Jump to content
FAS Goran
zunto

w 204 200 cdi Radivoje

Recommended Posts

Nisu mogao bolje da izabereš

Lepo ga čuvaj i voziće te milionče km!

Neki dan sam sedeo u Mercedesu pontonu i stvarno imam poštovanje za pravi Mercedes (ne i za Renault Mercedes)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2020 at 7:41 PM, MS PK said:
Auu lepa mecka, lepa felna..cestitke! U zdravlju da se navozate! default_).gif

ja koliko znam ti strucnjak za mecici ,hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam , dobar si izbor napravio. 

Imam cesto priliku da vozim ovaj model samo je c180 cdi . Dosadasnja eksploatacija je pokazala da se radi o veoma kvalitetnom modelu. Pogotovo ako ga uporedim sa BMW F30 kao glavnim konkurentom kojeg isto imam u bliskom krugu. Oba kupljena sa oko 90 k na satu, na mecki nista nije dirano sem redovnih servisa i kocnica a evo sada je preko 200k . Dok kod BMW je bilo nekih glupavih kvarova pre svega sa elektronikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! Lep auto. 
Brat ima takav, Vozio sam se do Beca i dosta po lokalu sa njim, vrlo prijatna i udobna voznja. On se zadrzao duze na njemu posle vise audija jer kaze da ga duga putovanja mnogo manje umore, a i bolja potrosnja od 1.9 i 2.0tdi koje je u glavnom vozio ranije. 
Jedini problem je imao sa sistemom zakljucavanja volana, ali ga je sam popravio posto je mehanicar. Inace radi u jakom servisu u Becu i ima ogromno iskustvo sa kolima i popravkama, zato i prenosim njegov stav...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cestitam i na forumu, vozio sam merca i pregledao kao za sebe, da ne duzim auto je zdrav, prav u svakom smislu.

 

Dosad si bio najzadovoljniji sa alfom 166 koju sam aminovao, nadam se da ce opet biti tako :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke doktore. Odlican auto, imali smo jedan u kuci 2009, uzeli ga na sajmu, za 6 godina i skoro 200k km jedan jedini kvar je bio termostat. Tada sam grizao da se kupi anvangard sa velikim znakom u masci, a sto sam stariji sve bih vise furao nišan

Moje neko zapazanje iz tog vremena je bilo da je po kisici mnogo lako bacao dupe, toliko da me strah bilo da ga vozim po vlaznom... mada klinac sam bio.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovih 500 km koliko sam ga vozio, auto ke tvrdji, ne neudoban, znaci nije kao sto se o ekuje za mercedesa, volan dosta direktan ali nije to kod alfe ili bmw-a. Sedista iznenadjujuce 7dobma a sama voznja skroz drugacija od avega vozenog do sada. Me jac, rucni, prva brzina pomalo cudna, jako kratka i auto svaki put trzne pomalo ali treba navika.
Od ulaganja neka gumica na filteru ulja i v. pumpa preventivno na sledecem malom servisu. Stigao je sa novim lasaa gumama pa mi je glupo da uzimam druge jer nisam ljubitelj istih. Na auto putu vise nego odlican, tih i iznenadjujucce mali potrosac.
Volan pod rukom debljin3 bas kakav treba da bude. U sustini jako zadovoljan, pa gde ne bi, banka ga platila 10300 eur... . Ovo ke prvi Mercedes kod mene. Uvek su pricali ko kednom sedne u Bmw/Alfu/Citroen samo to vozi, ja sam dve Alfe promenio, na bmw se nikada ne bih vratio, citroen sve zavis koji i sa kakvom opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cane to si dobro primetio, stabilnost mu nije jaca strana, pogotovo po krivinama, ali je sa druge strane zato izuzetno pitom i lagan za voznju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni BMW više šeta zadnjicu... Moj stil vožnje je i naučen na Mercedesu, pa mi jasniji Mercedes u vožnji od nervoznog BMW

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znacajno je nervozniji mercedes i osetno vise seta guzicu, naravno ako su komparativni modeli klase, generacije i snage.

Mozda ti poredis mercedes 124 dizela sa 75ks i nekog lakseg bmwa sa 150ks, to mi je jedino logicno objasnjenje.

Jer vozio sam sve e i c klase, pa i najnovije w213 i 205, a kod bmwa od e30 i e34 pa do f10 i f30 koje imam, (najnovije g serije nisam jos vozio iako sam sedeo u istima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na meci, lepa je, a ako je stvarno ta km, ne moramo ni da ti pozelimo da te dugo sluzi, to ce bidne svakako :D

 

vagenovac, ti mora da imas mnogo dobre drugare, kad ti daju da probavas aute tako da seta guzica :D:D haha, moju alfu nes dobit sigurno, optika bi odma otisla u "oPsajd" :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mecka svaka se drzi dobro bas samo se drugacije vozi od bmw-a npr, to su po klasi isti ali potpuno razliciti automobili :D Ne znam za ovu, nisam se nikad vozio ali burazer ima e211 180kompresor, jesenas je toliko divljao da sam u jednom momentu u krivini osetio tup i samo mi je proslo kroz glavu da je felna pipnula asfalt jer nosi fabricke balonjare On voli i vozi mecke dugo i po njemu je to izuzetno stabilan auto, sto i jeste kad ga on vozi. Meni je laksi bmw za sve.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje što sam vozio od BMW je f30 a od Mercedesa w204 (3.0 L OM642 V6) i bolje mi paše Mercedes. Naučio sam na Mercedesa, vozim ponekad i c200 compresor, BMW mi je nekako nervozan...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno sa autom, zanimljiv izbor!

 

Tu je vec prevazidjena ona era lose limarije, mislim da taj auto nema nekih urodjenih mana, puno srecnih km zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na cestitkama. Ako je pola tacno ono sto pisu o ovom. modelu Mercedesa ja cu biti zadovoljan.
Ono sto mi se svidja je ta neka kompaktnost i velicina. Sto se opreme tice i tu sam bas zadovoljan, nedostaju ksenoni ali vozice se bez toga. Ne planiram neki upgrade ni spoljasnjeg stayling-a ni performansi motora.
Sto se prvog utiska tice auto je tvrdji, to prepisujem pre svega nisko profilnim gumama ali i trimovanom ogibljenju.
Na njemu su nove lasa gume, i ako ih poredim sa savom uhp dosta su bucnije. Da su gume pred kraj karijere ne bih imao dilemu, ovako izvozacemo ih.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...