listanje pesama po folderima, ispis broja telefona trenutnog poziva, dugme za pozivanje/odgovor, merenje voltaze akumulatora, itd...

A evo i kako ga na Aliju krste, uzeo sam matorom konkretno ovaj:

 

Untitled.png.a6cb534a549add1562739d67b4dfb507.thumb.png.eba6d6c238d785eb8fb73ed428c30af2.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje. Imam sličan transmiter plaćen oko 25e. Ali konekcija koju pravi sa radiom na 108 stanici pukne posle 5min,i prebaci na 202fm ili neku drugu stanicu sa boljim kvalitetom signala. Isto se dešava i kada pustim neku stanicu sa lošijim signalom posle nekog vremena mi prebaci na drugu stanicu sa boljim signalom. Kako da to isključim da ostane na stanici koju sam izabrao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feniks93 da probas mozda da tu stanicu memorišeš na poziciji 6 npr. i onda ćeš uvek moći jednim pritiskom da vratiš na 108 ili koju već frekvenciju budeš hteo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...