Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo Brera Tbi from Pljeskovac

Recommended Posts

13 hours ago, Quadrifoglio Verde said:

Pa ima katalizator ako nema dpf... Hoću da ga upalim izduvnim gasovima da izgori ulje... Moraću izgleda da sačekam da ga registrujem pa pravac autoput. :)

 

Pa ne mozes da regenerises katalizator :D

 

steta za eibach...mogao si lepo da prodjes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo se malo lickali u isčekivanju homologacije... Enterijer usisan, prebrisan i kožura dobila tretman. Takođe je palo i pranje spolja po prvi put od kako je stigla.

 

IMG_20200517_165145-01.jpeg IMG_20200517_165337-01.jpeg

IMG_20200517_162200-01.jpeg IMG_20200517_165513-01.jpeg IMG_20200517_150901-01.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završio danas tehnički i registraciju i namestio tablice. Tehnički 4.100 dinara, registracija 39.210 dinara. Isterao je i na isključenje prema autoputu i razvukao u dva navrata do 220... Zagrejao sam lepo izduv i izgorelo je svo zaostalo ulje iz njega tako da su izduvni gasovi sada čisti. Nema više plavičastog dima. Međutim, kad sam stigao kući primetio sam da na farovima pomalo dimi, podihao haubu i vido da je na dihtungu dekle procurilo ulje. Tako da to bi bio sledeći korak. Čekam da mi stigne i posuda za servo ulje (pošto se čeka iz uvoza, košta 8.000) jer se čuje zujanje iz servo-pumpe pa ću tada odraditi obe stvari.

 

IMG_20200522_191120-01.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Quadrifoglio Verde said:

  IMG_20200716_103320_674.jpg 

10-15 godina kasnije podignu ovaj auto, dizajnerski modernizuju prednji deo uz zadržavanje ''potpisa'' sa tri svetla...i prodaju ga kao Tonale:

 

brera tonale.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoctŠteta što i Giulia nije zadržala istu formu napred kao Brera/159. Ja sam iskreno bio razočaran njenom pojavom u početku jer sam očekivao mnoooogo više. Tonale kao koncept ima prelepu njušku, ali ako su one slike produkcijeske verzije sa staklom zatvorenim farovima stvarne, onda će po meni opet usrati motku.

 

P.S. Možda će eventualnim restajlom i doterati Giuliu u Tonale fazonu.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs nema... Tj. ima i već je na njoj, ali je za 2.4, pa umesto da je sputi ona je možda čak i podignuta napred. Nema Eibach-a više u ponudi (na Alfisti shop-u, a mislim i kod samog proizvođača) za 1750-1.9 pa preporučuju Novitec. Ali ja sam se ipak po preporukama rešio za H&R varijantu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na "Ti" vesanju (valjda Eibach prokit + Bilstein B6) i 19' felnama (235/40) je voznja odvratna :D 

 

Nadam se da ce ovaj setup biti bolji, jer ono je nepodnosljivo doslovno ... Napisi bas utiske kada budes probao malo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da na TI fabrički idu Alfine TI opruge, a ne Eibach (nisam 100% siguran)... Vido sam šta piše na oglasu onog tvog sugrađanina pa sam malo izneverovao. Inače ove moje Eibach je ugradila snajka koja je auto vozila u CH (mislim da sam kačio ovde već potvrdu iz servisa), ali su je izgleda žešće zajebali stavivši neodgovarajuće opruge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...