Jump to content
FAS Goran
saledelagano

Fiat Punto Evo - blinkanje kilometraže (nakon zamene airbaga)

Recommended Posts

Dobar dan dobri ljudi...

 

Svi saveti i pomoc su dobrodosli...

 

Puntic evo je imao blagi udes, i ispaljeni su vozacev, suvozacev, za kolena dole ispod volana i pojasevi prednji oba... Bocni se nisu otvorili jer je bio prednji udarac, i jedino bocni imaju senzore koji se nalaze na srednjem stubu izmedju prednjih i zadnjih vrata, prednji kresh senzori ne postoje 99% izlgleda da to centrala odlucuje  kad ce da ispale !

 

Sve to je zamenjeno sa drugog punta i centrala, svi kataloski brojevi su isti gledano i po eperu a i fizicki na samim delovima. Nakon vracanja ugradnje i vracanja akumulatora, na tabli vise ne pali greske niti lampice bas sve kako treba znaci  nema ERRORa, ali se sad desava BLINKANJE KILOMETRAZE...

 

Probano je da se odradi proxy sa multie scanom ali bezuspesno....

Nije probano sa starom centralom, mozda danas probamo...

Ima li neko iskustva ili savet ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@saledelagano

 

Ta druga centrala vaz. jastuka je verovatno razlog. Dešavalo se da krene da blinka kilometraža kad se čačka oko Blue&Me, ili stavi drugi plejer, ili naknadno ugradi tempomat...

Očigledno je ona (druga centrala jastuka) bez komunikacije sa body kompom i eto zato blinkanja kilometraže.

Znam da te centrale mogu da se flešuju nakon udesa, pa mora da postoji i procedura kad se prebacuju iz jednog auta u drugi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je od pomoci, secam se da sam na Stilu i flesovao centalu i zamenio je kasnije sa istom takvom polovnom i nije bilo potrebno nista cackati dijagnostikom. Bukvalno sam u Indjiji na licu mesta izvadio staru centralu, stavio novu, greska se sama obrisala posle 2-3 davanja kontakta, bez blinkanja kilometraze.

Mozda da se pokusa Proxy Alignment sa Examinerom? Da nije u toj celoj menjazi ostalo raskaceno nesto od drugih komponenti sa CAN mreze (rade li komande na volanu, B&M i sl...)?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno sve radi, nema ni jedan eror na tabli. Sve se lampice pogase...

Radi b&m komande na volanu sve sve...

 

Proban je proxy ali ne sa examonerom, tu zabode kod airbega i nista dalje.

 

 

B&Me jesam skidao, morao sam da bih dosao do su vozac bega a on je u kaseti pa sam ga raskacinjao...

 

Ali radi sve na b & m

 

Ovaj moj dijagnosticar mi predlaze da probamo sa starom njegovom centralom ako opet nece da je flesujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proxy Alignment sa Examinerom?

 

Gde se moze najlakae i najbezbolnije odraditi ?  :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom krstenom Fiat servisu :) , imas i na forumu preporuke, da ne reklamiram.

Ako je nova centrala ista po serijskom broju i ispravna, ne bi trebalo da bude problema.

Za staru mi je nesto u glavi da je moralo da se brise Crash Data/flesuje ako je ispucana, ispravice me vec neko ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stara mora da se ponovo prepise sistem dampom ... Kada se otvore jastuci, ona upamti to.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se to desilo kada sam servisirao ablender. Pošto su mi u ovlašćenom rekli da se menja ceo deo a to je negde oko 200e rešim da nadjem elektičara koji to radi. Okolina Pančeva, oterao auto, dečko me zamolio da sednem negde na kafu i da će me zvati kad završi. Za sat ipo sam preuzeo auto, ablender popravljen ali je kilometraža blinka. Pitam ga šta je, kaže mi morao je da otkači air bag, da skine ablender i da će se to vratiti u normalu, rekoh ajde valjda zna. Blinkalo je nekih pola sata, odbrojavao je kilometre i nakon nekog vremena mog povratka dok vozim prestalo je, verovatno dok sistem skonta da je sve ok.

Sačekaj koji kilometar ili dan, par paljenja i gašenja, možda prestane sa blinkanjem.

 

Послато са GS270 plus помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok vozi se auto tako vec 3 meseca, nego resili da sredimo to.

@Ivan

Baci na PM ako je reklama, mada ne vidim sto bi bila, vise je preporuka nekog servisa sa kojim su dobra iskustva.

Nova centrala je ista kao i 3 bega i 2 pojasa sve sve...

Sad sam u nedoumici dal probati proxy u nekom ovlascenom servisu, ili flesovati ovu staru.

 

Edited by Ivan
Skinuti nepotrebni citati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se sve, ali ne volim da idem po forumu i reklamiram, da neko ne protumaci pogresno.

Kod Gorana odrzavam Sporta, znam da on ima Examiner. Imao je i Nesa takodje na Altini, jedno vreme sam kod njega, pa kod Gorana odrzavao bivseg Stila.

Licno bih prvo probao da poravnam Proxy sa novom konfiguracijom, pa ako pravi problem placao flesovanje stare (mozda uopste nije do centrale). Po BG je svojevremeno flesovanje bilo od 40-70 EUR.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...