Jump to content
FAS Goran
dellas

BMW e39 530d (No2)

Recommended Posts

Uuu brate, znaci samo lageri na tockovima mu bili dobri? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas kod e39 benzinci su zf5, a 525/530d su gm, to sam proverio.

Hoce bas automatika, davno sam vozio e39 530d automatik, ali se ne secam da mi je ostavio los utisak, mada tesko bilo koji e39 ostavlja los utisak, a pogotovo sa 190ks :D


Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, MS PK said:

Uuu brate, znaci samo lageri na tockovima mu bili dobri? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Bukvalno To i amortizeri :)

Inace je covek jako zadovoljan stanjem, odusevio se kad je video sva 4 katalizatora kaze ovo jos nisam video (400 eur se prodaju sad )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katalizatori na dizelu bas retko crkavaju, da ne kazem nikad, sto bi to neko skidao sa euro2/3, jedino zbog "strejt pajpa" :)

Nego ne rece kako ti se cini kombinacija dizel automatik u e39 ako si imao prilike da vozis i ako je secanje sveze :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio vise komada doduse 2.5 i meni je super, plus su i brzi od manuelaca

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovacNeko bi skidao jer ce da uzme 400 eur u mariniju na autu od 2 soma :) Ja sam skinuo na starom ali ne zbog toga vec jer je dignut na 225hp, ovde nista ne diram hocu fabricki zvuk.

Vozio sam davno dizel automatik takodje nacipovani 3.0 za to vreme bomba! Za sadasnje sigurno korektno i vise nego zadovoljavajuce. mislim da i u 3.0 ima ZF samo ne svaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Ja sam vozio vise komada doduse 2.5 i meni je super, plus su i brzi od manuelaca

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Pa i nisu bas i solidno vise trose ali je ugodjaj ugladjen i imas osecaj da mu prija automatik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecu krajnju brzinu imaju ili npr.automatik ide 140km/h na 2500rpm a manuelni na 2800rpm

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na automatiku imas osecaj kao da je motor jedno 50% snazniji i deluje ubedljivije u praksi. Pritom ovde jeste automatik nesto neznatno sporije deklarisan, mislim 0.2s, ali automatik ce uvek idealno svoje da zavrsi i cak i taj stari sa 5 brzina moze biti vrlo cesto brzi od prosecnog vozaca sa manuelcom.

 

Takodje kod e39 530d na 120kmh automatik je na 2000rpm, a menuelni na 2350rpm, tako da je mica generalno u pravu :D

 

Inace je meni bas e39 530d benchmark za dobre performanse maltene otkad vozim, samo da auto ide 8s do stotke i da nonsalantno ubrzava u svim rezimima i ne treba mi nista vise. On me je i okrenuo turbodizelima i chipovanju u zelji da postignem to, inace sam pre toga bio samo za benzin :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam sta pricam, imam jednog zamlacenog pored sebe, imao je desetak e39-ki samo, doduse ne najboljeg (3.0d ) ali to ne menja nista u ovoj prici oko menjaca i prenosa :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Distanciraj se od coveka dok te nije inficirao virusom :D 

 

Zadnji e39 kojeg sam vozio je bio 525d automatik u mpaketu, auto ne ide nista posebno (za moja ocekivanja i navike), a opet uopste ne osecas manjak snage, lagano se vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini bmw koji sam vozio i za koji imam utisak da ima manjak snage je f10 163ks. Svi drugi su mi bili super

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Impresije su neverovatne nakon sredjivanja, auto kao da je 2018 god u voznji, malo je tvrdji pozadi nego sto sam ocekivao malo je izgubio na udobnosti ali lezi perfektno. Tek sad vidim da na e39 mora bukvalno sve na trapu u isto vreme da se zameni, nema krpljenja, na prethodnom sam menjao samo ono sto je za zamenu i nikad nije bio ovako tacan.

Za vikend sledi put od 300km , jedva cekam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od novosti stizu originalne velur patosnice u extra stanju, jedino je to novo za sad :D Sledeci bi trebao biti kozni enterijer ali slab sam sa vremenom

Patosnice.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da nadjes ona sedista sa produzetkom, kombinacija koza/tkanina. Iskreno mislim da bmw od svih premium proizvodjaca ima najlosiji kvalitet koze a najbolji bez uvrede Alfa.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda od e60 Restyle kad su uveli i eko kozu ali e39 ima izuzetno kvalitetnu kozu kao i e38 takodje, bukvalno ne mrdaju sedista vec 20 god na vecini modela. Volim full kozu samo bih ta sedista uzeo, i sport su u igri i obicna sta naleti u sto boljem stanju, samo su grejaci must. Sve sam blizi da uzmem ova od karavana pa da jurim zadnju klupu negde posebno...jer je stanje procenite i sami ja mislim maksimalno dobro

1-D301220-7471-480-D-8-A2-B-162-A62-B168

B8-C2-C0-AA-20-BC-496-B-8-F13-3-C015-E34


jedini trag je sundjer na vozacevoj levoj strani dole, ali imam coveka koji to resava 

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videces ako uzmem i resim ovaj sundjer kod vozaca, naravno uz detailing bice nova, daleko su umornije delovala na mom e60 kad sam uzeo i uz minimalno ulaganje su bila kao nova. Ipak imaju 20ak god :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvu neku teksturu imaju generalno, nekako nikad nisu ni bila nesto lepa bas :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se, takva su na oko ali jako udobna i izdrzljiva.

Primera radi e34 ima prelepa sedista kada su sport sa ekstenzijom ali verovali ili ne njihova cena kod nas je 1000-1200 eur, mislim na ovaj model:

D42-D0018-8632-47-AB-868-A-BF32-F2-E86-Ai like u poems

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi definitivno nisu u mozak, bas juce gledam neki e39, 525d shadow line i sve mi se svidja a lik mrtav ladan oaze 5500,imas ga na oglasu 2001,6000 eur, crni.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primecujem da je nekako sve popularnije to sredjivanje tih youngtimera, a ko vec to radi, taj obicno i ulaze puno u projekat, pa se verovatno zato tako drzi ta pozeljna oprema na ceni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene ce tek za rastu, naravno samo za perfektne primerke, a da bi primerak bio perfektan treba gomila novca i truda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...