Jump to content
FAS Goran
typer

Fiat Nuova Bravo - spuštanje auta

Recommended Posts

Ja ću na Giuliettu zato što, iako ima elektroservo, drugačiji i dosta bolji je osećaj na volanu u odnosu na Deltu. 156 inače ima savršen odziv volana, nešto što elektroservo nikad neće imati.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giulietta nema klasican elektricni servo. 

 

"The electric dual-pinion steering is another new entry: the electric engine responsible for servoassisted system does not operate on the steering axle but it is directly engaged onto the rack, enabling to combine the low energy absorbency (this is typical in electric steering) with the precision of the hydraulic steering, because it eliminates the artificial feeling and impression of “poor fidelity” of the previous versions of this servo-control type."

 

Zato kazem da je nesto najbolje, tezak je i precizan, posebno u D modu, a opet laksi rukovanje od 156, 9 itd..

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs
Jasno je to, ali je elektropokretan, nije hidraulika kao kod starijih auta. Sjajan je za jedan elektroservo ,posebno u D modu gde je jako direktan.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma poštujem, naravno, ali ići unazad na 156 zbog volana ne. Probao sam nedavno Guliettu 2.0 170HP i bila bi taman upgrade u odnosu na ono šta sada imam..

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo ništa novo, zar ne? Pa okruženi smo neozbiljnima.

Jbga, juče moj MiTo dobi konfekcijsku etiketu, otkud znam da li i Bravo ispadne krš na kraju..

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako puno stvari utice na to kakav ce osecaj biti na volanu, ne samo tip asistencije (hidraulicni ili elektro). Tu su uglovi tockova, sirina guma, sam trap, tvrdoca silena, pa cak i sama karoserija, cvrstoca, balans stangla, itd. A da ne kazem, da sam elektro servo drasticno moze da se razlikuje od auta do auta. Setite se samo Punta, Pande i slicnih auta, gde je kod volana, i gde je volan potpuno bezzivotan, spram eto Giuliette, gde je motor dole na letvi, i s kojim nekad stvarno moze bas lepo da se oseti put. Takodje igra ulogu i sama softverska kontrola toga, kako su filtrirali povratne sile/informacije, sa puta do volana. Isto recimo, nije svejedno koliko je auto tezak. Kod teskih auta, prosto zbog prejake asistencije, gotovo je nemoguce nefiltrirati te manje sile (sto zovemo povratna informacija) u drugom smeru (od tockova ka volanu). Jednostavno, svaki auto je prica za sebe. Eto i Porsche 911 GT3 ima elektro servo, pa svi testovi prste od hvalospeva kakav osecaj pruza.

 

Nije sto je imam, al mislim da je Giulietta u tom pogledu ubedljivo najbolji auto u klasi i generaciji. Tj, bar ja jos nisam vozio C hecbek, ~2010+, a da ima takav osecaj na volanu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, pomogao si mi tih 1% u odluci do ukupnih 100.
A i realno, ne znam šta bi drugo bio smislen upgrade u odnosu na Bravo Sport MTJ kod Italijana, a da nije Gulia..
Ali u svakom sl., i sledeći auto će mi odmah ići na Pro-kit, a i gledam ga za ženu za MiTa..
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bledoliki

Molba da na postove odgovaras sa Reply, a ne sa Quote (sem ako se namerno ne pozivas na konkretan post ili neki njegov deo). Ovako samo ponavljas post ispred svog i nepotrebno dupliras sadrzaj (jos sa sve ovim TT potpisima).

Od juce "idemo za tobom" :D i prepravljamo bukvalno svaki upis, hvala unapred na razumevanju ;) .

 

Apropo teme, apsolutno se slazem sa ovim :thumbup: :

28 minutes ago, horvat said:

al mislim da je Giulietta u tom pogledu ubedljivo najbolji auto u klasi i generaciji. Tj, bar ja jos nisam vozio C hecbek, ~2010+, a da ima takav osecaj na volanu...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...