Jump to content
FAS Goran
zunto

w 204 200 cdi Radivoje

Recommended Posts

Zanimljivo da mu toliko skace potrosnja imajuci u vidu da nisu tolike ceone povrsine kao kod npr nekog krovnog gepeka. Doduse, vazduh kaci sve...
Ja nisam imao nesto izrazeniju potrosnju na svom nosacu, verovatno je polozaj tereta ucinio svoje, dok na poprecnom zadnjem nosacu (takodje na gepek) sam imao problem i sa mtb i sa drumasem zbog guma/felni (2.4 debele gume i 38mm duboka felna) sto je stvaralo problem da mi se bicikle 'odvajaju' od nosaca usled povecanja brzine. Tad sam morao skidati tockove :/ Sada je kod mene ovako (slika u prilogu).

Da li je mozda primetno i neki vid zanosenja usled tereta na krovu, pogotovu sto su postavljeni uspravno ?

 

IMG_20180803_191506.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki tule, odlican, u planu jedan kucni detailing...

 

css01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajuci u vidu da auto nisam prao duze vreme, puskarenje ne racunam, danas sam konacno odradio kako bog zapoveda, prvo obican sampon, onda neki sa voskom pa tecni vos. Na krovu i haubi je bilo neko biiip koje sam jedva skinuo a izgleda kao rdja, sva sreca pa imam onaj sundjer sa mrezicom. Ugkavnom tamo negde krajem septembra planiram jos jedno detaljno pranje sa glinom a potom voskiranje i da auto polako pripremamo za zimu.

 

dss01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

crko zmigavac u retrovizoru, led sistem ako sam dobro razumeo, pogledah cene nove, od 30 do 40 eur-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam dekontaminaciju laka, plava glina, kao lubrikant koristio maksimalno razblazen autosampon, posle toga je usledilo pranje istim a posle sampon sa voskom. Ovo je stanje nakon dva dana, automobil nije garaziran. 

 

dss02.jpg dss03.jpg dss04.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

15000 km kako je kod mene, maj 2020,vreme za mali servis, crkao jedan parkin senzor, stavljene celicne, prodate alu jer su bile za sredjivanje i za kraj potrosnja Nis-NS, i stvarno put se ne oseti, piatm se samo kako li je u E a tek u S klasi.

 

dss05.jpg dss06.jpg 

dss07.jpg dss08.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgledaju kao kineski frizbi...
Jel su felne ili ratkapne?
Ne vidim dobro na telefonu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina osoba na forumu koja podrzava ovu konverziju je pola covek, pola celicna felna - poznatiji kao nas drugar @ISV_01 :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je čeličara za naše putove nužna,ali pun kp original Mercedes ratkapni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi celicara bila nuzna? Obrati se malo paznja, ne mora svaka rupa da se pogodi i nema greske.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zbog korone se ovoliko i vozi...
za dnevnik, ulje, filteri, spaneri, kais, v. pumpa, ulje servo/menjac/kocnice, antifriz. Parking senzor kaput, naso meke bear, videcemo moze li

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je procedura sada? Ovlasceni?

Pogodjena sba vozila od 2000-te,da li ovlasceni moraju da urade update brz obzira sto je auto van garancije i vise nije odrzavan kod njih?

 

zun03.jpg zun04.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 i nesto hiljada od maja,sve je na svom mestu...u dilemi sam da ki stavljati 16-ce aluminijumske umesto 17-ca,na njoj trenutno zimski set.Razmisljam o zameni,u obzir w 205 ali ovaj od 2018-te sa om654 motorm ili gulia.
Sa ove distance automobil ke u potpunosti ispunio ocekivanja.

 

zun06.jpg zun07.jpg

 

Razmisljam o ovoj felni:

 

zun08.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...