Jump to content
FAS Goran
laza997

Lancia Nuova Delta - fabricki zvucnici

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Planiram da uzmem JBL ozvucenje za deltu umesto fabrickih zvucnika. Zanima me da li je potrebno nabaviti neki dodatni adapter ili konektor jer ne znam kako su povezani ti fabricki zvucnici a nesto me mrzi da otvaram tapacir samo da proverim.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@laza997 Uzeo zvučnike? kakva su iskustva?


Ajd ako neko ima iskustva i preporuku, za/protiv svejedno...

Razmišljam o zameni zvučnika i ono što sam ja gledao i što mislim da bi mi odgovaralo je nešto tipa taj JBL, konkretno ovako nešto
image.thumb.png.66b1d30bbbfbe9db499daf0a056c0da5.png

ali sam svratio ovde kod mene u komšiluku do AudioPower radnje, ipak rade dugo i korektni su, oni su mi preporučili GroundZero Iridijum seriju (to imaju na stanju) i to pre svega

image.thumb.png.52f1aedf3c502d747b687f1a9cd36326.png

kažu da su vrhunski, dok su ovi OK i jeftiniji naravno
image.thumb.png.a2dd8b6e9a67fe50f9ea41bb2d597e63.png

 

Naravno, upario bih i pozadi sa odgovarajućim setom. 
E sad, za JBL znam kakvi su i šta prave, imao sam prilike da koristim njihove zvučnike, čini mi se da mi je to ok, dok za GZ baš nemam neka iskustva, hvaljeni jesu ali da li su u rangu JBL ne znam. Drugo, dal' je razlika u ceni između ova dva GZ opravdana kroz kvalitet?! Nekako imam utisak da je ovaj jeftiniji GZ u rangu nekog prosečnog Pioneer-a, a možda grešim. 

 

Ja generalno volim čist zvuk, dosta slušam muziku i radio i nekako imam problem sa zvučnicima dok ja ne čujem dal se to meni sviđa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam napred u Deltu Ground Zero GZTF 16 (plaćeni novi 80e), ali 2-sistemce. Maltene duplo su slabiji od fabričkih iako imaju ogroman magnet. Posle su mi rekli da moram 3-sistemske da stavim. Nikakve adaptere nisam koristio. Debelo sam razočaran, 3-sistemci su 200e, što je stvarno mnogo...

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem ja, fabrika fantastika    :cool:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da na Bravo/Delta moze pozadi 16-16.5-17cm zvucnik. Ima li ko odnekle uputstvo/sliku i sl?

 

Moram tagovati @Ivan jer se svasta nadje kod njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio zvučnike, za pozadi JBL club 6520 za pozadi i JBL club 6500c za napred. 

 

Jel ima neko ideju kako povezati ove 6500c napred?

image.thumb.png.2616e6d39741f9db243f2b1adac34175.png

U pitanju su komponenti zvučnici sa skretnicom. 

Da li koristiti kako je trenutno povezano, samo zameniti zvučnike ili ispratiti od pojačala/radija pa staviti skretnice? 

Btw, ako ima neko šemu povezivanja neka slobodno podeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...